Benzine yine zam geldi..ama hala akıllanmıyor yurdum insanı::))

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında dogan avcı tarafından paylaşıldı.

 1. dogan avcı

  dogan avcı Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  145
  Beğeniler:
  111
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Bugün sabah haberlerinde gördüm yine benzine 10 kr zam gelmiş millet ağlıyor ve lanetler yağdırıyordu. İnsanlar lanet yağdırıyor ama en kısa mesafelere bile arabayla gitmekten geri durmuyor yurdum insanı. Yürümeyi veya bisiklet kullanmayı aklına bile getirmiyor. Örneğin; evim ile ofisin arası sadece 10 km. havalar elverdiği ölçüde bisikletle gidip gelmeye çalışıyorum arabam olmasına rağmen ama iş arkadaşlarım dahil, etrafımdaki insanlar normal olmadığımı düşünüyorlar. Sizce hangisi anormal?? benzine litresi 4,32 krş (öyle hatırlıyorum) ödemek mi? yoksa bedavaya, çok sevdiğim bir sporu sevdiğim bir şekilde ve daha da önemlisi bisikletimi ulaşım aracı olarak kullanmam mı? çok ilginç gerçekten.. biz bisikletseverler bu ülkeye fazla mıyız? illaki Hollanda da mı yaşayalım yani?

  Bu çelişkiyi sizinle de paylaşmak istedim.
   
 2. Samet Şenel

  Samet Şenel Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.246
  Beğeniler:
  851
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Komik sadece,insanlar rahatına bu kadar düşkün olduğu için adamlarda zamcıkları koyuveriyor işte.. Belki İstanbul'da bisikletle gitmek sıkıntı olabilir ama Eskişehir vs gibi küçük sayılan şehirlerde yürüyerek 20 dk'da gidilen çarşıya bile arabasına binip,park yeri bulamayıp otorparkada para veren arkadaşlarım,akrabalarım var maalesef :) Arabası olan insanlara koymuyor demek ki,7-8 lirada olsa gayet kullanacaklar arabalarını biliyorum. Millet yolunmaktan hoşlanıyorsa Devlet ne yapsın. Olan arabasını kullanmak zorunda olanlara oluyor işte.
   
  Raven_35, Cengizhan Terzi ve dogan avcı bunu beğendi.
 3. Eser Sevinç

  Eser Sevinç Onursal Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  5 Nisan 2011
  Mesajlar:
  1.812
  Beğeniler:
  2.677
  Şehir:
  Eskişehir
  Adı:
  Eser Sevinç
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Aynen katılıyorum söylediklerinize, benim ev de iş yerine 15km, bana diyorlar ki çok uzak nasıl geliyorsun :) halbuki bisiklet için çok normal bir mesafe. Arabam da var ama benzin ateş pahası gaz olmuş 2,45 gidiş geliş 15 liraya denk geliyor neredeyse, arabayla gittiğim zaman park edip iş yerine ulaşmam 30-35 dk sürüyor, otobüsle 40-50 dk arası değişiyor ki durakta bekleme süresini hiç hesaba katmıyorum, bisikletle normal bir hızla gidersem 45 dk ya varıyorum ki 30 dk ya da vardığım oldu, gerçi bayağı bir terlemiştim :) İş yerinde giyeceğim kıyafetleri çantamda taşıyorum hiç problem yaşamıyorum.
  Hollandayı geçtim yarısı kadar bisiklet kullanımı olsa yetecek.
   
  dogan avcı bunu beğendi.
 4. #4
  dogan avcı

  dogan avcı Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  145
  Beğeniler:
  111
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  oturduğum site ile fırın arası sadece 800 metre. geçen sene zorla carraro aldırdığım bir arkadaşım geçen pazar önümden arabası ile geçti, gitti fırında durdu, ekmek aldı ve araba ile geri geldi. içimden küfür dışımdan ise" keşke o kadar para verip bisiklet almasaydın be hocam" dedim..bozuldu ama birşey diyemedi::))
   
 5. M.MURAT YILMAZ

  M.MURAT YILMAZ Üye

  Kayıt:
  2 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  93
  Beğeniler:
  57
  Şehir:
  KONYA
  Seviye:
  Avrupa avrupa diyorlar boşuna demiyorlar. Her yaşta her cinste çoğu insan ulaşım aracı olarak bisikleti tercih ediyorlar. Onlar için para ikinci planda olmasına rağmen. Önce sağlık sonra sakinlik diyorlar.
   
  Hasan Bildik ve dogan avcı bunu beğendi.
 6. a.rezak inal

  a.rezak inal Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2011
  Mesajlar:
  99
  Beğeniler:
  43
  Şehir:
  balıkesir-ankara
  Seviye:
  ben de yaklaşık 3 haftadır işe bisikletle gidip geliyorum.ilk 15 gün sonunda iş yerinden muhakkak birileri beni örnek alıp bisikletli sayısının artacağı konusunda gayet iddialı idim.fakat maalesef 3 hafta geçmesine rağmen 600 mesai arkadaşımdan hiçbir katılım olmadı.herkes ''oo bravo,helal olsun valla''demesine rağmen sonuç yok. fakat inancımı kaybetmiş değilim.ikna çalışmalarım devam edecek.
   
  Tolga Yücel ve dogan avcı bunu beğendi.
 7. Eser Sevinç

  Eser Sevinç Onursal Üye

  Yaş:
  35
  Kayıt:
  5 Nisan 2011
  Mesajlar:
  1.812
  Beğeniler:
  2.677
  Şehir:
  Eskişehir
  Adı:
  Eser Sevinç
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  İçinde yoksa insanın bisiklet sevgisi, üste para versen de binmezler malesef. 20 yaşına kadar bisikletten inmedim, çalındıktan sonra almadım bir daha aradan 10 yıl geçti yeni aldım bisikleti, şimdi 10 yıl binmediğime ne kadar pişmanım, keşke birisi deseydi de daha erken almama vesile olsaydı.
   
  ibrahim m yaradilmis bunu beğendi.
 8. #8
  dogan avcı

  dogan avcı Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  145
  Beğeniler:
  111
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  bu konuda ben çok daha tecrübeliyim. "oo bravo" derlerken emin ol senin duymadığın bir mekanda "uçmuş la bu" diyorlar::)) tecrübeyle sabittir..hatta o kadar uçuk geliyor k, geçen sene patronum "koca bisikleti otobüse alıyolarmı lan" demişti bisikletle geldiğime inanmayıp. sebebi ise, ofisi yeni taşıdık ,eskiden eve 40 km idi::))sanıyorum 40 km nin bisiketle katedilmesi ona çok uzak bir düşünce idi..
   
  Hasan Bildik bunu beğendi.
 9. Zeki Günaydın

  Zeki Günaydın Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  950
  Beğeniler:
  644
  Şehir:
  İstanbul-Samsun
  Seviye:
  bende elimden geldiği kadar BİR ÇOK OLUMSUZLUĞA RAĞMEN İSTANBULDA tüm işlerimi bisikletle halletme çalışıyorum.

  şimdi gelelim bisiklet kullanmayan veya kullanmak isteyen birisinin sahilden uzak bi ilçede bisiklet kullabilitesine.( kullanabilite diye bi kelime yarattım :) )

  1-trafikte bisiklete/yayaya saygısı olmayan otobüs-dolmuş-taksi şoforü arkadaşların yaptıkları ,trafiğe açık alanda bisiklet kullanmayı zorlaştırıyor.
  2-araçların içinden ,magandalar tarafından fırlatılan çöp ,tükürmek v.s. gibi şeyler bisikletten soğutuyor.
  3-bisikletimi market fırın v.s. nin önüne kilitlememe rağmen çalınma riskinin olması (ki bir çok arkadaşın başına geldi)
  buna benzer bir çok örnek verilebilir.

  Dolayısıyla İstanbul un bir kısmı bisiklet kullanmak için ne kadar elverişliyse geri kalan büyük bir kesim bisiklet kullanmaya elverişli değil.

  bisiklete dikkat çekmek için / tanıtmak / iyi bişey olduğunu göstermek için çok çalışmamız lazım çook. son cumartesi çimlerde yatmamak lazım mesela :) mesajınız vaarrrrr :)
   
  dogan avcı ve Engin EŞ bunu beğendi.
 10. Ege Muallaoğlu

  Ege Muallaoğlu Üye

  Kayıt:
  16 Şubat 2010
  Mesajlar:
  97
  Beğeniler:
  16
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Ben 2 senedir liseme bisikletle gidip geliyorum. Özel okul olup guvenliği ve kamerası olmasına rağmen bisikletim otoparktan çalındı ve müdür yardımcısı ben mi sana bisiklet gel diyorum gelmeseydin gibi saçma bir tavır sergiledi. Ustelik 6 km kadar bir yol gidiyorum sadece. Bu yolu servisle gitmem daha iyi sanki.

  Bir arkadaşımın okulunda ise ustelik fransız lisesi olmasına rağmen bisikletini okula sokturtmuyorlar. Gerekçe olarak ise sen gelmeye başladıktan sonra ya herkes bisikletle gelirse diyorlar.İstanbulda adı olan okulların boyle tavırlar sergilemesi beni çok yadırgatmakla beraber çok üzüyor
   
  Raven_35, dogan avcı ve Zeki Günaydın bunu beğendi.
 11. çağrı ilter

  çağrı ilter Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2011
  Mesajlar:
  120
  Beğeniler:
  66
  Şehir:
  İstanbul / Manisa
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Bisikletin sadece çocukların oyuncağı olarak görüldüğü ortamda, hatta beyaz eşya mağazalarında bisiklet satıldığı ortamda maalesef o aldığınız tepkiler normal.

  Bugün okulda iki arkadaşım bisiklet alıp bu yaz bu spora başlayacaklarını söylediler ve ortamın tecrübelisi olan benden yardım istediler ve çok mutlu oldum. işte bu dedim iki kişi daha kaptık:winkenlux saatlerdir onlar için araştırma yapıyorum ve hiç sıkılmadım. ulvi bir amaca hizmet eder gibi araştırıyorum. herkes bisiklet istese keşke hiç kaldıramasak kafamızı araştırmadan:in:
   
  ali bayrak, efe1303 ve dogan avcı bunu beğendi.
 12. Deniz Yavuz

  Deniz Yavuz Yeni Üye

  Kayıt:
  19 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  35
  Beğeniler:
  18
  Şehir:
  istanbul/Kadıköy
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Kim normal kim anormal bahsine Ömer Hayyam cevabı vermiş:

  “‘dünya üç beş bilgisizin elinde
  sanırlar ki tüm bilgi kendilerinde
  üzülme eşek eşeği beğenir
  bir hayır var sana kötü demelerinde’”

  aynen pedallamaya devam:))
   
 13. İ. Sidar Gündoğan

  İ. Sidar Gündoğan Yeni Üye

  Kayıt:
  26 Mart 2011
  Mesajlar:
  34
  Beğeniler:
  13
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  emek vermeden, efor sarfetmeden, yalnızca "para"yı kullanarak bir yerden bir yere ulaşmak varken bizim yaptığımız iş mi ki? vallahi bizde salaklık, öğrenememişiz ideal tüketici olmayı, enayi gibi pedal basıyoruz. tabii.
   
  dogan avcı bunu beğendi.
 14. SALİH TUNÇKIRAN

  SALİH TUNÇKIRAN Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Şubat 2011
  Mesajlar:
  227
  Beğeniler:
  138
  Şehir:
  MERSİN
  Seviye:
  verilen mesajlara bak. hayret ediyorum size. siz pedallayın, onlar arabalarla dolaşsın. bisiklete tasarruf için değil sağlık için binmek isterim. daha fazla derine dalmıyım. anlayan anladı mutlaka..
   
 15. bahadır76

  bahadır76 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Aralık 2010
  Mesajlar:
  305
  Beğeniler:
  175
  Şehir:
  ankara
  Bisiklet:
  Diğer
  Seviye:
  tabii ki sağlık ve kendiniz için binmelisiniz. bu bir tercihtir. onu kabul etmiyorum bunu tercih ediyorum demektir. insanlar otomobillerin içerisine hapsolmuşlar göbek büyütüyor bir de içine tek kişi binerek çok kısa mesafelerde bile trafik sorunu yaratıyorlar. bu ülkemiz için büyük bir kötülük. işte insanımız böyle ne yapacaksın ki?
  öbür yandan hayatta motorlu taşıtla işim olmaz. ancak çok uzun yol oldu mu mecburiyetten biniliyor o kadar. aksi taktirde bisikletten indiğim an onu özlediğim andır.
   
  ali bayrak, Raven_35 ve dogan avcı bunu beğendi.
 16. aslan asker

  aslan asker Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  143
  Beğeniler:
  70
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  hiç kimseye aldırmayın basın pedala devam edin her koyun kendi bacağından asılır siz kendi sağlığınıza bakın isteyen bisiklet alsın isteyen araba
   
  dogan avcı bunu beğendi.
 17. Gökhan Toros

  Gökhan Toros Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Haziran 2010
  Mesajlar:
  4.518
  Beğeniler:
  7.618
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Donanımhaber'de tartıştım bu konuyu biriyle.
  Savunduğum şu; büyük şehirlerde toplu taşımaya yönelin. Böylece hem trafik azalır, hem de otobüs seferleri arttırılmak zorunda kalınır. Böylece hem gideceğimiz yere arabayla gidiyormuş gibi hızlı gideriz, hem de daha ucuza gidip otopark parasından da kurtuluruz.
  Küçük şehirde oturanlar da binsinler bisikletlerine. Zaten 5km yol gidecekler, ne arabası.

  Bana gelen cevap ise şu şekilde oldu. Otobüse binemem, millet birbirini fortluyor, tıklım tıklım. Bisiklet de süremem, yorulamam hiç. Ondan sonra protesto etmek için 1 hafta sıkıntıya giremeyen adam geliyor benzin fiyatlarından şikayetçi oluyor.

  Ben de diyorum ki, müstahak size. İnşallah 10 lira olur litresi.
   
  ali bayrak, mtsemiz ve dogan avcı bunu beğendi.
 18. Ahmet Fatih Ceylan

  Ahmet Fatih Ceylan Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  43
  Beğeniler:
  11
  Şehir:
  Samsun
  Seviye:
  ülkemizde malesef bisiklet kültürü zayıf
   
  dogan avcı bunu beğendi.
 19. A.Kadir Ünal

  A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  11 Şubat 2011
  Mesajlar:
  417
  Beğeniler:
  190
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Benim okulum ile ablamın okulu arasında aynı mesafeler var o servisle gidiordu zamanında ben ise bisikletle aylık 50tl veriolardı servis için bense o parayı gidip kendım için harcıordum hemde spor yapmış oluordum + doğayada katım oluordu :) Ve Hala bisikletle hallediyorum her işimi Arabada kapının önunde gerekmedikçe kullanmıyorum.
   
  dogan avcı bunu beğendi.
 20. MuratHan

  MuratHan Bisikletkolik

  Kayıt:
  19 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.415
  Beğeniler:
  1.632
  Şehir:
  Alanya
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Bisiklet hem sosyal hem maddi hem de iç huzur bakımından hayatımın her yönüyle kalitesini arttırdı. Özellikle büyükşehirlerde araç kullanmak artık tam bir işkence. 2,5 senedir İzmir'deyim aracımı İzmire gelmeden 1 sene önce aldım Yaklaşık 18 bin km ile geldiğim İzmir'de 2,5 yıl sonunda şu an araç 24 bin km'de. 1 yılda 18 bin son 3 yılda 6 bin km yol yapmışım. Kısa bir hesap ile hem maddi hemde sağlık açısından çok şey kazandığımı söyleyebilirim. Oturduğum bölgede park sorunu olduğu için aracım bir arkadaşımın yazlığında yatıyor gidip alıp binesim dahi gelmiyor. Verdiğim onca paraya yanıyorum. Büyükşehirde toplu taşıma araçlarını kullanmak en mantıklısı, kısa acil mesafelerde taksi, tatil ya da bir kaç günlük kullanım için kiralama yöntemi çok daha ekonomik.
   
  ErdincAydin78, ali bayrak ve dogan avcı bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-4-29_9-7-59.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...
upload_2016-8-24_10-44-26.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2017-3-26_12-33-9.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...