Beylikdüzü

Scudo

gökhanc

Aktif Üye
Tepki
88
potansiyel olduğuna eminim , yeterki bir şekilde haberleşelim.daha şimdiden 3-4 kişi olduk.yeterki konudan uzak kalmayın...

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Yaşasın! Beylikdüzü sakinleride artık sakin olamayacaklar.. Kim bilir belki bizde taa buralardan katılırız turlarınıza..

Yalnız Serpil kardeşimiz bir soru sormuş, yanıtlarsanız çok şık olacak;)

Görüşmek üzere..

neodim_bmx

Forum Bağımlısı
Tepki
451
selam ben beykente oturuyorum ve hergun suruyorum ama tek sorun bende ne mtb ne sehir bisikletı var:)
ben bmx sürüyorum ama yinede tanışmak isterim tabi :)

gökhanc

Aktif Üye
Tepki
88
motorsuz halde iki tekerlek üstündeysen sorun yok demektir:)

ayrıca serpil yaş sınırı koymuyoruz tabiki.topluca görüştüğümüz tüm tanışmalara sende katılabilirsin:)

Tepki
24
Bende -18'im sorun oluşturmuyorsa güzel :).Kask falan tamamlamam lazım konuyu takip ediyorum.

gökhanc

Aktif Üye
Tepki
88
@demiralatalay

arkadaşlar yaş problem değilsede , kaskların bulundurulması bizim açımızdan çok önemli.aylarca başımıza birşey gelmezken , kasksız sürdüğümüz birkaç dk içinde kaza geçirebiliriz.özellikle beylikdüzünde taksicilerin tacizi bitmek bilmiyor.kazalarda her zaman bizim hatalarımızdan meydana gelmeyebiliyor.o yüzden bu konuda hassas olalım:) konu ilerledikçe herkese uyan bir zamanda tanışma turu hazırlarız ve zamanını burdan bildiririz...

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Beylikdüzü, yakuplu, kavaklı, gürpınar, büyükçekmece civarı köpek durumu nedir?
Yakuplu ve kavaklı tarafına yaptığın hava kararmaya yakın gezide köpeklerin genelde bahçelerinde olduğunu gördüm. Herhangi bir olumsuz vukuatla karşılaşmadım. Ama başıboş köpek oldukça fazla.

Ayrıca yakuplu kırmızı taksicileride tam bir fenomen.
Beylikdüzünden yakupluya giderken taksinin biri beni turist sandı.
gider pedal yanıma yaklaşıp "istanbul go istanbul go" deyip gümrüğü gösteriyordu.
Yolu yanlış tarif edip kendince eğlendi sanırım...

gökhanc

Aktif Üye
Tepki
88
@Levent_K

bunları birebir yaşadım desem yanlış olmaz.gece 12 den önce köpeklerle ilgili sorun yok.taksiciler içinde yapabileceğimiz hiçbirşey yok.tek yapabileceğimiz kafamızdan kaskı çıkartmamak.haftaya artık bir buluşma düzenleyelim ben bu akşamdan itibaren burdan bildiricem...

• Beğen
Tepkiler: Levent_K

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
merhaba cemal sevil bende b.çekmece de oturuyorum bildiğim bende bisikleti seviyorum fırsat buldukca binerim bildiğim kadarıyla belikdüzü - b.çekmece grubu var ve her çarşamba ve hafta sonu çıkıyorlar diye biliyorum ben bir kaç sefer katılmıştım

florya veya kumburgaz gitiyorlar çok eğlenceli ve güzel bir grub du ben kışın onlara tekrar katılacağım

grup kaptanı elmas hanım facebook da grubları var (beylikdüzü bisiklet)ve ben oraya üye oldum ve bana mail veya telefonla ulaşıyorlar

benim telefon numaram
0212 449 58 17

gökhanc

Aktif Üye
Tepki
88
@cemal_007

süpermiş , bu kadar bisiklet severin olduğunu bilmek beni umutlandırdı:)yazın bol bol pedallayacağımızın göstergesi.burdan yeni bir oluşumla o oluşumun karmasını yapar , daha büyük aktiviteler organize ederiz

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
Facebook'taki grubun tam adı " Beylikduzu Bisiklet Grubu ". Kaptanlarının telefon numarası da anladıgım kadarıyla 0533 326 26 91. duzenli olarak her Carsamba aksamı cıkıyorlar.ve hafta sonları da cıkıyorlarmıs.bi bakın derim ben.bakamazsanız da arayın.

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Beylikdüzü gurubu, floryaya AYPG yi ziyarete gelirler zaman zaman..
Ben aslen AYPG liyim.
Avrupa Yakası Pedal Gurubu.
Beylikdüzü Gurubunu organize eden Elmas Hanım arkadaşımızdır.
(link)

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
evet avrupa yakasıyla birkaçkez bir araya gelmişdik yaz aylarında florya sosyal tesislerde 50 kadar bisikletci vardı bir çarşamba akşamı

gökhanc

Aktif Üye
Tepki
88
@cemal_007

arkadaşlar bugün zaman ıolan varsa birkaç saat içinde yazsın ve ufak bir tanışma yapalım...

cemal_007

Daimi Üye
Tepki
284
feysbukta duyuru yapılmıs aynen asagıya yapıstırdım bende

Arkadaslar Merhaba....

Artık geleneksellesmis olan Carsamba turlarımızın bu haftaki bolumu meteorolojik verilere gore yagıs olasılıgının %30 olması sebebiyle 07.04.2010 Carsamba aksamı gerceklestirilecektir.

Bulusma Yerlerimiz ve Saatleri :
Beykent Fox City Alisveris Merkezi Onu 19:30
B.cekmece C.tesi Pazarı Girisi 19:45
Tarih : 07.04.2010 Carsamba
Toplam km: 40km
Hız : 20 km/h

Kimler gelebilir ?? Ben listeyi baslatıyorum....

1 ) Ben Trinity72
2 ) Berkero ( Berk )
3 ) Halil
4 ) Mehmet Ozpagda

Guzergah : Kumburgaz'a Kofteci Ramiz'e gidiyoruz...Varıs noktamızda caylar muesseseden... ))) Bol sohbet muhabbet zaten hep vardı...Donuste B.duzu'nde oturan katılımcılarımıza guzel yokus idmanımızda mevcuttur...

Onemli Not: Gezilerimizde kask,eldiven ve GECE SURUSU OLACAGINDAN ARKA FAR TAKMA zorunlulugu vardır.

Irtibat numaram : 0533 326 26 91 ( Gizli numaradan yapılan cagrılara cevap verilmez. )

bvernik

Aktif Üye
Tepki
173
Herkese merhaba.

Şu başlıkta da belirttiğim üzere; (link)

Büyükçekmece'de Bisiklet Kulübü kurmuş bulunmaktayız. Kulüp çalışmalarımızın dışında Büyükçekmece Bisiklet Kulübü adı altında sosyal etkinliklerde ve buna dahil olmak üzere düzenli bisiklet gezilerinde bulunacağız.

Örneğin; Haftaya 13 Nisan Salı günü Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi, Suna Pekuysal Salonu'nda Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz ve Bisiklet Yazarı Aydan Çelik'in konuşmacı olarak katılacağı bir panel düzenleyeceğiz.

Bu Cumartesi de Büyükçekmece Gölü çevresinde küçük çaplı bir ısınma turu gerçekleştireceğiz. katılmak isteyen tanışmak isteyen bisiklet severleri bekleriz.

Selamlar..

bvernik

Aktif Üye
Tepki
173
Büyükçekmece-Beylikdüzü civarı bisikletseverler bundan 2 yıl kadar önce bi kaç sefer toplu bir gezi düzenlemek için teşebbüste bulunmuştu. ama bir türlü gerçekleşmedi. gördüğüm kadarıyla bisikletçi sayısı her geçen gün artıyor. Birbirimizden haberimiz olursa hiç de fena olmaz.
Oluşan gezi gruplarının düzenli turları ve güzergahları her bisikletçi için farklı bir seçenek oluşturur.
Misal biz güzergah olarak daha çok Büyükçekmece Gölü civarı ve Çatalca yönünü tercih edebiliriz. Ya da kondisyonlu bisikletçiler için uzun yol turları düzenlenebilir (Tekirdağ, Şarköy, Saray, Çorlu..)
bunları konuşalım..

Bir haber daha ki düşünceden projeye dönüşürse uzun dönemli bir plan olacak Büyükçekmece Gölü civarına bir gezi parkuru oluşturma hedefimiz var. Görüşmeler sürüyor..