Belde Polo 3 vites 1977 model

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
1976-77 yıllarında kullandığım Belde Polo 3 Vites(göbekten) bisiklete ait resim arıyorum.İnternette arama yaptım ama sonuç alamadım.Yardımlarınızı bekliyorum..

• Beğen
Tepkiler: volkan özdemir
Scudo

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
@behcetatinc

Behçet süpersin,beni ne kadar mutlu ettin bilemessin.Kalın arka lastiği,göbekten üç vitesi,arka teker göbeğine giren ve ayarı oradan yapılan vitesini.ön tekerleğe bağlı ve spiral kablolu çok sık arızalanan kilometre saatini,pedalın sık sık çarparak ses yapan zincir korumasını,nikelajlarını,sırt dayanmalı selesini ve daha bir çok detayını hiç unutamıyorum.O zamanın hakikaten mercedesiydi.Saol saol saol...:)

• Beğen

Hüseyin Suda

Forum Demirbaşı
Tepki
313
@edi55

Sevgili edi55,varsa pinokyonun da resmini paylaşalım.O devrin çocukları için efsane bisikletlerdi bunlar.Çocuklarımıza gösteririz.Benim ne yazıkki bisikletimle hiç resmim yok elimde.:(

• Beğen

qqqqqq

Üye
Tepki
1
eski bir konuyu canlandırmak gibi olacak ama elimde resimdeki bisikletin aynısı var. eğer elinizde bisiklet yoksa, kenarda kösede kalan yedek parçasını satmak isterseniz görüsebiliriz. su an bisikletimin eksikleri kilometre saati ve yaslanma yeri (bisikletin selesi çok kötü durumdaydı, amerikadaki örneklerine bağlı kalarak özel yaptırmak zorunda kaldım ne yazık ki) eksik. bir de kenarı sarı olan lastik bulamıyorum :( ilk aldığım zamanki resmi var elimde, onu gönderiyorum:
(link)
bir de bu var, gerçi fazla seçilemiyor ama olsun:
(link)
not: satmayı düsünmüyorum eğer soracak olursanız.

• Beğen

fclef

Üye
Tepki
1
Merhaba ben de internette belde polo arıyordum resim gönderen arkadaşlara teşekkürler. Evet belde polo amerika'daki chopper bike akımının Türkiye versiyonu idi. Zamanının en gelişmiş bisikletiydi. Ve de herkesin ilgi odağıydı. Malesef hiç bir zaman bir polom olmadı ama şu anda bulabilirsem kesin alırım ve 32 yaşında zevkle de binerim. Bizim gibi 3o'ları devirmiş bisiklet meraklıları pinokyo, bisan deluxe, belde cobra gibi efsane bisikletlerin fotolarını bulup ya da ellerinde hala bu modeller var ise onların fotolarını bir topic altında paylaşsalar ne güzel olur derim.

Aşağıdaki linkte raleigh'in benzer bir chopper bisikletinin fotosunu görebilirsiniz.

(link)

• Beğen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başlığı tekrar gündeme getirecek ama benim zamanımda abilerde vardı çok hoşuma giderdi şimdi olsa keyif alarak bende binerdim. Hatta benim tanıdığım bir abi sanırım vitesi iptal etmiş. Ortadaki vites koluna arka freni bağlamış. Vites kolunu kullanarak arkayı kaydırıyordu. :) Ayrıca bisikleti on numara yapmıştı. Keşke resim olsaymış.

• Beğen
Tepki
1
herkeze slm.bende polo tarzı yılların biisikleti 3 vites ,göbekten vitesli,ön lastik ince,arka lastik kalın herkesin cocoklugnu htrlayacagı bir bisiklet mevcut.igilenen arkadaşlar iletişime geçebilir.

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@volkan özdemir

Bisikleti temizliği için yorum yapmak pek bizlere düşmez ancak bu bisikletlerde bildiğiniz gibi arka vites göbekten olurdu, resimden anladığım kadarıyla siz biraz değişiklik yapmışsınız.

emirkhan

Üye
Tepki
2
haklısın ama göbekten vites bunlarda orjinalden yok sadece polodan dolayı oyle hatırlıyorsun bu italyan malı yani polo değil o yuzden de sachs marka gobekten vitesi yok ayrıca polo 70 li yıllarda bu ise 80 lerin sonunda gelen bisiklet permi usulü ile yabancı marka esya satanlarda cok olurdu...

• Beğen

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
@Yavuz Sevgili
Aaah aah! Nostaljileri görünce dayanamadım. Sohbete ben de katılayım dedim. Bende şu anda 25 sene önce alınan Bisan Rambo III modeli halen daha mevcut. Bu modelin özelliği de, arka fren yerine kontra olmasıydı. Sünnet olacağım zaman beni bununla kandırmışlardı. :D Bisikleti alıp, sünnetten kaçmayı da onuruma yedirememiştim. :D
Yıllar sonra büyüyüp de rambo III'üme tekrar binmek istediğimde, artık beni taşıyamadığını ve lastikleri bayağı bir inik bir halde gittiğimi görünce artık binmekten vazgeçtim. İnşallah çocuklarım büyüyünce ona binerler. Biraz bakım yapılsa, ilk günkü gibi süper olur.
Not: Daha çocuğum yok!