Belgrad Ormanı Parkur

podo

Üye
Tepki
0
Merhaba,

Foruma bugün üye oldum, umarım konuyu doğru yere açmışımdır.

Yarın sabahtan Belgrad Ormanı'na gideceğim. Gözle görülür, işaretlerle belirlenmiş bir parkur var mı acaba ?
Sanırım yürüyüş/koşu yoluna bisikletler giremiyormuş.

Dağ bisikleti kullanıyorum...

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

Scudo

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bildiğim kadarıyla özel olarak bisiklet parkuru yok.
Göktürk tarafından girecekseniz ben biraz tarif edebilirim, ama bahçeköydeki daha popüler olan girişi bilmiyorum.
Birazdan oraları bilen arkadaşlar da yorum yapacaklardır. Şu yöntemlerle de rota çıkarabilirsiniz, orman bakanlığının patikaları gösteren orman haritaları var. Ama bunlar bazen bisikletle keyifli olmayacak yollar da gösterebiliyor. Önerdiğim alternatif Strava kullanın, strava'da heatmaps denen bir harita türü var, nereden ne kadar bisikletçi geçmiş gösteriyor. Madem ilk gidişiniz, en popüler hatlardan birini tercih eder zamanla diğerlerini keşfedersiniz.

Bahsetiğim strava haritası şu şekilde, tabi burada asfalt yollar da var, onlar kalın beyaz çizgilerdir (şu an heatmap modunda olduğu için tam seçilmiyor tabi), siz site üzerinden, giriş yapacağınız bölgeye yakınlaşıp rota belirleyebilirsiniz. Arazi bisikletleri için anladığım kadarıyla en popüler rota resmin ortalarında kalan göletin etrafından dönülen rota.
http://www.isikelciakademi.com/upload/strava.JPG

Hatta şöyle bir örnek: (link)

podo

Üye
Tepki
0
Teşekkürler. Koşu/yürüyüş parkurunda bisiklet kullanmak mümkün mü ?

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@podo Bilgim yok. Büyük ihtimalle değildir. İzinliyse de keyifli olmaz. Strava'daki heatmapsler zaten bisikletçilere göre oluşturuluyor.

@podo (link) sayfanın ortalarına doğru bisiklet parkuru önermişler, sanırım yanılmışım, Bahçeköy taraflarında bisiklete özel parkurlar da varmış.

(link)

(link)
(link)
(link)

podo

Üye
Tepki
0
Çok teşekkür ederim. Evet sanki 8km'lik özel parkur var gibi gözüküyor...

Tepki
34
İsim
Yasin
Bisiklet
Merida
Açıkçası daha onceden yolları bilmiyorsanız grup şeklinde gitmenizi tavsiye ederim. Geçen sene arkadaşımla biraz rastgele girdik ormana olabildiğince telefondan bakarak gittik ama bazı yerler cok tenha ve kopekler var. Biraz ürkerekte olsa turu tamamladik ama giselerden çıkmadık cok daha farklı bir yerden ciktik:)

(link)