Belediye'ye bisiklet yolu yaptırmak

Berk Yıldız

Aktif Üye
Tepki
59
Bisiklet
Salcano
yaşadığım ilçe 30-45 bin nufuslu bir ilçe doğal olarak bisiklet yolu yok çoğu kişi bisiklet konusunda bilinçsiz (bugün motorlu tarafından çarpılıyordum) yürüme bandı var 2008-9 yıllarında yapılmıştı şu an orası boş oluyor sabahları max 5-6 kişi oluyor, ordan gitmeyi denedim yolda kırmızı renk yumuşak toprak dökülü 30 Km/h üstüne izin vermiyor toprak , belediyeye bisiklet yolu için dilekçe versem ne yazmalıyım yolun zemini vs. yapmayacaklarını biliyorum ama sadece denemek istiyorum Görüşleriniz;

Scudo

ahmetçetinkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
129
Bisiklet
Specialized
Bizim türkeyi yorumu doğduru malesef :(
Ne belediyelerimizin ne hükümetimizin vesayir yöneticilerin bisiklet konusundaki bilinçi bilgisi çok az ya da hiç. Antaya merkezde ikamet ediyorum, söz konusu bisiklet yollarıyla alakalı çok yönlü çalışmalar ve değerli büyüklerin gayretleri var, fakat belediyenin gayreti tüm bu heyecana ve çalışmaya rağmen çok ilgisiz, geçen yıllarda seçim vaadi arasına koymuşlardı, sonuç olarak sadece kaldımlara sarı şeritler çizmek suretiyle bisiklet yolu yaptık dedilerd tabiki oralarda bisiklet sürülmüyor, malum sadece kaldırım.... yeni yeni bisiklet kullanımına uygun ama sadece gezinti amaçlı olabilecek bir bölgede çalışma var. yoksa şehir içerisinde bir gelişme yok, bunun için avrupada yapılan bisiklet yol, bisikletlinin trafikteki önemi ve konumu gibi bir araştırma ve belgelerle belediyeye gidilmeli ayrıca arkanızda sağlam olmalı....

Abdul Samet

Daimi Üye
Tepki
10
Bisiklet
Sedona
Tek bir kişinin dilekçesi ile hayatta olmaz. Kişilerin haricinde kamu kuruluşlarının da el atması lazım.

bislet

Daimi Üye
Tepki
229
Bakın adamlar bisiklet younu nasıl yaptırmışlar.

(link)

delqn.izkrenov

Aktif Üye
Tepki
167
Bisiklet
Drag
Söz konusu Türkiye olunca bisiklet yolu yaptırmak :rolleyes: ...

Ateş Akakıncı

Aktif Üye
Tepki
24
(link) böyle bir haberle karşılaştım bunun aslını açıklayabilecek var mı ? Yapıldımı yoksa çalışmaları devam ediyor mu ?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
(link)

İstanbul için bisiklet yolları yapımı (daha doğrusu herhangi bir yolun yapımı/imalatı) UKOME kararı ile olabiliyor ancak.. Bu kararlara ulaşmak için yukarıdaki linkten arama yapabilirsiniz "bisiklet" anahtar kelimesini girerek.

Mesela UTK'dan aratırsanız 2011 yılı için 4 karar çıkıyor.
Bu kararların ikincisine bakmak isterseniz kırmızı kutu içindeki numaraya bakıp
http://img97.imageshack.us/img97/9532/42123694.png

Bu numarayı incele bağlantısına tıkladığınızda çıkan sayfadan kararı şuradan inceleyebilirsiniz.
http://img38.imageshack.us/img38/1721/71402764.jpg
Bilgi Edinme Yasası'na göre de, ilgideki raporları Büyükşehir'den isteyip inceleybilirsiniz.