Benzin İstasyonlarında Bisikletlilere Destek İstiyoruz

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Sayın, dostlarım, arkadaşlarım;

Hepimiz giderek artan sayıda turlara çıkıyor, bazen şehirler arası bazen şehir içi ama çok uzak noktalara geziler yapıyoruz.
Yanımızda yiyecek, içecek, bisiklet yedek malzemeleri, çeşitli bisiklete özel destek ürünü taşıyoruz.

Aman ya lastik patlarsa, ya zincir atarsa vb. derken taşıdığımız malzemeler giderek ağırlaşıyor ve keyif almak için yaptığımız turlar
hamallığa dönüşüyor.

Fikrim şu ki benzin istasyonlarında bisiklet sürücülerine de destek verecek ürünler ve belki servis de bulunsa ne kadar güzel olur.
Bu istasyonlara ekstra gelir sağlar ve hiç te büyük yatırım yapmalarına da gerek olmaz. Adı lazım değil bazı lastik markaları
seve seve ürünlerini verir. Bisiklet ürünleri distribütörü olan firmalara yepyeni bir satış kanalı açılır.

Düşününce bayağı büyük volümlü bir iş olabilir gibime geliyor. Bu konuda fikirlerinizi, yorumlarınızı duymayı çok isterim.

Scudo

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Sınırlı sayıda ve yolumuzun üstü olmayacak yerlere koyarlar onu, hiç şaşırmam.

Can Yoltar

Aktif Üye
Tepki
57
Bisiklet
Kron
taş çatlasa ne lazım oluyorki yolda ? 2 iç lastik ve 1 kutu yamadan kurtulabiliriz maksimum.

Tepki
63
Bisiklet
b'Twin
Benzin istasyonları için kayda değer bir gelir olacağını sanmıyorum açıkçası. Tabii iç/dış lastik ve bunun gibi birkaç yedek parça bulundurabilirler, kazançlı olmasa da hizmet yelpazeleri geniş olabilir ( Belki tabelalarında bisiklet logosu bulunur, bisiklet sürücüleri için ihtiyaç malzemeleri bulunur gibisinden ). Servis hizmeti onlar için başlı başına külfet olur. Nihayetinde kaç bisiklet uğrayacak ki oraya, ilerleyen zamanda nasıl olur bilemem.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Benim aklıma, yedek zincir, dış lastik, elcik, pompa ve aslında bir bisiklet mağazasında bulunabilecek tüm aksesuarlar gelmişti.
Bunları hepsini toplasak zaten mağazası olan istasyonlarda belki fazladan 3-4 m2 yer gerekir(yada zaten alan vardır)

Konuya ille de acil ihtiyaç olarak bakmadım ben, sonuçta ticaret onlar için. Araba sürücülerine satmak için ne kadar çeşitli ürün var mağazalarında dikkatinizi çekerim.
CD, DONDURMA, ÇEKME HALATI, AYAK POMPASI, vs.vs

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ticari bir teşekkür olan benzinliğin elcik, zincir gibi sürekli satamayacağı şeyler için yer ayıracağını zannetmiyorum.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Özellikle İstanbul çıkışlı bisikletseverlerin yollarının üzerinde bulunan benzinciler neredeyse tüm turcuların yolunun üzerindedir sanırım.
Elbette bisikletli görünce uzaylı sanacak kadar ücra yerler var, ama birde her gün önünden çok sayıda bisikletli geçen benzinciler var.

Zaten amaç ihtiyaç duyduğumuz noktalarda potansiyel olalım düşüncesi..

Tepki
25
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bu konuda petrol markalarıyla görüşüp nasıl temiz tuvaleti reklam olarak kullanıyorlar bu da reklam olarak kullanabilecekleri ve bisiklet kullanıcıları için oluşturulan haritalarda bu işletmelere yer verileceği konuşulmalıdır. Daha sonra bu yöndeki işletmeleri (link) haritasına işleriz güzel bir bilgibankası ortaya çıkar. Ayrıca bence şehirler arası yollardaki bu tip işletmelerin bisiklet için malzeme satmasa bile yapabileceği başka yardımlar da olabilir. Örneğin çadır kuracak bir yeşillik alanının olması gibi.

• Beğen
Tepkiler: Sefa

Cycmode

Daimi Üye
Tepki
375
Bisiklet
Pinarello
O kadar gereksiz ürün kartelasının arasına bisikletlilerin acil ihtiyaçlarına çözüm olabilecek birkaç kalem ürün sıkıştırılabilir. Her şeye satış odaklı bakmamak gerekli ilk başta bunu anlatmak lazım istasyonlara. Sonuçta benzin alışverişi ayrı bunun dışında yapılan market alışverişi ayrı. Artı benzin istasyonları marketleri en lüksünden en köhnesine perşembe pazarı gibi, mesele bizim sesimizin gür çıkması.

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
Evet fikir güzel aslında. En elzem bir kaç ürün koyarak başlanabilir. Ancak yaygınlaşması ve rutinlesmesi için bence daha çok zaman gerekli. İlerleyen yıllarda belki.

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Barış Onur

Aktif Üye
Tepki
65
Hava ve su pompalarını kullanırken sorun çıkarmasınlar o da bir şeydir.
Su pompalarını biraz da geliştirsinler, bisiklet yıkanır hale gelsin. Tükürür gibi su veriyordu son gittiğim.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Benzin istasyonlarından tek beklediğim şey hava pompalarının arızasız olması. Bir de bisikleti bırakabilmek için park yerleri olsa fena olmaz.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
açık konuşmak gerekirse olması çok zor hani boşuna beklemeyelim ama bir umut işte herşeyde olduğu gibi :) belki olur tam destek..

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar, ben en azından kendi adıma yolumun düştüğü (yada geçtiği) benzin istasyonlarına sizde yedek lastik olsa ne iyi olurdu, aa Bandana da mı satmıyorsunuz
tarzında gaz vereceğim :)

Tepki
25
Bisiklet
Salcano
Change. Org imza kampanyası başlatıp muhatapları da benzin şirketleri yapalım bence

Turker.E

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
Türker
Bisiklet
Cube
Arkadaslar kamyoncu olan bisikletci bir abim birka sene once buyuk firmalarda ucretsiz cay ve diger seylerden yararlanabilecegimi soylemisti...bende bunu opette denedim...guler yuzle girip selam verdikten sonra cayiniz var mi diye 4-5 sefer sordum ve hicbirinde reddedilmedim...biraz sohbette ederseniz cadir vs gibi ihtiyaclar rahatlikla karsilanabilir..

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mertkan şimşekBu tip imza kampanyaları forumda pek ilgi görmüyor maalesef TCDD trenlerinde bisiklet taşıma ile ilgili kampanya zar zor 500 imzaya ulaştı insanlar çok duyarsız ,forum bu konuda çok önemli bir platform ama iş insanların bilinç meselesinde bitiyor maalesef.İki bisiklet markası sorayım ,şu vites iyi midir muhabbetinden ileri gitmiyor konular .Böyle sosyal olaylar taraftar bulmuyor bizim forumda.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
şehirler arası turlarda kesin olarak iç lastik artı pompasız çıkmam ,anında tekeri değiştirir yola devam ederim 2008 martından beri bir çok 200 km ler yaptım bunların hepsinde asla sürücü hatası yapılmadı bu nedir bile bile büyük cam kırığının üzerinden geçmektir ,30 ağustos 2009 yapılan kartepe 270 km lik mesafede önümde giden yol bisikletçisi arkadaş kırılmış efes pilsen şişesinden kaçamadı tabi bomba gibi patladı arka teker yarıldı ,elinde trene bindi ve döndü, allahtan tren istasyona yakın yerde oldu izmite geliyor idik ,
evet tekirdağ turunda aynı durum,asla sürücü hatası yapılmamıştır pür dikkat olma durumu,yola tam konsantrasyon araba korkusunu yenmek bu çok önemli,son derece soğukkanlı olmak ,
evet malzeme fazla almadım bisiklet 10 kilo 350 gram arka sele borusuna bağlı çantada iç lastik taşınır ve alyan takımı ve tekeri janttan çıkarmak için aparatlar,ve kesinlikle matara benimki büyüktür,başkada bi şey takmam bisiklete,gece sürüşlerina kalmam zati,evet bel çanta olur ama büyük değildir bu çantada bir adet pompa vardır ,alexrims jantları araba sibop yaptım ve şehirler arası turlarda rahat ettim tekere 90 hava basılmakta 700 x32 maxxis over driver tabi basamıyorum 85 hava,
biraz basıyorum geri kalanı benzincide oluyor anında şişirmekte evet yama taşımam patlayan iç lastiği yanıma alırım evde yama yaparım iki yamadan fazla olmaz 3 yamalı iç lastik asla kullanmam ,evet kesin olarak tekerin yanları taş gibi olur böylelikle doğru hava basıldığını anlarım ayrıca tekerin içine koruma bandı çektim zati tekerin kendisininde koruma özelliği var,

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Buradan görülüyor ki, benzin istasyonlarının bisiklet desteği Kudret beye pek yararlı olamayacak ;)

@Kudret Kurtcebe

• Beğen
Tepkiler: Fatih Çetin