belediyenin bisiklet yolları anketi !!!

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
Arkadaslar (epey olmuş foruma girmeyeli :) )

Bugun bana gelen bir maili sizle paylaşmak istedim.

Linki ve gelen açıklamayı aynen kopyalıyorum.

Herkese selamlar..

Arkadaşlar,

İBB bir anket düzenleyerek İstanbul da ne kadar bisiklet kullanıldığını ,
bisikletle işe gidip gelebilecek olup olmadığını öğrenmek ve çıkacak
istatistiğe göre bisiklet yolları yapmak için altdaki link de anket
düzenlemiştir.

Lütfen bisikletiniz olmasa dahi bisikletim var’ı işaretleyip , size gerekli
olanaklar sağlanırsa işe bisikletle gider misiniz sorusunu EVET olarak
işaretleyiniz. Dünya başkenti İstanbul’da artık bisiklet yollarının olması
hem bizler hem de geleceğimizin aynası çocuklarımız için gereklidir.

Ankete katılan tüm arkadaşlara teşekkürü borç bilir , tüm dostlarına bu
mesajı yaymalarını özellikle isterim.

(link)

Teşekkürler,

Scudo

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Umarım anket sonuçları dikkate alınır ama hiç sanmıyorum nedense:(

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
@semrta

inşallah sonuç verir bugün izmit seka park ta resmi valilik aracı ve ankara plakalı bir araç (mercedes s500) bisiklet yolunu kapamışlar daha doğrusu bisiklet yoluna park etmişler kimse geçemiyor şöförlerini aradım güvenlik kulübesinin yanında oturuyorlar merhaba dedim yanaştım yanlarına dedim usta orda park yeri var bütün polis memuru (korumalar dahil )arkadaşlar arabalarını orda bırakmışlar siz niye oraya park etmiyorsunuz ayrıcalık varmı ki dedim adamlar hiç oralı değiller hadi be sende dedi sanamı soracaz dedi polis memuru aradım onlarda valinin yanında seka güvenlik görevlileride bir şey yapamıyor bende tekrar rica ettim kaldırmaları için baktım adam git işine hadi be sende deli meli dedi damarıma bastı bende araçların resmini ve adamların resmini çekince adamlardan biri benim üzerime yürüdü sen nasıl benim resmimi çekiyorsun diye üzerime yürüdü arabaları çek beni niye çekiyorsun diyerekten tartaklamaya elimdeki telefonu almaya düşürmeye çalıştı sonra güvenlik görevlileri ayırdı ana avrat küfür etti bana resimleri çektim güvenlikçi belediyede çözüm masası var oraya müracat et dedi gittim mesai bitmişti bende bizim karakola gittim durumu anlattım polis amca sağolsun oğlum darp falan varmı dedi gidelim baktıralım varsa anasından emdiği süt burnundan gelir dedi bende yok amirim dedim sadece küfür etti dilim varmıyor söylemeye dedim ozaman delil olmayınca pek bir şey çıkmaz dedi amir istersen küfür için şikayetçi olabilirsin dedi ama oda mahkemelerde uğraşırsın vaktin varsa tabiki dedi amir bende ne vakti amirim dedim baba olacam dedim o zaman hiç bulaşma dedi ama gelin bana sorun bende makam şöförlüğü yaptım çok çok üst rütbeli subay taşıdım protokolde ki askeri protokolde 3 araba idim ama bunlar gibisini hiç görmedim eve geldim moralim bozuk kız kardeşim ne oldu dedi bende olayı anlattım oda ben onların koruma amirini tanıyorum bir olayı anlatayım dedi. olay bundan ibaret bakalım ne olur bilinmez ? birileri yapıcı olmaya çalışıyor ama birileride o yeri hak etmiyor.ÇİRKİN arkadaşımdan alıntıdır; Gevheri’nin dediği gibi “Ne senden rüku,ne benden kıyam,selamün aleyküm,aleyküm selam” o kadar:boese157:

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
sözüm vali beye veya makama (valiliğe) değildir.yanlış anlaşılmasın bu makama hizmet eden şöföre'dir.
ekmek yiyorsun ordan be adam!
hala çok kızgınım kusura bakmayın:boese157:

Nyo Ykpogl

Aktif Üye
Tepki
72
Bu ülkede bisiklet yolunu fuzuli gider diye düşünen zihniyet hakim fazlada söze gerek yok kardeşlerim... ben inanıyorumki güvenli bisiklet yolları olsa çok kişi işine vs çogu yere bisikletle gider...