beldesan yol bisikleti

BF Okuru

Üye
Tepki
1
:) merhaba arkadaşlar komşumda klasik bir beldesan yol bisikleti var sanırım 80 li yıllardan kalma,ama çok az kullanıldığı için çizik vs. yok sadece uzun bir süre bodrumda beklemiş bazı yerleri hafif pas tutmuş.Ben bu bisikleti amatör olarak binmek için satın almayı düşünüyorum.

Siz marka olarak beldesan ı önerirmisiniz sizce talip olduğum bu bisiklet işimi görür mü?(sanırım komponentleri ithal-kadro reynolds borulu-12 kg)

:rolleyes: 120 ytl isteniyor

önerileriniz için teşekkürler

Scudo

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Beldesan ve Reynolds boru? Resmini görmeden inanmam, resim çekerseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

12kg tarif etmeye çalıştığınız bisiklet için çok iddialı bir rakam...

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
@ManitoN

Gerçekten Reynolds 531 boruluysa, üzerinde kaliteli parçalar varsa, iyi bir marka gidon ve gidon boğazı hala kullanılabilir halde duruyorsa fazla değil.

20 yılı nemli bir bodrumda geçirmiş, alelade hi-ten kadroysa, fazla.

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisikletin bir fotoğrafını koyabilirmisiniz, çok merak ettim gerçekten. 80 küsür model bir bisiklet için 12kg çok iyi ve gerçektende Reynolds borulu ise fiyatıda iyi.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
bende şaşırdım reynolds borulu:eek:bir beldesan görünce.ama gerçektende bisiklet tam bir klasik:) ...çekiş sistemi simplex(eski ve çok kaliteli bir fransız markası),frenleri weinmann marka daha önce hiç duymadım,arka dişli 4 lü bisiklet 8 vites,jantları 28' markası maillard,kadro çelik...

resimlerini şu anda koyma imkanım yok ancak satın aldıktan sonra koyabilirim;)

sizce 120 milyon etmez mi???:(

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Eğer şu haliyle binilebilecek gibiyse, tabii temizlik ve yağlamadan sonra, kesinlikle eder.

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
@moonloc

Merhaba Moonloc,

Ben bu bisikleti alır vede uzun süre binerim diyorsan, çok da pahalı değil.
Ama kısa zaman sonra bisiklet üzerinde parçaları değiştirir daha güncel hale getiririm diyorsan, bu durumda 120.YTL fiyat pahalı.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
bisiklet çok az kullanılmış olduğu için parçalarında aşınma yok sadece bodrumda beklediği için biraz kirlenmiş durumdalar:rolleyes: ..temizlenip yağlanınca daha uzun yıllar kullanılacak gibi.. parçalar üzerinde değişiklik yapmayacağım.orijinal parçalarıyla tam bir klasik olarak kullanacağım

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
arkadaşlar, arkadaşın ödeme sorunu varsa bence 120 YTL hiç de fena bir rakam değil, sonuçta bir bisiklet bulmuş ve fiyatı da uygun, trek, cannondale ya da başka bir şey alamayacağına göre, "80 ya da 50 YTL'ye daha iyisini mi bulursun," demek istiyorsunuz anlamadım,

Bence biraz pazarlık yap, sonra da bisikleti kap, bir yerden başlamış olursun

• Beğen
Tepkiler: tayfur

BF Okuru

Üye
Tepki
1
:) Bütün önerileriniz için çok teşeküürler arkadaşlar Peki beldesan markası hakkında olumsuz veya olumlu bir düşüncesi olan varmı??:04:

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Tek önerim: 120ytl paran varsa bisikleti kaçırma.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
:) 250 ytl bütçem var ama çok aramama rağmen beldesan dan başka bütçeme göre antika değeri olan klasik bir yol bisikleti bulamadım:( (forumun 2. el bölümü dahil)bulabileceğim başka bir yer önerebilirmisiniz?

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
@moonloc

Tarif ettiğin bisiklet kulağa çok hoş geliyor. Boyu da sana uygunsa bunu almaman için bir sebep yok. Paranın kalan kısmını bu bisikletine güzel, profesyonel bir bakım yaptırmaya, yeni lastik ve gidon sargısı almaya harcayabilirsin. Gene de üzerine para kalacaktır, onunla da sinemaya falan giderdim ben olsam. :D

Tabii ben olsam sinemaya giderdim diyorum ama kalan 30-40 lirayı büyük ihtimalle 5. bisiklet projemi başlatmaya harcardım ama o tartışmanın yeri burası değil.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
;) bisiklet benim de çok hoşuma gidiyor ama...:D

:( beldesan markasına güvenemiyorum:p

güvenebilsem hemen alıcam bisikleti

NKORHANK

Aktif Üye
Tepki
108
@moonloc

Bence bir dijital makina ile fotoğrafını çekmeyi denemelisiniz. Satıcının sorun yaratacagını sanmam. Bence hiç bir bisiklet sorun çıkarmaz. Bu isterse beldesan değil ümit marka yada x marka olsun. Önemli olan sizin kendinizi üzerinde iyi hissetmeniz. Daha önce de yazmıştım bir yerde 94 model bir paslı hi-ten mtb nin frenlerini soktum vitesini soktum selesi zaten kırıktı değiştirmedim. Tam bir hurdaydı ama çok sevdim. O bisikletim burada olsa hayatta hussara binmezdim. Kim hurda derse de desin derdim.

Sıkıntınız tamir ise ben kefilim inanın elimden geldiğince her ayarına yardım ederim. En fazla ne olabilir ki bisiklete ana gobek mi kırılacak yada hi-ten kadro mu kırlacak. Catal demiri mi yamulacak isterse birbirine yapşsın çatal onu bile zevkle tamir ederim. Hatta sevdiğim bisiklet olsun kadro testere ile ikiye ayrılmış olsun demircide kaynak attırırı anısı olsun derim yine binerim

İçinize sindiyse benim olmalı diyorsanız kaçırmayın...

BF Okuru

Üye
Tepki
1
:) çok sağolun sayın nkorhank sanırım bu bisikleti alacağım;)

tabi başka tavsiyeleri de göz önüne alırım:D

Fatih Balkış

Forum Demirbaşı
Tepki
291
beldesana neden güvenemiyorsun anlamadım, bence paranın geri kalan kısmıyla kendine "güvenlik" ekipmanları almalısın,

1.kask
2.eldiven
3.farlar
vs.
Böylece hem daha güvende olursun, hem de bisikleti sürerken kendine güven gelmiş olur.

burgazz

Forum Bağımlısı
Tepki
324
o bisikleti hatırlıyorum hey dergısının arka kapagında gormustum hatta almayı da ıstemıstım ama ıkı tane o zaman ıcın olmazdı.zamanın pro dıyebılecegım bır bısıkletı hatırlıyorum da fren elcıklerı yukardan tutulabılecek sekılde ılk onda gormustum,sanırım komple ıthal etmıslerdı bısıkleti kalıtelı dıyebılırım.

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Ben de cok merak ettim, neden merakimizi bir foto ile gidermiyorsun?
Weinmann fren üzerine calisan taninmis bir alman firmasidir. Eski bisikletimin frenleri de weinmann di....