Benzincilerde Mescit ?

Scudo

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
@Mustafa Özgür Aslan

Teşekkürler cevabınız için.
Ben de sizin gibi düşünmüştüm fakat yine de benzincilerde olursa daha işimize gelir abdest gibi işlemler daha kolay olur o yüzden merak ettim :)

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aslında teyemmüm olabilir.

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
@Harun Salcı

Su bulunur yahu su varken hem yaz sıcaklığında daha rahat olur.

Teyemmüm son çare :)

• Beğen
Tepkiler: Seyda Ünlü

Bisikletgazetesi

Daimi Üye
Tepki
121
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bütün benzincilerde olur mescit genelde :) en kötü ihtimal namaz tahtası , onu problem etme sen seccadeni sırt çantana al mataranı al gerisi kolay :)

Tepki
27
Alışveriş merkezlerinde bile gerekli hassasiyet yok her benzincide olacagını zannetmiyorum :( Abdest için 1 su şişe bulundurmak iyi olur hocam.

• Beğen
Tepkiler: Emre Gözütok

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
Herkese teşekkürler cevaplarınız için.

Kerem arkadaşımızın dediğine katılıyorum alışveriş merkezlerinde bile bu hassasiyet yok.
Ama inşallah uğur arkadaşımızın dediği gibi vardır hepsinde.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletgazetesi

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Emre kardeşim, rota nerden nereye? Bilgi alabilirmiyim? Yolunun üzerindeki benzinci / dinlenme tesisleriyle görüşüp mescit olup olmadığını, yok ise en yakın camii / mescitin nerede olduğunu gösteren bir harita çıkartabilirim. Senin gibi böylesine genç yaşta ibadetine dikkat eden bir kardeşime küçükte olsa bir katkım olabilirse çok memnun olurum.

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
benzin istasyonlarında, özellikle istanbulda bu konuda sııkntı çekmezsiniz sanırım. yine biraz su ve seccade taşımak da iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Emre Gözütok

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
@M. Alper YALINKILIÇ

Allah razı olsun :)

İstanbul'dan otobüse binip akçaya gidicez.Sonra Akçay'dan pedallayıp İzmir inşallah tabi zaman problemi olmayacağı için geze geze gitmeyi düşünüyoruz.

• Beğen
Tepkiler: M.A.Y.
Tepki
53
Arkadaşlar eskiden Kervanlar benzinci mi arıyorlardı? Her yerde, vakit girdimi, gerekli şartlar sağlandımı ibadet yapılır. Bu konuların yorumu olmaz.

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
@M.MURAT YILMAZ

Doğru söylüyorsunuz fakat gece benzinliklerde konakladığımızda eğer varsa işimiz daha kolay olur diye düşündüm. Teşekkürler cevabınız için.

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
şehir içindekilerde olmuyor ama şehirler arası yollardaki benzincilerde mescit muhakkak oluyor, ben olmayanına henüz rastlamadım. Çok sıkıntı yaşayacağınız sanmıyorum. Allah kabul etsin ibadetinizi.

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
@Eser Sevinç

Allah razı olsun. Teşekkürler bu cevabınız beni çok rahatlattı :)

• Beğen

tolga akan

Daimi Üye
Tepki
76
İsim
Tolga AKAN
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Emre Gözütok

emre kardesım ıstanbulda hangı semtte oturuyorsun?turunu ne zaman nereye planlıyorsun?

Emre Gözütok

Forum Bağımlısı
Tepki
201
Bisiklet
Salcano
@tolga akan

İstanbul 4.Levent'te oturuyorum. Turu Lys bittikten(25 Haziran) 1 hafta sonra yapmayı planlıyoruz.

Önce otobüsler Akçay'a gidip ondan sonra bisikletle İzmir'e gitmeyi düşünüyoruz tabi gezerek.

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
Şehir içinde çok sıkıntı olmayacaktır zaten. Ben şöyle yapıyorum : Küçük pet şişe abdest almak için yeterli oluyor. Çok ince kumaştan bir de seccadem var güzelce katlayınca çok küçük oluyor. Ve yine küçük bir pusula her zaman çantamın bir gözünde olur. Piknik, gezi vs... Hatta camiye uzak bir çimenlikte vakit darsa hemen çıkartıyorum onları güzel oluyor. Bence kara kara düşünmeye gerek yok. İslam kolaylıklar ve güzellikler dini... Allah' a emanet...

• Beğen

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
inancına sahip çıkan insanlara selam olsun. ancak, müslüman için temiz her yer ibadethanedir ve ibadetin gizli yapılanı makbuldur. ibadetinizi öncelikle Allah şimdiden kabul etsin. ama keşke bu gezide ibadet de edeceğinizi bizler bilmeseydik, böylelikle daha fazla sevap kazanacağınıza, yüce Yaradan'ı tanıyan biri olarak emindim. yine de, İslam dinini yaşamayı düstur edinmiş insanlara, bu durumu hatırlatmak benim boynumun borcu. günah da sevapta gizlidir ve ibadetin gizli yapılanı makbuldür. iyi yolculuklar, Allah kaza bela vermesin.