benzincide hava basılırmı

erhan07

Üye
Tepki
1
benzincide hava basılırmı basılırsa hava basıncı kaç olmalıdır

Scudo

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Forum Bağımlısı
Tepki
180
Bisiklet
Scott
Evet eyer papuçlar uygun ise bu mevcut ben genel olarak 20 25 27 gibi basınç ile lastiğe hava basıyorum Dijital olarak hava basımı gördüm manuel değil tuşlar ile basıncı ayarlıyor dijital göstergesi ile bunlar eski sistemden daha iyi

erhan07

Üye
Tepki
1
pardon beyler konuyu nereye acacagımı bilemedim konu kilitlenebilir konuyu görmek isteyenler asagıdaki linke tıklayabilir

(link)

• Beğen
Tepkiler: R@SYONEL

R@SYONEL

Aktif Üye
Tepki
81
ben 50 - 55 psi arası basıyorum lastiğinizin üzerinde kaç bar ve kaç psi arası hava basabileceğinizi yazar hava basıncını psi yada bar cinsinden ortalama bir değere ayarlayın örneğin benim lastiğimde 2,8 bar 4,5 bar 35 psi 65 psi şeklinde belirtilmiş ben 55 psi basmayı uygun görüyorum lastik basıncı ne kadar yüksekse yerle temas eden yüzey o kadar azalacağından daha yüksek süratlere ulaşmanız kolaylaşacaktır.

Ahmet Türkölmez

Daimi Üye
Tepki
284
bende onceden arba lasgı havası kadar 30 32 felan basardım
samrıyelı cıkarınca ne kadar surtunme oldugunu gordum
zımpara gıbı olmustu ıc lastıgın yuzeyı
buda suurtunmeden olur
lastıgın uzerıne baktım 40 - 100 psı
yazısısnı gordum
sımdı artık 55 60 fılan basıyroum
tavvsıye ederım dusuk basınc kullanmayın

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Ben de MTB lastiğine 55 PSİ kadar basıyorum. Asfalt akıcılığını da etkiliyor.

globaldriver

Daimi Üye
Tepki
259
İsim
Ugur Bilgili
Bisiklet
Trek
Birgün benzincide tekerime hava basacağım fakat pompa eski bir alet olduğu için ayar tuşlarını bulamadım ve yanımda otomobiline hava basan adamdan yardım istedim, kaça ayarlayayım sorusuna 55 Psi diyince bayağı bir şaşırdı:) yahu nasıl olur ben otomobilime 35 basıyorum sen bisiklete 55 diyorsun dedi. Ama gözünün önünde havayı basınca ciddi olduğumu anladı.

paramedik34

Forum Bağımlısı
Tepki
819
@erhan07

Basılmaz mı.. Ben yıkamacıya bahşiş verip bisikletimi bile köpüklü yıkatıp kurulatıyorum.. Yaaa... :)

• Beğen
Tepkiler: nükleer kedi

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Yol bisikletlerinin sibobu uymadığı için genelde basılmıyor, zaten yol bisikletlerinde el pompasıyla basım çok kolay oluyor fakat ben acayip çok sibop kırıyorum:)

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Maxxis detonatorda en yüksek 120psi yazıyor ben de 100'ün üzerinde basmaya çalışıyorum;)

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
@nükleer kedi

80 de bile sertlik asfalttan farksiz, 120 düsünemiyorum... dayanabilirmi onu da bilemiyorum...

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Burada bir benzinci var, hava pompasının tepesine kocaman "BİSİKLETE HAVA BASMAK YASAKTIR" yazmışlar. Ne mantıktır anlamadım. Sonuçta arabadaki de sibop, bisikletteki de sibop ve pompa başındaki araç yoğunluğu da çok fazla değil. Ama gittim yine orda hava bastım, çünkü yakınlarda başka seçeneğim yoktu. Gelip niye şişiriyorsun diyen de olmadı. :)

tanerhosgor

Aktif Üye
Tepki
613
Bisiklet
Scott
çocukları uzak tutmak için yazmışlardır, oyuncağa çeviriyorlar :)

• Beğen
Tepkiler: S26

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@ahmet türkölmez

Kullandığın lastiğin marka ve modelini yazar mısın? Daha önce hiçbir dağ bisikleti lastiğinde 40-100 psi gibi bir aralıkta havayla kullanılabilen lastik görmedim.En fazla 40-80 psi görmüştüm. 40-100 psi çok ciddi bir aralık,hangi lastik kaldırıyor bu kadar aralığı merak ettim doğrusu.

sadık1964

Daimi Üye
Tepki
402
size niye hava basıyorsun diyen olmamış fakat konya realin önündeki petrolde bana bisiklete hava basamazsın diye ikaz etti fakat ben arsızlık yapıp basmak için müdahale etim ne hasılsa sibopa basmadı ya başkaü yerden kapattılar ve bisikletin tekerini şişiremeden sırtımıza bisikleti alıp evin yolunu tuttuk bisikleti olupda bu petrol den benzin alan arkadaşlara duyrulur

• Beğen
Tepkiler: S26

nahsen deniz yaşar

Aktif Üye
Tepki
41
700*23c lastik üzerinde 110 psi yazıyor.Bu lastik varsayalım 1 mt küp hava alsın,araba lastiği 10mt küp.Nasıl olurda araba lastiğine 32psi basarken yol lastiğine 110 psi basılır arkadaşlar.