Ben mi yanlış görüyorum yoksa bu bisikletler gerçekten 50 dolar mı?

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Arkadaşlar ebay de dolanırken şöyle bir şeye rastladım %50 indirimle bisikletler 50 dolar diyor cidden bu kadar ucuza böyle bisiklet görmek şaşırttı linki vereyim: (link) Eğer bir sorun çıkmaz derseniz (bisikletlerde değil :D ) ben almak isterim çünkü şuan ki bisikletim çok kötü.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Anormallik yok. Yokuş aşağı inerken ilk çukurda pekmezi akıtmaya niyetin varsa, sipariş için bütçe hazırlamanda sakınca görmüyorum.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@ahmetcan44

Yaşam sevincimi aldın benden :D Alır almaz atlayıp bineceğiz demedik zaten pedaldır vs. ufak tefek değişimleri yapacağım ama cidden o kadar kötü olamaz çünkü şu anki bindiğim bisiklet 150 tl lik dandik bir bisiklet (çift amortisörlü de değil) girmediğim çukur, çıkmadığım orman, hoplamadığım tümsek kalmadı jantlar mahvoldu o kadar. :D

• Beğen
Tepkiler: Bülent Oğuz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
O kadar kötü olabilir. :) Neyse, daha fazla yazmayacağım. 50 dolarlık bisikletten (kim bilir maliyeti ne kadar) hayır bekliyorsan, bisiklete bakış açında sıkıntı vardır. :)

Mehmet Ç.

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
yanlış görüyorsun. 50 değil 51.62 dolar.

şakayı geçelim de normal markaların düşük seviye bisikletleri bile yetersizken üzerinde markalı parça bulunmayan, olması gereken seviyede sadece tekerlek ve fren sistemi bile alınamayacak paraya tamamı satılan bisiklete nasıl güvenip kullanacaksın?
ne o fren o tekerleği tutar ne de o tekerlek yolu bence.

önce jantlar mı kırılır maşa mı kırılır yoksa kadru mu kırılır emin olamadım bu arada.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Şimşek

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
denenebilir bir fiyatı var neden olması :)

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@ahmetcan44

Konu ne ara bakış açısına geldi onu kaçırdım ama zaten yeni bir bisiklet alana kadar idare eder diye düşünmüştüm evladiyelik değil ama madem kötü tamam o zaman kötüdür almam olur biter. Ama bisiklete bakış açım da sorun yok sadece şaşırdım bilgi almak için konu açtım çünkü yurt dışı sitelerinde hiç tecrübem yok. Birde Mehmet abi, parantez içinde ayrıntılara takılmayın yazacaktım ama silmiştim kalp kalbe karşı derler :))

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ertuğrul

Kötü diyorum, o kadar kötü olamaz diyorsun, sonra da bakış açısına ne zaman geldik diyorsun. Yani 50 dolarlık, disk frenli bisikletten bahsediyoruz. :) Ha, istersen bekle, herkes yorum yapsın. Fakat mal ortada yani.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@ahmetcan44

bizim mahalle bisikletçilerinde satılan çift amortisörlü dandik bisikletlerle karşılaştırıp bu yorumu yaptım bide yurtdışı sitelerinde bildiğimiz gibi fiyat ülkemizden daha düşük oluyor bu da kafamı karıştırdı yanlış anlaşılma olmasın o kadar kötü olamaz derken bunu kast ettim. Dandikliğini en basitinden kaynak yerlerinden bende fark ediyorum ama alıpta uzun yıllar kullanacak değilim. Ama hemen bir mesaja bakıp hemen bisiklete bakış açısı yorumlanmaz neyse iyi günler.

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
lastikleride conconlu alcan vitrine koycan millet bişi sansın :)

• Beğen
Tepkiler: Engin Öz

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@meseduzu

Lavı ağzımdan aldın aynısını ben diyecektim :D

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Ehehe. Bisiklete bir kilit takmışlar, onda da anahtar hala kilit halatına klipsle bağlı duruyor. :D
Ürün tanıtımı ayağına, sattıkları aksesuarları falan da eklemişler orası bariz de böylesi "bisikletten söker, birisine satarız" mantığı komik olmuş biraz. :p

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
High quality yazıyor sıkıntı yok alabilirsin :p
Bu fiyata disk frenli bisiklet gerçekten çok şaşırtıcı en uyduruk bisiklet olsalar bile maliyeti 50$ dense bile inanmakta zorluk çekerim adamlar 50$ a satıyorlar :D

Şaka maka ben bisikletlerin tasarımını gerçekten çok beğendim dışarıdan en az 2000tl lik bisiklet gibi duruyor :D
birde arka aktarıcı çok dikkatimi çekti

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Serdar Sarı

Aynen :) ben bir an bisiklet çantası satıyorlar sanmıştım :D alttaki fotoğrafları görünce anlamıştım. Evdekilerden birine sordum sence bu ne kadardır diye 1000 tl dedi :D Birde adamlar detaylı fotoğraflarını koymuşlar. Bide sağ elcikteki + işaretinde turkuvaz bir düğme dikkatimi çekti ne işe yarıyor acaba :D

Tepki
4
Bisiklet
Bisan
Aliexpress sitesine güvenirim. Sitede bir şey aldıgınız zaman gelmezse para iadesi yapıyorlar. Veya gelen ürün ilandaki ürünle aynı değilse, özellik, renk vs.. yine para iadesi yapıyorlar. 500 gb flashdisk aldım 16 gb cıktı gercek kapasitesi. Adamlar paramı geri gönderdi, flash da bana kaldı.
Kol saatimi oradan aldım (Hala kullanıyorum ve çok seviyorum), bir tane android telefon aldım (bir sene kullandım, sıkılıp sattım. Şu an windows 8 telefon kullanıyorum). Kulaklık kabı gibi ufak tefek şeyler almıslıgım da var Aliexpressten. Yapmanız gereken tek şey kullanıcının geçmişini kontrol etmek.

Bu bisikletten daha önce satmış ama hiçbir yorum yok. Türkiyeden de bir kişi almış ancak o da yorum yapmamış. Ne iyi ne de kötü hiçbir yorum olmadığı için ben güvenmez ve almazdım.

Ben de bunu almak istiyorum ama güvenemiyorum. Keşke emin olsabilsem, Çok hoş..
(link)

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
(link)
bu katlanır bisiklette fena durmuyor.... sanırım kargolar ulaşmamış yada öyle bişey ilk sipariş tarihi ve teslimat süresini karşılaştırmak gerek

mert temiz

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Salcano
bence denenebilir. en kötü 50 doları gözden çıkartıyorsanız siparişi verin hemen 23 kişi satın almış bile. bim kipa 150-200 liraya bisiklet satıyor. hemen hemen aynı kalitede olur diye düşünüyorum. yanında vercegi aksesuarlar zaten türkiye de almaya kalksan 100 lirayı bulur. büyük ihtimal çelik kadrolu olucak bişey olursada koşarsın sanayiye kaynak yaptırırsın.

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Mustafa Şener

o listede 1 ila 8 ağustos arasında satın alanları gösteriyor..
muhtemelen alıcılar daha bisikletlerine kavuşamadılar, birkaç gün bekleyip gelecek olan yorumları görmek lazım

ama o renklerin iticiliği nedir öyle, küçüklere bisikletler :rolleyes: