Beyler fİkİrlerİnİzİ beklİyorum...

Tepki
3
Bisiklet
Sedona
Öncelikle herkese merhaba ilk defa konu açıyorum hata varsa maruz görün :) Yeni bir bisiklet alacagım ama 29 jant mı yoksa 26 mı alsam diye düşünüyorum 29 jant yedek parça zor bulunuyor ama benim de boy 1.86. Kadroyu büyük alsam 26 jant olsa bisiklet sizce küçük kalırmı bisiklet fikriniz nedir ve maximum 2000tl bütçe ayırdım tavsiyelerinize açıgım... Şimdiden teşekkürler.:)

Scudo

mehmet kendir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.876
kullanacağın yer önemli nerede kullanacaksın..
arazi, asfalt ya da ulaşım amaçlı mı önce bunlara karar vermelisin..
boyunun uzun olması 29 cant için avantaj ..

Tepki
3
Bisiklet
Sedona
Özellikle bir yer yok şehir ama genelde ben bisikletin küçük kalmasını istemiyorum ama genelde bisikletler 26 hep istediğim modeller 26, 29 çeşit çok az

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Carraro Big 929'u inceleyebilirsiniz. Gayet güzel bir bisiklet, boyası (mat), kadrosu vs. Donanımı da fena değil. Suntour XCM maşa, Alivio vites sistemi var (27).

bülent kara

Aktif Üye
Tepki
125
Kullanım amacına bağlı dostum...
Uzun yolda, şehir dışında, rahat, rölanti sürüşler için 28, 29 jant.
Şehir içi, yol dışı, sık sık manevra ve kıvraklık gerektiren sürüşler için 26 derim.
Boyuna göre bisiklet seçimi "jant ölçüsünden" ziyade "kadro ölçüsü" ile ilgili bir durumdur.
Yedek parça konusunda endişe etmene gerek yok bence, bisiklet dediğin şeyin, jantın, lastiğin yedek parçasından ne olur ki :) Sonuçta en fazla ne lazım olabilir ki? Lastik desen var, bilye desen var, tel desen o da var...
Bir ayrıntı: bazı modeller 29 jant diyor ama lastik kalınlığından dolayı 29 diyorlar. Aslında jantlar yine bildiğin 28 inch. Continental Race King 2.2 lastikler var çok kalın, traktör lastiği gibi, onları takınca 28 jant oluyor 29 jant gibi :)

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
@SerdarSarii

Başka bi konuda yazmıştım tekrar yazmaya uğraşmak istemedim :)

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dostum yıllarca 26 kullandıktan sonra 29a geçince bisikletten zevk almaya başladım. Kesinlikle 29 al, pişman olmazsın.

ender77

Üye
Tepki
27
merida tfs 100 modelini tavsiye ederim.. Hem görsel olarak şık, hem de donanım olarak yeterli bir model.
(link)