Beni Bırakma Senin Olayım Yarışması :)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Bahadır Gürel tarafından paylaşıldı.

 1. Bahadır Gürel

  Bahadır Gürel Onursal Üye

  Yaş:
  49
  Kayıt:
  7 Haziran 2011
  Mesajlar:
  2.085
  Beğeniler:
  8.182
  Şehir:
  Maltepe/İstanbul
  Adı:
  Bahadır Gürel
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Aşağıdaki yarışma duyurusu Atilla Kulübü'ne ait.

  Ancak ben bu yarışmayı acımasız kuralları olan, bisiklet kültürüne katkı değil de kazanma hırsına odaklı buldum (her ne kadar, bunu hazırlayanların bisiklet kültürüne katkı yapma derdi olduğunu bilsem de).

  Bir duyuru olduğundan, yine de paylaşıyorum.

  * * *

  BENİ BIRAKMA SENİN OLAYIM YARIŞMASI BAŞLIYOR!!!

  Geçtiğimiz günlerde size duyurusunu yaptığımız yarışmamızın kuralları ve ödülleri belli oldu. Kuralların sıkı tutulması ve ağır olmasının sebebi yarışma süremizin kısıtlı olması sebebindendir. Hoşgörü ve anlayışınız için şimdiden sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu yarışmayı sizlerle beraber geleneksel hale getirmeyi de planlıyoruz.

  Yarışma 15 katılımcı ile Caddebostan Sahil Yolu Erenköy mevkiinde ki etkinlik alanında gerçekleştirilecektir. Yarışmaya katılacak tüm yarışmacılara (yedekler dahil) Bisiklet Forması+Baf+Bere hediye olarak verilecektir.

  YARIŞMA START TARİHİ VE SAATİ ; 22 MART 2014 SABAH 8:00 DİR. YARIŞMACILAR KURALLARDA BELİRTİLDİĞİ ÜZERE "HAZIRLIK ALANINDA" 10DK ÖNCEDEN BULUNMAK İLE YÜKÜMLÜDÜRLER.

  Yarışma birincisi yarışma sponsoru ÜMİT BİSİKLET firmasının hediyesi olan MOSSO marka üst model dağ bisikletinin sahibi olacaktır.

  Yarışma süresi boyunca yarışma alanında çeşitli etkinlikler yapılacaktır. Sürpriz Hediyeler olabilir.

  Yarışmaya katılacak olan kişiler FACEBOOK ATİLLA BİSİKLET TAKIMI SAYFASINDA yayınlayacağımız tarih ve saatte gönderilen DURUM'a "EVET" yazan ilk 20 kişiden seçilecektir. İLK 15 KİŞİ ASIL YARIŞMACI ve DİĞER 5 KİŞİ YEDEK KATILIMCI OLARAK BELİRLENECEKTİR. GÖNDERİM ANINDA OLUŞABİLECEK İNTERNET TRAFİĞİ SEBEBİ İLE "BEN GÖNDERMİŞTİM" , "GÖNDER'E BASTIM AMA SAYFADA ÇIKMADI" GİBİ VE BENZERİ İTİRAZLAR KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR.

  Kural 14'de belirttiğimiz üzere " Atilla Bisiklet Kulübü çalışanları, üyeleri, sporcuları ve bunların birinci, ikinci, üçüncü derece yakınları kesinlikle hiç bir hususta yarışmaya iştirak edemezler. İştirakları belirlendiği takdirde de tüm kazanım ve haklarından feragat etmek ile yükümlüdürler ve itiraz edemezler."

  Yarışma alanında yarışmaya başlamadan önce yarışmaya katılmaya hak kazanmış kişiler , yarışma kurallarını kabul sözleşmesini imzalayarak yarışmaya katılacaklardır.

  Yarışmaya katılım ücretlidir, katılım ücreti 30 TL. dir. Bu ücret yarışma alanında kural sözleşmesi imzalanırken tahsis edilecektir.

  "Beni Bırakma Senin Olayım!" Yarışma Kuralları

  1- Yarışmaya katılacakların 18 yaşını doldurmuş ve kişilik haklarına kavuşmuş (Reşit) olması zorunludur.

  1/a - Yarışma başlangıcına 10 dk. kala tüm yarışmacılar ayrı bir bölge de son hazırlık için alınacaklar. Bu bölgede yarışma başlangıcına 5dk kalana dek tüm ihtiyaçlarını giderebilirler. Yarışmaya tam 5 dk. kala tüm ihtiyaçlar giderilmiş ve destekler kesilmiş olacaktır.

  2- Yarışma başlanırken el/eller bisikletlere konulacak el/eller bisikletten çekildiği anda yarışmacı bırakmış sayılacaktır. Bisikleti tutan yarışmacı tuttuğu elini değiştirmek isterse, önce diğer eli ile tutacak sonra bırakmak istediği elini çekecektir. İki eli çekerek (temas kesilerek) el değiştirmek diskalifiye ile sonuçlanır.

  3- Yarışma esnasında yarışmacıların genel kapsamda oturması, çömelmesi, yaslanması, diğer yarışmacılara tutunması ya da yaslanması, standa/bisiklete yaslanması ya da oturması direk diskalifiye sebebidir ve yarışmacı elenir.

  4- Yarışma süresi boyunca (start anından 1. yarışmacı belli olup yarışma sonuçlanana kadar) dinlenme molası olmayacaktır ve istenemeyecektir.

  5- Yarışmaya 5 tam dk. kalmasından itibaren ve yarışma esnasında gıda alımı, sigara içmek, su ve alkol bazlı ve benzeri herhangi bir sıvı tüketimi kesinlikle olmayacaktır ve olması durumu direk diskalifiye ile sonuçlanır.

  6- Sebep ne olursa olsun bisikletten el bırakan/el temasını kesen yarışmacı itirazsız olarak yarışmadan elenecektir ve hiç bir itiraz kabul edilmeyecektir.

  7- Yarışma esnasında herhangi bir sebepten tartışma çıkaran ve bunu devam ettiren yarışmacı/yarışmacılar direk olarak itirazsız diskalifiye edileceklerdir. Herhangi bir sıkıntı durumunda yarışmacılar sıkıntılarını hakemlere belirtecek ve karar mekanizması hakemler tarafından yürütülecektir.

  8- Yarışma süresi boyunca yarışmacılar üzerlerinde hiç bir metal eşya ve elektronik aygıt/alet taşıyamazlar ve bulunduramazlar ve de dışarıdan alamazlar. (pantolon kemeri, kıyafet askısı vb. hariç)

  9- Yarışmacılar tüm kıyafet ve diğer alınabilir takviyelerini yarışmaya 5 dk. kala almış olmak zorundadırlar. Yarışma süresi boyunca dışarıdan hiç bir kıyafet ve benzeri yardım alınamayacaktır.

  10- Yarışma süresi boyunca tuvalet ihtiyacı yoktur ve yarışmacılardan herhangi biri yarışma alanına ihtiyaç gidermeye kalması suretinde direk olarak diskalifiye edilecektir. Olası bir kaçırma durumu(altına yapma) da sağlık sebebi ile diskalifiye durumuna girer.

  11- Yarışma esnasında yarışmacılar her hangi bir sağlık sebebi ile (bayılma, baş dönmesi, tansiyon düşmesi ya da yükselmesi, bulantı, denge kaybı, v.b.) ellerini/elini bisikletten çekerse diskalifiye edileceklerdir.

  12- Yarışma hakemler ve sağlık uzmanlarının daimi denetiminde gerçekleşecek olup hakemlerin ve sağlık uzmanlarının vereceği kararlar kesin hükümdür/karardır ve yarışma adayları, yarışmaya katılmaları durumunda bunu kabul etmiş sayılırlar.

  13- İş bu kurallar ve yarışma dahilinde, yarışma adayları yarışmaya katılmaları durumunda, yarışma esnasında ve yarışmadan sonra oluşabilecek / ortaya çıkabilecek her hangi bir sağlık sorunundan ya da her hangi bir sıkıntıdan dolayı yarışmayı düzenleyen tarafı yükümlü/sorumlu tutamazlar. Yarışmaya katılmakla tüm şartları kabul etmiş ve itiraz haklarından feragat etmiş sayılırlar ve herhangi bir hüküm veremezler ve dava açamazlar.

  14-Atilla Bisiklet Kulübü çalışanları, üyeleri, sporcuları ve bunların birinci, ikinci, üçüncü derece yakınları kesinlikle hiç bir hususta yarışmaya iştirak edemezler. İştirakları belirlendiği takdirde de tüm kazanım ve haklarından feragat etmek ile yükümlüdürler ve itiraz edemezler.
   
  SongülB. bunu beğendi.
 2. Bekir T.

  Bekir T. Üye

  Kayıt:
  21 Şubat 2014
  Mesajlar:
  96
  Beğeniler:
  61
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Paylaşım için teşekkürler. Ama lafım size değil lütfen yanlış anlamayın.

  TV'lerdeki tırt yarışma programları gibi. Saçma ve gereksiz. Tamamen reklam amacı taşıyan acımasızca bir etkinlik...
   
  Max Torque ve Bahadır Gürel bunu beğendi.
 3. Tahir Keskin

  Tahir Keskin Onursal Üye

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  22 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  3.305
  Beğeniler:
  4.177
  Şehir:
  Kocaeli, Gölcük
  Adı:
  Tahir Keskin
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Survivor tarzı sert bir yarışma düzenleme gayreti sezdim ben. :) Bu arada kaç km'lik yarış olduğunu yazmamışlar. Ben mi göremedim yoksa :eek:
   
 4. #4
  Bahadır Gürel

  Bahadır Gürel Onursal Üye

  Yaş:
  49
  Kayıt:
  7 Haziran 2011
  Mesajlar:
  2.085
  Beğeniler:
  8.182
  Şehir:
  Maltepe/İstanbul
  Adı:
  Bahadır Gürel
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Bu yarışmanın aynısı televizyonda vardı. Orada arabaya dokunuyordu yarışmacılar, yanlış hatırlamıyorsam Üsküdar Altunizade'deki AVM'deydi yarışma. Bisikletin bir kısmını tutarak ayakta durmaktan ibaret diye anladım ben yarışmayı. Yani sürekli ayakta durarak ne kadar direneceksin iddiası (ihtiyaç giderme yok, hiç bir şey içilmeyecek, yaslanma yok). Televizyondaki yarışma buna göre daha insaniydi.

  Daha yaratıcı, bisikleti özendiren bir yarışma yapılması daha iyi olurdu.
   
 5. Tahir Keskin

  Tahir Keskin Onursal Üye

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  22 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  3.305
  Beğeniler:
  4.177
  Şehir:
  Kocaeli, Gölcük
  Adı:
  Tahir Keskin
  Bisiklet:
  Kron
  Seviye:
  Te arkadaş, ben de şehir içinde bisiklet yarışı yapılacak sandım.
  Buradaki maksat bisikleti tema olarak kullanıp dikkatleri üzerine çekmek o zaman! :(
   
 6. MehmetAliB.

  MehmetAliB. VivaVelo

  Kayıt:
  20 Ekim 2013
  Mesajlar:
  1.938
  Beğeniler:
  4.253
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  ''reklamın iyisi kötüsü olmaz'' diyesim geldi
  sonra vaz geçtim
   
 7. Tolga Çelebi

  Tolga Çelebi Culebrist

  Kayıt:
  2 Haziran 2013
  Mesajlar:
  2.810
  Beğeniler:
  4.309
  Şehir:
  Üsküdar / İstanbul
  Adı:
  Tolga Çelebi
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Saçmalığa bak,insanlara bunu yapınca bisiklet mi sevdiriyorlar şimdi ?
   
 8. Yunus Emree

  Yunus Emree Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  22 Nisan 2013
  Mesajlar:
  863
  Beğeniler:
  151
  Şehir:
  giresun
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Yarışmaya başlarken eller bisiklete konulacak denince bildiğimiz yarış yapılacak sandım.
   
 9. Mustafa_YILMAZ

  Mustafa_YILMAZ Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  20 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  66
  Beğeniler:
  51
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Çok saçma. Bence buna kimse alet olmamalı ve bu işe kalkışanlar saçmaladıklarıyla kalmalı!
   
 10. Barış Onur

  Barış Onur Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Ekim 2013
  Mesajlar:
  150
  Beğeniler:
  70
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Dokun Bana yarışmasının daha saçma olanı olmuş.
  30TL verip, Caddebostan'ın ortasında rezil olacağım bir de. Ne için? "Baf" veriyorlarmış. Kazanana da Mosso varmış.

  Atilla kulübü ne yazık ki hep saçma işler yapıyor. Caddebostan'da anketör gibi gezip broşür dağıtma. Hiçbir güvenlik önlemi almadan hız denemesi yapma ve bunu paylaşma. Ve şimdi de bu.
   

İlginizi Çekebilir

Alberto-Contador-009.jpg
Güzel öneriler veren bir tırmanış makalesini paylaşıyorum :) Linkin orjinali: Cycling Tips: How To Climb Faster And Easier [ATTACH] Zirveye hızlı ve kolay ulaşmanın ağrısız yolları Her...
3.jpg
Merhaba arkadaşlar, daha önce kullandığım timex gpsde hız sensörüne bağlı otomatik pause ile aktivitenin mola süreleri strava kaydında gözükmüyordu.. [ATTACH] Ama garmin 1000 ve 520 gpsler...
upload_2016-11-16_14-23-36.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...