Bebeklerle mtb? (trakya ve marmara bölgesi öneri)

kaanrevan

Üye
Tepki
28
Arkadaşlar, ekipmanlarımız hazır. Aracıma çeki demiri haftasonuna kadar taktırıp, Thule xpress taşıyıcıyı alıp kafamız estiğinde uygun alanlarda sürmek istiyoruz eşimle. Aslında çok uzun bir aradan sonra bisiklete tekrar 0' dan başlıyoruz diyebilirim. Geçenlerde parke site içinde denemek amaçlı 2 akşam denedik bisikletleri gerçekten özlemişiz. Bizi en çok mutlu eden de yerinde durağan 3-4 sn. bile durmayan ikiz kızlarımız zar-zor hamax bebek koltuğuna oturtmamıza rağmen, inmek istemediler. Arkadan devamlı "vunnn, vunnnn" seslerini duydum. Diğer eşimin arkasında olan kızımdan zaten belliydi ne kadar eğlendikleri. Ancak mtb gerçekten asfalt ve parke için yorucu görünüyor. Bisikletlerimizi başlangıç olarak diğer masrafları da düşünerek rock rider 340 olarak belirledik ve aldık.

Sormak istediğim şu; bebeklerimiz arkada bebek koltuklarında elbette ki güvendeler. Ancak yine onların güvenliğini düşünerek, nerelerde ve neye dikkat ederek sürüş yapmamız gerekir?

Trakya ve Marmara bölgesinde önerisi olan var mı? Şu bölgeler size uygundur diyeceğiniz yerler varsa çok memnun olurum.

• Beğen
Tepkiler: Alisimsekoglu
Scudo

Amaninbow

Üye
Tepki
35
İsim
Murat Kapçak
Bisiklet
b'Twin
Kamp anlaminda soruyorsaniz, turkiyede ilk 10a giriyor kapidag, kirazli manastir...

• Beğen
Tepkiler: kaanrevan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Düz yolda bile düşen çok bisikletli gördüm , Allah kazalardan korusun sizi ve minikleri , ince eleyip sık dokumak lazım , olasi senaryoları önceden kurgulamak lazım.

BurakS

Aktif Üye
Tepki
176
Bisiklet
Cannondale
Bisikletleri bağlayıp araçla belli bir alana gidecekseniz bişey diyemem ama Türkiye trafiğe açık yollarında bebeklerin bisiklet üzerinde güvende olduklarını hiç zannetmiyorum. İsterlerse bisiklete binince sabaha kadar gülsünler, yıllarca atlattığım onca kazayı belayı gördükten sonra değil bebeği seleye koltuğa oturmak, bisikletin yüzünü bile göstermezdim, tercih sizin tabi.

kaanrevan

Üye
Tepki
28
@BurakS Yok kesinlikle ttrafiğe açık yollarda binmeyiz. Aslında araç taşıyıcı için onun için bu kadar meşgul oldum. Tamamen trafiğe kapalı alanlarda, ve hız yapmadan sakin sakin gezinti yapmak bizim amacımız. Bu alanlarda bile frene bile çok gerek duymadan iki ayağımızın üzerine bastığında güvenli bir şekilde durmayı isteğimiz hız ve bölgeler.

@furkan.zaman Kesinlikle doğru söylüyorsunuz. Buna dikkat edeceğiz. Öncelikle uzun bir süre çok yavaş hızla ve tamamen güvenli alanlarda gezinti yapmayı planlıyoruz.

İstanbul'da bisiklet yolu olarak hangi parkurlar var arkadaşlar. Sadece bisikletlerin girebildiği. Tercihimiz tabiki asfalt ve düz alanlar. Açıkçası Nisan başında çıkmayı istiyoruz. Çok özledik kış ayı da soğuk geçince şimdiden parkurları araştırayım dedim.

ahmetyavuz

Günümüzde uygarlaşmanın ölçütü bisiklete binmektir
Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
Tekirdağ' ın neresindesiniz?

kaanrevan

Üye
Tepki
28
Çorlu'da yım hocam. Tekirdağ merkezde sahil bizim için en güzel yerlerden biri. Ancak sabah saatleri daha iyi oluyor kalabalık olmuyor. Çorlu'da da asfalt trafiğe kapalı 1.2 km lik Gölbaşı piknik alanı var. Ancak biraz daha farklı alanları keşfetmek istiyoruz. Tabiki en önemli şey güvenli bir parkur olması bizim için. Forumda mutlaka bizim aradığımız tarzda parkurlarda binen arkadaşlar vardır.

ahmetyavuz

Günümüzde uygarlaşmanın ölçütü bisiklete binmektir
Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
Uçmakdereye gidebilirsiniz.Köy yollarında sürebilirsiniz. Tekirdağ ve çevresi bisiklet için uygun. Tekirdağ sahil dediğin nedir ki! Bir pedalla bir baştan bir başa!

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kaanrevan Büyükçekmece sahilden Gürpınar'a kadar bisiklet yolu mevcut yaklaşık 7 km ancak yazın binecekseniz bisiklet yolunda yürüyen yayalar yüzünden katil olmayı göze alacaksınız. En saygılı yayaların Anadolu yakasındaki bisiklet yollarında olduğu söyleniyor. Biz genelde kışın Selimpaşa Silivri taraflarını kullanıyoruz.
Oğlum 6 yaşında olacak yazın ben böyle birşey satın aldım Büyükçekmece Bisiklet Kulubü ile uzun turlara beraber katılacağız artık.

kaanrevan

Üye
Tepki
28
@kaanrevan Uçmakdereyi duyduk ancak köy yollarinin nereler olduğunu önceden keşfetmek lazım. Güvenli yerler var mı bahsettiğiniz yerde. Tekirdağ daki sahilde zaten 20 tur falan atıp öyle geri dönüyoruz. Yoksa çok kısa size katılıyorum.

@trainspotting35 İnşallah biz de o yaşlara gelince bu tarz aparatları kullandığımız günleri görürüz. Bizim ikizler daha 2 yaşında ancak çok seviyorlar gerçekten arkadaki koltuğa oturup gezmeyi. Bahsettiğiniz parkuru bilemiyorum ama Büyükçekmece Çorlu'ya çok uzak değil. Buraya mutlaka gitmeliyiZ. 7km çok iyi bir mesafe. Acaba arabayi parkeedip hemen parkura çıkma şansımız var mı? Yani otopark durumu nedir. Çünkü ikiz bebeklerle gerçekten 100 m. bile trafiğin aktığı yerlerde kullanmak istemiyoruz. Zaten bisikletleri araçtan indir koltukları tak, çantayı hazırla, derken bizim kızlar hemen oraya buraya saldırıyorlar. Koltuğa oturtmak bir dert ama oturduktan sonra herşey bitiyor rahatlıyoruz.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kaanrevan Hemen Albatros bölümünde otopark mevcut. Ayrıca bir üst cadde de park edip direkt bisiklet yoluna çıkma şansınızda mevcut. Büyükçekmece tarafı değil ama Gürpınar yönüne doğru biraz daha rahat edersiniz. Google maps te Büyükçekmece Albatros taksi yazın o kısımda olan toprak bölüm otopark. Denize 0 olan bir alt kısımda bisiklet yolu.