Beni her anlamda taşıyabilecek bisiklet önerisi :)

Tepki
4
Merhabalar, aranıza yeni katılmaktayım. Çok az kendimden bahsedeyim. Adım Doğan, 23 yaşındayım. Grafik tasarımcıyım. İstanbul'da oturuyorum.

Çocukluğumdan beri süregelen kilo problemlerim başını alıp gidince bu sene başında kendime bir dur dedim. Sene başında gördüğüm tavan ağırlığım olan 126 kiloyu kendi çapımda önce 119'a düşürdüm. Şimdi ise diyetisyen kontrolünde diyet yapmaktayım. Kilom dün itibariyle 109 oldu. Sadece diyet yapıyor herhangi bir spor aktivitesinde bulunmuyorum. Buna yürüyüş, koşu dahil. İşim masabaşı olduğu için hareketsiz kalmaktayım.
Diyetisyenim, diyetin iyi gittiğini ama kendime spor aktivitesi bulmam gerektiğini söyledi. O yürüyüş yapmamı önerdi ama deneme amaçlı yaptığım bomboş 1 saatlik yürüyüş beni hayli sıktı. Bende ne yapayim derken, bir arkadaşımdan heveslenerek bisiklet almaya karar verdim.

Öncelikle şehir içinde kullanabileceğim, günlük 1-2 saatliğine turlanabileceğim, haftasonları uzun kullanımlarda yormayan bir bisiklet olsun istiyorum.
Şimdilik spor amaçlı beton zemin üzerinde yol alacağım için dağ bisikletlerini hiç karıştırmaya gerek yok sanırım.
Amatör fotoğrafçılık ile uğraştığım için de sağa sola giderken bisikletimi kullanabilirim diye düşünüyorum. Şehir-gezi bisikletleri bana daha uygun olur herhalde.
Limitim 1.000 TL - 1.500 TL

Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, çünkü şu anki halimi her bisiklet taşır mı hiç bir fikrim yok. Kafama göre birşey almak istemiyorum. Bunun dışında kilo verdiğimde de aynı bisikleti değiştirmeye gerek kalmadan kullanmaya devam etmek istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Scudo
Tepki
1.236
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link) ben 110 kg 195 boyundayım kullandığım ve şuan sattığım linkte ki bisikleti öneririm.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
1 yıl önce 130 kilo ile Triban 3 aldim. Su an 113 kiloyum. Halen beni taşıyor ve problem cikarmadi.

Demek istediğim şudur; kilolu oldugunuz icin sizi tasimaz diye düşünüp yol bisikletlerini bir kenara ayirmayin.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Recep G

Aktif Üye
Tepki
65
Bisiklet
Santos
Şöyle bir bisiklet var Santosa'nın 850 tl'ye bilmem ilginizi çekermi.
http://www.borabay.com.tr/urun_res/84890405337.jpg

Kadro
Güçlendirilmiş 28 Hafif Alüminyum Kadro 6061

Maşa
Üstün Süspansiyonlu Sertlik Ayarı Yapılabilen RST Kila Maşa

Jant
28 Çift Duvarlı Euro Jant

Fren
Güvenli Fren Yapmayı Sağlayan Shimano Alüminyum V-Fren

Vites Grubu
Acera 24 Shimano Vites Sayesinde her Koşulda ve Zeminde İstenilen Vitesi Bulabilme Özelliği

Arka Ruble
Kaset 8'T Shimano

Aynakol
Shimano 42 T.

Sele
Vader

Ön Arka Hazne
Shimano

Gidon Alüminyum
Lastik 700x38C Performans Lastikleri

Benimde kullandığım avatarımda görmüş olduğunuz bisiklet.

Tepki
4
@ERTUNGA
Bisikletiniz çok iyi gerçekten. Ama benim kafamda tam olarak 1000-1200 TL ye kadar bisikleti almak. Aksesuarlarıyla max 1500 e toparlamak gibi bir düşünce var.
Umarım kısa sürede hakettiği alıcıyı bulur :)
@Uğur S.
Yol bisikletlerini hesaba katmama nedenim sürüş şeklinin bana uymaması. Ama teşekkür ederim. Ben o tarz bisikletlerin ağır kilolar ile başedebileceğini düşünmüyordum. Umarım ileride onu da kullanmak nasip olur.
@Recep G
Güzel görünüyor. Bunu da araştırmalarım arasına dahil ettim. Ama Markalarla ilgili hiç bir bilgim yok malesef. Daha düne kadar Sedona, Trek, Kron, Carraro markalaeonı bile bilmezken, şimdi de farklı markaların kalitesi hakkında biraz çekimser kalıyorum. :)

Tepki
4
@Ahmet Enes Saraç

Sedona 325 ve 345 tam aradığım bisikletler sanırım. Hele 345'in renkleri çok hoş. Ama 325 ile arasındaki tek fark maşanın gidondan kilitlenebilmesi mi acaba?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sadece asfaltta sürecekseniz düz maşalı bisikletlere bakmanız daha uygun olabilir.

Tepki
4
@Berke Kazankaya

Florya Ormanı evimize bisiklet ile 7-8 dakikalık bi mesafede o yüzden bazen ormanda sürüş yapabilirim diye düşünüyorum yine de düz maşa idare edebilir mi o zaman acaba?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eğer ormanın derinlerinde bozuk yollara girecekseniz idare etmeyebilir.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Uğur S.

Kilolu kişi ince tekerli bisiklet beni taşımaz gibi bir algı oluşmuş. Kalın teker alayım ki beni taşısın diyerek doğrudan MTB ye geçiş yapılıyor.

@Doğancan Urul

Düz maşalı bisiklet arazide gitmez diye bir şey yok. :) Sadece konforlu olmaz ve sizi zorlar, yorar. :)

Tepki
4
Araştıramalara devam ettim ve Sedona 325 - 345 arası kararsız kaldım açıkçası. Aradaki 100 $ fiyat farkını farklı boyutta araştırdım. Sedona 345'in üstün olan malzemeleriyle 325'in malzemeleri arasındaki fiyat farkını hesapladım ortalama 130 TL gibi bir fark çıktı. Geri kalan 80 TL adamların karı sanırım :)

Diğer yandan da Carraro 227 aklımı kurcalıyor. Bu ikilem içerisinde kalan tek ben değilim her yerde bu ikisi arasında kalanlar var ama bende ne yapacağımı bilemedim. Nedense Sedona daha yakın geliyor bana :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Her iki marka da sizi pişman ettirmez. [emoji106]

Tepki
7
@Doğancan Urul

Carraro yu hiiç karıştırma sedona 325- carraro 227den daha iyi.tüm özelliklerini karşılaştırırsanız.

Sedona325 aldıktan sonra
Vitesi sonradan da alabilirsiniz. Zaten 2 vites arasında çok da bir fark olmaz küçük belli olmıyacak farklar olur. sedona 345 ile arasındaki farkı bence ödemeye gelmez her iki bisiklet de aynı yere rahatlıkla götürür

Tepki
4
@Ahmet Enes Saraç

Teşekkür ederim. Bende öyle düşünüyordum. Çünkü 1600 TL verip üzerine aksesuar masrafı yapmak beni biraz zorlayacaktı. Ama her zaman içimdeki o olmuşken iyisi olsun hissiyatına yenik düşmek üzeredeydim :) Kararımı verdim, teşekkür ederim. Ramazan bayramından hemen sonra alacağım inşallah.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Carraro 227 arka vites olarak Sedona'dan daha üstünmüş ayrıca 70-80 lira daha ucuz görünüyor.
Aynı ayarda iki bisiklet yaklaşık olarak ikisi de.

ERTĞRL

Aktif Üye
Tepki
140
Bisiklet
Sedona
Grafikerim, masabaşı çalışıyorum, yaş 28, boy 1.78, bir süre önce 85 kiloyu gördüm. Dedim bu böyle olmayacak, Sedona 325 aldım, şu anda 75 kiloyum ve hızla vermeye devam ediyorum. Mutluyum. Selamlar.