Beydağ Turu Güncesi

Scudo

orhan0911

Forum Demirbaşı
Tepki
144
Bisiklet
Mosso
@Devrim Uyanık

çok güzel tabi imdat dediginizde yetişcek biri olmasıda süper tek kötü yan eski anıların yerini bakımsız döküntü harabe bırakılan güzel yerler malesef

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer

Fotograflar ve anlatımınız bir harika. Bence buradan da paylaşın blogdaki içerikleri, sonuçta insanlarımızı bilirsiniz sadece link varsa içeriği ile bile ilgilenmediği oluyor.
Elinize, ayağınıza sağlık.

Devrim Uyanık

Aktif Üye
Tepki
97
Bisiklet
Salcano
@Dogukanaksu

Haklısınız, ben de açıkcası link tıklamayı seven bir profil değilim. Daha çok yaşlanınca bakar iç geçiririm diye yazıyorum bunları üç beş ayda bir. Bunu yazmak bile belli bir motivasyon gerektiriyor. Karanlıkta uyanıp da yatakta, sürüşe çıksam mı uyumaya devam etmek varken mücadelesini vermek gibi birşey bunu yazmak benim için. O yüzden forum için tekrardan formatlamaya gücüm yetmiyor, link verebiliyorum ancak ;)

Tuğrul Tomba

Söz uçar, yazı kalır...
Tepki
1.242
İsim
Tuğrul Tomba
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ayağınıza ve de kaleminize sağlık. Bir solukta okudum. Selamlar...

Bilal Demir

Forum Demirbaşı
Tepki
214
Bisiklet
Scott
Devrim güzel bir tur ve çok güzel bir anlatım olmuş. Lojmanların o haline de üzüldüm. İnşallah en kısa zamanda değerlendirilir. Evren geçmiş olsun.
29 Ekim'de bir tur yaptık, turda Almanya'dan gelen turcularla karşılaştık. Özellikle sizi zorlayan durum ne oluyor diye sordum, köpekler diye cevapladı birisi.

• Beğen
Tepkiler: Evren Uyanık

Evren Uyanık

Daimi Üye
Tepki
282
Bisiklet
Scott
Bisiklete ilk başladığımda köpeklerden baya korkuyordum. Yanımda taş taşıyordum, ileride köpek görünce duruyordum, ne yapacağım diye düşünüyordum. Zamanla gitgide alıştım. Önce bisikletten inince havlamayı kestiklerini öğrendim. Sonra havlasalar da kovalasalar da bir şey yapmadıklarını, sürmeye devam edince bir süre sonra kovalamaktan vazgeçtiklerini öğrendim. Artık ne boyutta olursa olsun umursamıyorum, durmadan yoluma devam ediyorum. Ancak bu gezideki olay gerçekten istisnai bir durumdu. Hayvanlar grup halinde ve dağınık bir şekilde yola fırladılar, bir tanesi de bizim geldiğimiz tarafa değil diğer tarafa bakarak yola doğru koştuğu için bizi görmedi, ben de her ne kadar sola doğru kaçmaya çalıştıysam da hayvan üstüme doğru koşmaya devam edince yolun ortasında çarpıştık. İzmir-Ankara karayolu gibi işlek bir yolun ortasına bodozlama düşmüş olmak beni en çok rahatsız eden konu oldu. O sırada arkadan araç gelmiyor olması bizim şansımız oldu. Bendeki ve bisikletteki zararlar ikinci planda kaldı, ucuz atlattık dedik.

Artık yol kenarında bile köpek görsem, havlamıyor ya da kovalamıyor bile olsa, birden yola fırlar mı, önüme atlar mı gibi bir fobi gelişti. Eskisine göre daha temkinli davranmaya başladım. Hızlanayım da o kovalayamadan kaçayım demek yerine biraz yavaşlayayım da ne olur ne olmaz diyorum artık. En geleneksel yöntem olarak durup köpeğin olduğu yerden yürüyerek geçip bir süre uzaklaştıktan sonra bisiklete tekrar binmek, her ne kadar vakit kaybı gibi görünse de, en güvenlisi belki de.

Bu arada bu konudan ayrı olarak, geçen bir bisiklet gezisinde bizimle beraber gelen, yanımızdan koşturan bir köpek vardı. 5-10 bisikletli vardık, kalabalık bir gruptuk ve köpek sürekli bizim yanımızdan, aramızdan, bazen arkamızdan, bazen önümüzden koşarak bize eşlik ediyordu. İşin ilginç tarafı köpek bize hiç havlamıyor, yanımızdan geçen arabaları kovalıyordu :) Daha da ilginç tarafı, ki ben böylesine ilk kez şahit oldum, hayvan kovaladığı her arabanın tamponunu ısırıyordu. 5-10 kilometre kadar bizimle koştu sanırım, o sırada abartmıyorum 4-5 tane arabanın tamponunu ciddi ciddi ısırdı. Bir tanesinin tamponunun çizildiğini bizzat gördük. Birkaç tane arabanın da kapısını ısırmaya çalıştı. Isıracak bir yer olamadığı için kafa attı desek daha doğru olur :) Böyle bir azmanı da ilk defa gördüm, gruptaki herkes gibi ben de çok şaşırdım. Bisiklet sürerken kovalayan köpekler için ısırmaz bir şey yapmaz diyoruz hep, ama hayvan o arabaların tamponlarını öyle bir ısırıyordu ki kovalarken, bisiklet süren birisinin bacağını o şekilde kapsa kesinlikle yere yığar hastanelik eder.