beceriksizler kulübü

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@katran 1958'den beri en sıcak şubatmış bugün.

İki gün sonra hatta haftasonu ile birlikte 4 gün bisikletle geldim işe harikaydı. :)

Scudo

dgntkn

Aktif Üye
Tepki
137
İsim
dgntkn
Bisiklet
Kron
@hogutmen hacam tekrar geçmiş olsun ve güle güle kullanın ancak olan olmuş canınızı sıkmayın hepsi birer tecrübe bizim için :) aynı şey 1 ay kadar önce benim başıma geldi benzeri bir durum "arka aktarıcım kırıldı" diye başka birine ait bir başlıkta paylaşmıştım sorunumu ben kendim yapmakta buldum çözümü dediğim gibi birincisi yedek parçadan çok para istiyorlar ikincisi (bize göre) fazladan işçilik istiyorlar...

Aktarıcıyı küçük dişlinin ortasından geçen vidayı alyanla söküp çıkarmıştım :)
Ha birde evet o resimdeki fatura değil uyduruktan bir bilgi kağıdından başka birşey değil. Akort ayarı yapılıp yağılmadığını anlarsınız tekerin dönüşünden, ve sizde biraz uğraşarak bunu yapabilirsiniz çok da büyütmemek lazım gözümüzde...

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160217/b118ad0128c5916b2e29b3ac34e684f3.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160217/7b03f7acbaf51c4dd2593933b0c916dc.jpg
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160217/34961935e154654bf6ad6c9dbf3815be.jpg
Tabi benim sorunun kaynağı bu baklaymış...
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160217/120c34e1c441be91ddc3ed299a76b848.jpg
Sonuç: bisikleti yeni aldığım için satıcı firma Kron dan arka aktarıcı, zincir, kadro kulağı ve birde pratik zincir söküp takmak için kullanılan baklalardan gönderdiler [emoji3]

Buda dün çok hoşuma gitti [emoji1] [emoji1] http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160217/fab5917d3595bcb169fd095618cba3bf.jpg

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@DOĞANTEKİN Size de geçmiş olsun. Anlamıyorum işte keşke anlasam azıcık. Babam kaporta ustasıydı. Oğlum lego ustası.
Ben arada böyle ilginç birşey olmuşum. Gene sizinki ölümcül bir durum yaratmamış gibi ama benim durum çok tehlikeli.
Sizinle tek ortak noktamız sadece giydiğimiz o eldivenler. Yoksa ben zincire baksam anlamam hasar var mı yok mu. O derece yani.
Bugün biraz korktum ama kullanıyorum. Dediğim gibi bence bir bisikletçinin başına gelebilecek en kötü hadise ancak bu olabilir.

dgntkn

Aktif Üye
Tepki
137
İsim
dgntkn
Bisiklet
Kron
@hogutmen aktarıcı kırılması, janta takılması, zincir kitlemesi hepimiz için büyük sorun benim avantajım rampa çıkmaya hazırlanırken aktarıcım kırıldı mazallah yokuş aşşağı inerken veya biraz hızlı olarak düz yolda giderken başımıza gelse sonuçlar çok ağır olabilir.... ben eminim yaparsınız biraz güvenin kendinize ve uğraşın çekinmeyin :) bende ilk zamanlar çok çekindim çocuklukta binerdim bisiklete sonrasında kısmet olmadı yeni başladım tekrar binmeye, bisikletten önce forumla karşılaştım forumu okudukça "ulen ben çocukken bisiklet bu kadar karışık bi makina değildi ne ara ne değişti herşey aynı halbuki görünürde" diye kendimi sorguya çektim ha şunuda belirteyim çocukluğum ve o bisikletle maceralarım hep köyde geçti doğal olarak her sorunu o halimle kendim hallederdim... bisikleti aldıktan sonra ufak ufak sorunlar çıkıpda kendimce düzeltebildiğimi gördükçe kendime güvenim geldi :)

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@uguryilmaz144
K'nex halaaaa var mı yavv...??? Ben uzun süredir görmüyorum şahsen..!!!:eek:

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@Emre Yönlüer
1997'de babam bir kutu k'nex almıştı. O zamanlar lego'dan sonra uzay teknolojisi gibi gelmişti :) Şimdilerde mağazalarda pek göremedim ama...

• Beğen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@DOĞANTEKİN Göbekten vitesli bir salcano alayım şöyle shimano alfine o zaman ben. Hem lastiği takmakta kolay olur.

Yokuş aşağı yapılacak kazaları düşünmek bile istemiyorum. Bir gün uçarsam (yani bisikletten) Allah'ım yokuş yukarı olsun n'olur?

• Beğen
Tepkiler: engin444 ve n500

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
@hogutmen vardır bi sebebi abi bu sıcakların. Bir sürü evinden barkından olan var. Belki onlar için soğumuyordur hava

• Beğen

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
@hogutmen Hayırlı olsun.Tourney arka aktarıcı çok kolay yamulabilir nedeni ise biraz kalın bir sacdan imal edilmiş olmasıdır.
Bu arada mağaza hariç bisiklet tamir edip fatura kesen bisikletçiye ilk defa sende rastlıyorum:)

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Candan Biberci hocam burası bisiklet tamircisi değil mağaza, Ankara Güngörler bisiklet. gördüğünüz fatura değil uyduruk bir belge. Ürünlerin birim fiyatı, işçilik falan hiç bir şey yazmıyor. Alelade bir bilgisayar çıktısı.

DutPekmezi

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Ömer
Bisiklet
Scott
Abim bence biraz abartmışın yahu. Dikkatli olunduğu sürece bisikletin her parçası tamir edilebilir. Vaktini doldurmuş, pasların yerleşik hayata geçtiği, yağın su gibi çekildiği bir bisikletten bahsetmiyoruz hani :)

İlk haliyle son halinin benzer olmasına dikkat edin, sorun çıkmayacaktır.
Saygılar...(aman ne resmi..:kötü:)

• Beğen

Ahmet Cahid GÜRSES

Aktif Üye
Tepki
66
Bisiklet
Scott
Herkese selam bu beceriksizlerden biri benim arka balatayı değiştirdim taktım bisiklete @BF Okuru sağolsun en az 3-4 kere başa alıp alıp izledim :) neyse taktım balata mı ama ters giden bir şey var arka freni sıkınca rotoruma hem değiyor hemde sıkınca rotor 1-2 mm sağ sol yapıyor deli oldum:acpsnr: tekeri çeviriyorum rotorda yamukluk kesinlikle yok gram yok! Tekrar tekrar arka freni söküp taktım siz deyin 10 ben deyim 15 o derece :D Bu böyle olmayacak deyip bisikletçiye götürdüm 80 TL istedi ben şok ben iptal :krktm: değişecek parçalar rotor+balataymış ertesi gün bir abime anlattım olayı arka tekerin mandalını sıktı sadece ve problem çözüldü kafama sıkmak istedim o an :D

• Beğen
Tepkiler: şamilkafkas