Beylikdüzü

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Hafta sonları sabahtan göl turu yapıyoruz 50-80km arası. Tur bitimi ortalamamız 21-25km çıkıyor.
Site çevresi 5-10km lik koşu parkuru yaptım. Hafta içi akşam koşu var.
Yüzmeyide Gürpınar/sörf klubun oralarda yapıyoruz.
Triatlon yapıyorum. :)

Scudo

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@budak şener Açıkçası bilmiyorduk biz orasını mesire alanı sandık :)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Levent_K Artun Ve Güngör Bey'i tanıyor musunuz ?

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti

@budak şener
Biz pazar günleri sabah 8.30 da toplanıp gezi yapıyoruz Beylikdüzü Kırlangıç Bisiklet Kulübü olarak isterseniz siz de katılabilirsiniz 8.30da toplanıp 9da yola çıkıyoruz ortalama 60km yol gidiyoruz kulüp yaşam vadisinde

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Madem konu açılmış eski bir beylikdüzü sakini olarak bir kaç yer önerebilirim.
kavaklı sahil çevresi bisiklet için güzel, ziya gökalp cad ve onu gürpınar sahile bağlayan hasan tahsin cad, trafik çok az, yollar fena değil. Yer yer sahile inip manzara izleyebilirsiniz.
şu kavaklı sahil turu için
<iframe height='405' width='590' frameborder='0' allowtransparency='true' scrolling='no' src='(link)'></iframe>
<iframe height='405' width='590' frameborder='0' allowtransparency='true' scrolling='no' src='(link)'></iframe>

Gene kavaklı merkezden marmara cad hiç bırakmadan takip ederseniz, sahil mah. sahiline çıkartıyor, denize girilebilen güzel bir yer (çokça çekmiştim ama şu an sahilin fotosunu bulamadım).
sahil mah. ara sokaklarınıda gezin güzel yeşillik yerler istanbulda değilmişsiniz hissi verir.
şu 1: <iframe height='405' width='590' frameborder='0' allowtransparency='true' scrolling='no' src='(link)'></iframe>
şu 2: <iframe height='405' width='590' frameborder='0' allowtransparency='true' scrolling='no' src='(link)'></iframe>
(2. de büyükçekmece sahilden bir fotoda var)

Marmara cad. den kocatepe cad. ya da Mustafa Kemal cad. ile Ulusum cad. den Marinaya ulaşabilirsiniz, Ulusum cad. aşırı eğimlidir inişte 70 kmh yi gördürür pedalsız.
şu marina için: <iframe height='405' width='590' frameborder='0' allowtransparency='true' scrolling='no' src='(link)'></iframe>

kavaklı civarlarında tırmanış antremanı yapmakta mümkün her yer yokuş
bu güzergah 6.5 km ve 145 mt toplam tırmanışlı trafik az sakin bir güzergah.

Birde çatalca tepesi var çatalcaya git gel 60 km kadar tutuyor, üstüne birde tepeye çıkmak eklenince baya yoruyor ama manzarayı görün derim.
çatalca tepeye iki yerden ulaşabilirsiniz:
1-çatalca girişinden hemen sonra mezarlık önünden geçen yoldan (en son yukarıda inşaat vardı, tepeye ulaşan yolu site diye kapatmış olabilirler).
2-Elbasan tarafından çatalcaya girmeden hemen önce çatalca-ortaköy yolu üzerinde çakıl köyüne dönen yol var, o yolu takip ederek elbasan köyü üzerinden (gitmeden önce haritalara bakıp bir rota çıkartmakta fayda var).

buda çatalca tepeden resimler:
(link)
(link)
(link)

tur kaydını bulamadım ama buda inceğiz den bir resim:
(link)

şunuda buraya koyayım: (link)
çatalca sınırları içerisinde kalan bir metauroloji radarı bölgenin en yüksek irtifasında (365 mt) manzarası süper, hem araçla hemde bisikletle gitmek mümkün, ama fotoğraf çekmek yasak aslında bi kaç tane çektim çaktırmadan (güvenlik var izin vermiyor) ama paylaşmıyorum.

kod_black

Üye
Tepki
60
İsim
volkan
Bisiklet
Merida
Beylikdüzü bisiklet grubu olarak bizimde bunyemizde oluşturduğumuz yol bisikleti uzerine çekirdek bir ekibimiz var. Antreman programlarimiz dahilinde guzel rotalarimiz mevcut. Karaburun-ormanli gibi semtimize bir nebze yakin standart turlarimiz oluyor ( 100 120k).
Denk getirebildikce Akabinde sariyer ve şile dolaylarina sürüyoruz.

Genel her hafta cuma günü düzenlenen meşhur cuma (CAB ) turumuz ile beylikduzu meydandan hareket ile gurpinar buyukcekmece turumuz mevcut yaklasik olarak ( 35k). Sezonun acilmasiyla ayda 1 defa acmaya gayret ettigimiz kampli turlarimizda mevcut.

Bütün bu sürüşlerimiz keyfi ve oldukça samimi ortamda gerçekleşmektedir.

Dosyalar

Tepki
122
İsim
Budak
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni bisiklete bir alışayım sizlere dahil olacağım teşekkürler bilgiler için.

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kod_black Kırlangıçmı yoksa farklı bir grupmu

• Beğen
Tepkiler: kod_black
Tepki
16
İsim
Furkan İlyas Atakan
Bisiklet
Mosso
Merhaba bende tek başıma sürüyorum ama grupla sürmek daha keyifli olur diye düşünüyorum 15 yaşındayım bu pazarda tur varsa katılmak isterim @CeRKeZ

mrfelicity

Üye
Tepki
44
İsim
Emir
Bisiklet
b'Twin
Bugün ilk kez yaya olarak atirus, mimoroba(yanlış yazdım sanırım) ve mimarsinan taraflarına gittim çok sevdim bisikletle gitmeyi düşünüyorum büyük emniyet şeridi vardı yanlış hatırlamıyorsam gitmeyi planlayanlar varsa pmden konuşalım.Yol dağ şehir katlanır farketmez her türlü bisikletle gidelim yeter ki arkada kalmasın :D

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@filyasatakan
Şuanda ramazan dolayısıyla tüm üyelerimiz gelmese de turlarımız devam etmektedir. Pazar günü sabah 8.30da bisikletinizi alarak kulübümüze gelirseniz siz de katılabilirsiniz.

mrfelicity

Üye
Tepki
44
İsim
Emir
Bisiklet
b'Twin
Sanırım Beylikdüzü Kırlangıç kulübü maceram başlamadan son buluyor.Bahçelievlere taşınacak olmam sebebiyle konuda etiketlemeniz için bir sebep yok. Sanıyorum ki ramazanadan hemen sonra taşınacağım.

alchemist

Üye
Tepki
0
İsim
ugur
Bisiklet
b'Twin
@CeRKeZ uzunyol yapmadım hiç. en fazla yaptığım yol 5 km. oldu. turlar zorlar mı? eğer gözüm keserse ben de katılmak istiyorum.

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alchemist kondisyonunuz yettiğince uzun yol zorlamaz, bunun için belli bir ortalama hız dahilinde kademeli şekilde tur mesafesini arttırarak gezmekte fayda var. Kendinizi bu şekilde alıştırıp kondisyonunuzu yükseltirseniz uzun turlar zorlamaz. Tabiki bu arada denemek bedava, bir sabah sizde gelip deneyebilirsiniz, sizi de bekleriz :)

mrfelicity

Üye
Tepki
44
İsim
Emir
Bisiklet
b'Twin
ben 20 ortalamayla 30km kadar yol yapabilirim. unutmadan taşınmam da ertelendi turlar ne zaman :d

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mrfelicity
Dün kulübe gittim turlar ramazandan sonra devam edecekmiş öyle söylediler ama siz pazar yine uğrayın tek başına çıkanlar olabilir. Ben geçen hafta bir kaza geçirdim yeni yeni iyileşmeye başladım, eğer dizime güvenirsem ben yarın kulübe gitmeyi oradan da yola çıkmayı planlıyorum.
----
Kırlangıç Bisiklet Kulübü olarak bugün yaptığımız Çatalca turundan birkaç kare...

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Everset

Üye
Tepki
8
İsim
Burak Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaşlar büyükçekmece mimarobadanım ben de umarım tanışırız, bisiklet satın alma konusunda çok deneyimli birisi varsa umarım bilgi konusunda destek olur sizinle beraber turlamak isterim

• Beğen
Tepkiler: filyasatakan