Beslenme programı

Okan111

Daimi Üye
Tepki
102
İsim
Okan Özen
Bisiklet
b'Twin
Günlük 4.5 km yol gidiyorum Yolun 1-1.5 km si dik yokuştur okulda falan basketbol tarzı şeyler ile uğraştığımdan çok yoruluyorum Beslenme programı ile yorulmamı azaltabilirmiyim yada gidip vitaminmi alayım ?

Scudo

Okan111

Daimi Üye
Tepki
102
İsim
Okan Özen
Bisiklet
b'Twin
@chnkrmz
Miğdemde olunca kötü hisler hissediyorum sucuk sanki yakıyor susuruyorum

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Okan111

Daimi Üye
Tepki
102
İsim
Okan Özen
Bisiklet
b'Twin
@m.klcts
mandalina falan olurmu hocam ?

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Okan111 olabilir bisiklet sürenler çoğunlukla muz tercih ediyor sadece muz değil kalorisi yüksek çabuk yakılan besinler

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
Atom nedir bilir misin delüğanlı ? Fındığı, balı, muzu, hindistan cevizini süte karıştırıyorsun ve içiyorsun. Ondan sonra çatara patara :komik::komik::komik:

• Beğen
Tepkiler: Hayrettin

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
@Okan111
Mersine gelde ısmarlayım :p

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yapman gereken tek şey, protein ağırlıklı beslenmen gerekiyor. Eğer vücut yeterli protein alamıyorsa (günlük alması gereken protein) bisiklete binmiyor spor yapmıyor dahi olsan, sürekli halsiz, yorgun olursun, muz du, hindistan ceviziydi bunlar anlık enerji veren gıdalardır. tur esnasında muz yersin, ceviz yersin, badem yersin okey ama genel anlamda protein önemlidir. Proteinde et ile olur, tabi et oldukça pahalı hergün 200 gr yesen her hafta 1 kg. yemen gerek. Buda ne yazık ki zor oluyor. arasıra ton balığı alın, (bim markettekiler lezzetli ve ucuz tavsiye ederim), bazı günler illa eşlerimiz, annemiz olmasına gerek yok, kasaptan tek dilim göğüs alın atın bir tavaya bir ön bir arka kızartın yeyin. Böyle böyle protein ihtiyacınızı karşılamış olursunuz. Genelde şuan bir çoğumuz protein ağırlıklı beslenemiyoruz. benim bence diyerekten yaptığım yorumumdur. bu iş makara, kukara ile olmaz, daha detaylı ağır spor yapan arkadaşlar en doğru bilgileri verecektir. dediğim gibi bu benim nacizane bence diyerekten yaptığım yorumdur.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Beslenme programı adı altında açılan bir başlık amacından çıkıyor. Bence farklı ve konu dışı yorumları burada yapmamanız lazım. Başlığın altını şahsi whatsapa çevirmiş gibi oluyorsunuz. Yazdığınız şeylere saygı duyuyorum, birşey demiyorum ama başlığı açan ve bir bilgi talep eden, cevap bekleyen arkadaşa ayıp oluyor diye düşünüyorum. sakın beni yanlış anlamayın. Empati yapın, sizin bir bilgi öğrenmek istediğniz başlığa yapılsa aynısı düşünürdünüz. Lütfen bana kızmayın.

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
@soneryen
Karşılıksız kalmasın diye mesaj attım pardon

• Beğen
Tepkiler: Hayrettin

Murat.Bagci

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Scott
@Okan111 kan grubunuz A+ mi ?

gunluk protein miktarini hesaplamak icin oncelikle yagsiz kilonuzu bulup (normal kilonuzdan yag yuzdesini cikarip, ornegin 70kg ve 15% yag orani var ise yagsiz kilonuz 70-(70*0,15)= 59,5kg ) sonra bu miktari 2.75 ile carpmaniz gerekmekte ki 59,5*2,75 =163 gr yaklasik saglikli erkek bunyede almaniz gereken protein miktaridir.

ozellikle sabahlari kalkinca en az bi 20-30gr protein ile kahvalti yaparsaniz cok daha zinde olursunuz gun icerisinde.
agirlik , body building yapiyorsaniz da zaten bu orani harcadiginiz kaliroye gore arttirmaniz gerekecektir.

Tepki
1
İsim
sancak c
Hocam bilmiyirum benim haddime mi daha cok yeniyim yaşın kaç bilmiyorum ancak sabah kahvaltilarina önem vermeni onerebilirim vücut genç ken harcadığı enerji miktarı daha cok olur doğal olarak senin de bunu iyi beslemen gerekli ama onu ye bunu ic diyemem ama faydalı olduğunu düşündüğün gıda ları tüket mekden kaçın ma protein tozu vb kimyasalları kesinlikle katmıyorum bunun icine :) o nun yerine aldığın proteinin haricinde yumurta süt fındık tavuk vs üzerine bal pekmez tarzı seyler tüket e bilirsin bence örn mesir macunu bile olur enerji icin bunlarin hepsi benim düşüncelerim dir kesinlikle bi beslenme uzmanı degilim sadece yorum :)

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!