beldeyama cumulusun nelerini değiştirebilirim?

EKREM_78

Üye
Tepki
119
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
beldeyama cumulusun hangi parçalarını değiştirebilirim arkadaşlar. formda hakkkında hiç iyi şeyler yazmayan bir bisiklet ve ağırlığı da ortada zaten. gönül isterdi başka bir bisiklet almak ama bütçem ona uygundu. kadro değişimi söz konusu olabilir mi? bu bisikletin hagi parçalarını değiştirebilirm arkadaşlar?

Scudo

Serdar TEBER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Ekrem, aynı hatayı ben de yapmıştım zamanında, hiç araştırmadan, bu siteyi keşfetmeden, "bisiklet tamircisi" nin tavsiyeleriyle bir beldeyama almıştım. Hiç mennun kalmadım. Ben hatamı anlayınca ve bisikletlerle ilgili bilgim artınca, üzerine yeni bir bisiklet aldım.
Bence biraz bütçenin toparlanmasını bekleyip ikinci el bile olsa iyi bir bisiklet al. Mennun olmadığın bisiklete hiç masraf yapma, zaten içine sinmeyecek. Bütçeyi toparlayana kadar elindekiyle idare et, sonra komple değiştir :)

EKREM_78

Üye
Tepki
119
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
teşekkürler ama bisiklete sürekli binmiyorum ve değiştirememde.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
o zaman dışlastiklerden başla al bi tane 2.1-2.35 lik lastik bak gör konforu en cok değiştiren sey lastiklerdir hem fiyatları o kadar da yüksek olmuyo mesela maşayı değiştir diyecegim ama biliyosun ki iyi maşaların fiyatları cok yüksek;)no thanks..
Ayrıca kask ve eldiven kullanmayı unutma ve ben şahsen benim eski bisikletin hiçbirşeyiini değiştirmeye gerek duymadım cünkü yapılacak her masraf cöpe gideceginden emindim eger kurtarılamayacak durumda bir bisikletiniz varsa atın depoya yenisini alın ugrasmayın cunku rasyonel deil! ;)

EKREM_78

Üye
Tepki
119
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2.1-2.35 lik lastik alın demişsiniz de onlar ebadlarımı oluyor? ve fiyatları ne civarlardadır? resimlerini nereden bulabilirm. yani başka bişey yapılamaz mı :D