Beylikdüzü Beykent Bisiklet Yolları

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
Öğle arası bisikletimle Beylikdüzü Beykentte dolaşırken gerek bisiklet yollarının bozukluğu,
gerekse bisiklet yollarına dökülen molozlar ve gerekse kaldırıma bırakılan araçlar. Kaldı ki araçlar için o kadar park yerleri var Beylikdüzünde. Molozlar için Belediye arayın gelip alalım dediği halde yola dökmüşler. Keyifli olan bisiklet sürüşümü bir nebze olsa üzüntüye sebep olmuştur. Lakin Bisiklet aşkı her zaman keyfe dönüşmesini bilir.

Konu hakkında Beylikdüzü Belediyesine şikayette bulundum.Resimleri de yolladım. Umarım dikkate alırlar
Sizce ne yapılmalı nasıl bir yol izlenmeli.

IMG_20160420_121700.jpg
IMG_20160420_121649.jpg
IMG_20160420_121359.jpg
IMG_20160420_121417.jpg
IMG_20160420_121510.jpg
IMG_20160420_121515.jpg

02/07/2016 bisiklet yolları aynen devam bozuk yollar, işaret yok, bisiklet yolu olduğuna dair hiç bir şey yok.. Çözüm de yok. Belediye sessiz. Bisikletliler Derneğine yazdım sadece serzenişte bulundu.

IMG_20160702_104348.jpg
IMG_20160702_091838.jpg
IMG_20160702_091748.jpg

Evet az önce attigim Tweet mesajima cevp geldi inşallah en kısa zamanda Beylikduzune yakışır bisiklet yoluna kavusuruz
IMG_20160703_001255.JPG

Scudo

mtbcanavarı

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
mosso
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sorunun çözümlenmesi için zaten gerekli merciler çalışmalarını yürütüyorlarmış.Bence sorun çözümlenmeseydi konuyu açmanız daha mantıklı olurdu.

ozeltimci09

Daimi Üye
Tepki
170
İsim
Özgür
Bisiklet
Whistle
Ne güzel bisiklet yolu öyle :):)

Tepki
31
Bisiklet yolu muymuş orası Allah Allah :D

Marmarapark - Beykent Kolan Hastanesi arasında işe gidip geliyorum her gün. Yolun bozuk ve bakımsız olmasını filan geçtim artık Hilal Konakları'nın o taraftaki bisiklet yolu üzerinde simitçi ve karpuzcu var daha ne diyeyim :)

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Arınç O yol çok eski bir yol. İlgili merciler gerekli çalışmaları başlatmışlar ama icraat şimdilik yok. Normal standarlardaki bisikleti yolları pürüzsüz maviye boyanmış tüm ikaz uyarılar mevcut olmalıdır. Kaldi ki sorun çözümlenmesini beklememeli bilinçli bir vatandaş olarak isteklerimizi iletmeliyiz onlarda yapmalı. Duyarlı olmalıyız. Belediyeler vatandaşlara hizmet ermek için vardır.
@ikizleradami Simitçi, karpuzcu olması yine yine iyi insanlar molozları dökmüşler. Kaldi ki belediye zaten telefon açtığınızda molozları alıyor.
@ozeltimci09 evet görünürde çok güzel bir yol ama orada bisiklet sürerken bir de bakın. Çukurlar, çakıllar, Moloz yığını, park etmiş araçlar

• Beğen
Tepkiler: mtbcanavarı

cctolga01

Üye
Tepki
18
İsim
Tolga
çukurova üniversitesi yolunda da 1 metre genişliğinde bisiklet yolu ambulans geçişini engellediği için kaldırıldı nasıl engelliyorsa artık

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
Bence çok güzel bisiklet yolları ama belediye mtb ciler dümdüz yolda sıkılmasın dağda sürmeyenlere bari dağ havası oluşturalım diye öyle yapmış olabilir :D

Tepki
0
İsim
umut
Bisiklet
Bianchi
hocam beykentte nerede oturuyosınuz bende beykentteyim mtb kulllanıcısıyım.:)

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
Benimde aklımdaydı bu güzergahı belediyeye bildirmek ayrıca saray sac tavanın valeside otopark olarak kullanıyor bisiklet yolunu onun biraz aşağısında ise rögar kapağı ,yayageçici direğiyle ve bisiklet yolunun yarıaına kadar burnunu sokan araçlar ,moloz yığınları ile tam bir mtb parkuru havası veriyor teşekkürler beylikdüzü belediyesi

• Beğen
Tepkiler: Mur@t_Ok
Tepki
0
İsim
umut
Bisiklet
Bianchi
@mywashere orda oto yıkamada vardı karşıya doğru geçiyim derken adamın tekine girdim:eek: yetmemiş gibi bide adamdan azar yedim :agla:

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
Karşı tarfın bisiklet yolu daha bi değişik bisiklet yolu yapayım derken boyalı çakıllı bişey yapmışlar

Mur@t_Ok

Teşkilat Bisiklet Grubu
Tepki
845
İsim
Murat OK
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BisikletJantı ben İski mudurlugunun orada oturuyorum akşamları veya bazı günler gurpinara inerken bu yolu kullaniyorum

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Muradım öyle tweetle, facebook ile olmaz. Bana attıkları tweet ile geçiktirmişler gibi geldi. Dostlar işte görsün diye Ekrem beyi eklemişler ama, o ya bakmıştır, ya bakmamıştır. Bence fotolar ile beyaz masaya şikayet etmek gerek. Hem tweet ile yolun rehabilite edileceği söylenmiş, peki o yola o yığıntıya atana ne olmuş. Ne yapmışlar, ceza kesmişler mi? Yaptırım olmazsa yarın yine aynısını yapacaklar. @speed1000

alihank

Üye
Tepki
9
İsim
Alihan Koçoğlu
Bisiklet
Merida
Herkese selamlar,

Belediye içerisinde rota konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bisiklet yolları yapımı fen işleri müdürlüğü planları dahilinde mevcut fakat uygulama zamanları biraz ileri tarihli. Özellikle Yaşam Vadisi planlarının büyüklüğü diğer çalışmaların zaman çizelgelerini çok etkiliyor. Belediyenin üstüne eğildiği ve halka sunacağı bisiklet ve yürüyüş rotaları da 1-2 hafta içinde belli olacak. Harita üstünde görebileceksiniz.

Kendim de bir bisiklet kullanıcısı olduğumdan, işe de o şekilde gidip geldiğimden azami ölçüde bisikletçi güvenliği açısından her şeye dikkat edeceğimizi söyleyebilirim. Tüm herkese de yollar için gösterdikleri hassasiyete teşekkür ederiz. Bisiklet temelli planlarımız uygulamaya geçtikçe muhakkak ki buradan da bilgilendirme yapacağız.

Alper12

Üye
Tepki
1
İsim
Alper
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Buradaki bisiklet yollarnın son hali baya kötü durumda. Hele ki bir kısımda bisiklet yolunun ortasına adamlar trafik tabeleası dikmişler. Sanki özellikle kimse geçmesin diye yapılmış.

Boranpara

Üye
Tepki
18
İsim
Boran
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konunun üzerinden 4 sene geçmiş ama değişen bir şey yok yollar daha da berbat halde bisiklet yolundaki yarıklar olsun bazı yerler çökmüş bazı yerler yüksek kalmış lastik yarar ben mtb kullanıcıyım ama ona rağmen hızlı geçerken tedirgin oluyorum. Ne olacak ülkemizde ki bisiklet yollarının sonu çok merak ediyorum.