Bazı vatandaşların bisikletliye bakış açısı

Scudo

Sertan.Zaim

Aktif Üye
Tepki
267
Bisiklet
Carraro
Palayla katledilmek için bisiklet sürmenin yeterli bir bahane olduğu bu ülkenin vergi mükellefleriyiz. Burada tehlikeli olan "Palayla çıkacaksın bunların karşısına" diye ağzından köpük saçan prokaryot canlının sakat zihniyeti değil, bu davranış şeklinin ülkeye hakim zihniyet olmasıdır. Ne diyelim, ne yazalım ki?! Şu gün bir sokak arasında katledilsek, ölümümüzün arkasından kalacak tek şey annemizin gözyaşı. Bu sakat zihniyete dahil olmayan insanların canını, malını koruyacak ne bir kurum ne de bir kişi var.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Affedersiniz ama bence o bisikletlileri sevmeyen gerizekalıyı küçükken selesi olmayan ama borusu olan bisikletle gezmeye zorlamışlar o yüzden bu durumda. Hayatında pala görmemiş ama sorsan palayla adam doğruyor namussuz.

Yigit Kurt

Aktif Üye
Tepki
88
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
eleştrilmeye tahammülü olmayan kaba kuvvete başvuran bir toplumdan ne bir anlayış ne bir uygarlık, saygı beklenir.. inanın şaşırmadım bu görüntülere..

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
O adamı dekmeliyivercen uçucak otobüsten sonra bisikletlileri sıkıştırmaya kalktığı arada kendi sıkışacak neyse çok kıl oluyorum böyle heriflere. Teyzede "bisiklet yolu var orda ordan gitsinler" diyo ya o da bi ayrı kafa adamlar bisiklet yolu varda zevkine anayoldan gidiyolar..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bizde kaba kuvvet uygulasak, ne farkimiz kalir ki? Bisikletin bir tasit oldugunu bilmiyor bunlar, oyuncak zannediyorlar.daha sagini, solunu bilmeyen insandan ne beklenir?

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Sıkıştır diyen lavuk bir sosyapat ona yalakalık yapan bisiklet yolundan gitsinler diyen kadın koca dayağına maruz kalmış ezik bir kadın...Otobüsteki diğer insanlarda koyun ruhlu mahlukatlar.Bir laf vardır hoca osurursa cemaat sıçar diye ..aynen bu durumdayız işte..

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
bir gün biz de ilk 20'yi geçtim ilk 200 arasına girebilir miyiz acaba?
(link)

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
3-5 cahil embesil için tüm topluma sövüp saymayalım. Ne kadar böyle (edeceğim çok küfür olduğundan hiç birini yazmıyorum) cahil mahlukatlar olsa da, trafikte bisikleti sayan saygı gösteren bir o kadar vatandaş var.

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
Bu olayın olduğu gün veloslow sarıyer yapıldı bende bu gruptaydım.Dönüşte ben gruptan ayrıldım Beşiktaş iskelesinde Kadıköye'e geçiyim dedim.Tam iskeleye gidiyorum arkamdan 7-8 tane sivil, neyse bağıra cağıra durdurdular beni ..Dedim hayırdır vapura binicem sorunmu var iskelemi kapalımı diye sorarken ordan biri demezmi iskeleye bisikletlileri almıyoruz ..)) Dedim şakamı bu ben tekim ve tek amacım karşıya geçmek.Gelen cevap ise polise mukavemet gösterme bas git şeklinde oldu.O sırada bir grup bisikletli boğazköprüsü eylemi yapıyor ve sen o gruptan olsanda olmasanda farkın yok bisikletin var taytın var hepiniz provakatörsünüz anlayışı şeklinde..beni iskeleden resmen kovdular .Demokratik açılım ne kadar güzel bir şeymiz onu tekrar ve tekrar gördüm..Aman siz olun şu sıralar bisikletinizle gezerken dikkatli olun.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
@Samet Koç

Evet katılıyorum, iyi örneklere çok denk geldim, yol önceliğini verenler oldu mesela. Bazı şoförler sıkıştırmayı geçtim önce kornayla ya da farla uyarıp elinden gelse 10 metre açıktan alarak geçiyor yanımdan. İnşallah daha iyiye gider. Tabi hepsinden önemlisi şehrin yöneticilerinin işe el atması gerekir, iyi niyetli kişilerin artmasını ummak fazla hayalcilik olur.

Sertan.Zaim

Aktif Üye
Tepki
267
Bisiklet
Carraro
@ismail atay

Polis için söylenecek söz 6 yıl önce evlerin içine nefret duygusuyla baskın yaptıkları, yatak odalarına kadar insanları dinledikleri, telefonlara sahte kayıtlar yaptıkları gün bitmiştir. İnsanların suçunu sabit hale getirmeden hapisanede çürütenlere maşa olduğu günden itibaren benim polise emanet edeceğim hiçbirşey kalmadı. Saygı duyan, sahip çıkanların kendi bileceği iş.

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Videodaki palacı çocuğa nedense ben kızamadım. Bisikletle grup halinde sürüş onun hayat görüşüyle bağdaşmıyor ve tepki gösterme ihtiyacı duyuyor ancak,

O konuşan çocuğun tepkisini yalnızca bisikletli gruba yönelik değerlendirmemek gerek. O otobüs, eğlence amaçlı yürüyüş yapan bir topluluk ya da oturma eylemi yapan başka bir grup için de orada beklemek zorunda kalabilirdi. O çocuk da kendi yaşam tarzı, eğitim ve kültür seviyesinin birkaç kademe üstünde olan böyle bir etkinliğe yine aynı tepkiyi verecekti. Neden mi? Çünkü o çocuk tepkisini ancak o şekilde göstermeyi biliyor.

Onun TV'den başka bir medya aracı kullanmadığını az çok tahmin edebiliriz. TV'yi her açtığındaysa karşısında, kendisi gibi düşünmeyenlere bağırıp hakaretler yağdıran delikanlı yöneticiler görüyor.

Bizim palalı delikanlı da almış gazı; ilk fırsatta kendini ispatlıyor, asmaktan kesmekten bahsediyor. Uzattığım için özür dilerim.

Ona kızmaya hiç gerek yok. Problem çok daha vahim. Sivrisinekleri tek tek avlamakla iş biter mi?

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Pesoya bak ya palayla dalalım polis onların ağzını coplar diyor. Zihniyetsiz p**

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
Konuyla pek bir alakası yok belki hiç alakası yok ama benim tahminim türkiyede 1 2 yıl içinde bir iç savaş çıkabilir .