Bazen o kadar çok üzülüyorum ki..

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında tolga1976 tarafından paylaşıldı.

 1. tolga1976

  tolga1976 Onursal Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.744
  Beğeniler:
  2.577
  Şehir:
  İstanbul, Ümraniye
  Seviye:
  Efendim,

  Tanıyanlar bilir, bu aralar düğün hazırlıklarım için pek fazla pedallayamıyorum. Ancak İstanbul Maltepe-Pendik arası akşamları zamansız boş vakitlerimi değerlendirmek için yol bisikletimle gidip geliyorum..

  Geçtiğimiz günlerde de Pendiğe giden Maltepe grubunu geçte olsa Pendikte yakalamıştım. Evden çıktıktan sonra lastik havasını arttırmak için bisikletçime uğradım.

  Oraya gittiğimde sıradan bir tekerlekli sandalyenin anladığım kadarıyla teker göbeklerinin tamiri için bir pazarlık vardı. Sandalyeyi getiren kişi bunu ücretsiz yaptırmaya çalışıyor çalışanlarda parça koyacağı için parçanın parasını istiyordu. Dükkan sahibinin olmadığını için buna karar veremeyeceklerini anlatıyorlardı.

  O an altımdaki bisikletin satış fiyatını ve üstümün başımın ederini düşündüm. Yap dedim ne istiyorlarsa hesaba yaz benim dönüşte öderim dedim ve ayrıldım..

  Sonra arkadaşlarımın yanına gittiğimde oradaki bisikletlerin toplam fiyatını üç aşağı beş yukarı hesapladım gizilice; bir araba parasıydı belkide..

  Evet bisiklet sporu maddiyata dayanıyor, çoğumuz en kaliteil parçalar için zamanımızdan, varımızdan, yoğumuzdan kısıyoruz.

  Ama düşünmeden de edemiyorum; Ne gerek var? Maksat pedallamaksa yok havalı maşa, yok karbon kadro, yok bilmem ne?

  Sizi bilmem ama aşıyorum arkadaşlar ben bu durumu.. Artık elimdekileri üst modellerle değiştirmeyeceğim.. Belki daha fazlasınıda yaparım kim bilir..
   
 2. marule

  marule Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  18 Mart 2007
  Mesajlar:
  403
  Beğeniler:
  513
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  üst modelle değiştirme, yükseltme değişik bir konu.

  Mesela benim bisikletim bana yetiyor ama ilerde değiştirmeyi düşünüyorum. neden? daha konforlu bir bisiklete geçmek için. esasında geçmesem de olur ama daha rahat edecekken (imkanımda olursa) neden yapmayayım. insan psikolojisi bu bence.

  bir psikologun görüşlerine ihtiyacımız var bunu anlamak için. çünkü bu hayatın her alanında böyle, sürekli daha iyiyi daha yükseği istiyoruz bir sınır yok.

  not: yaptığınız gerçekten güzel bir davranış tebrik etmek gerek
   
  tolga1976 bunu beğendi.
 3. Piskiletci

  Piskiletci Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.959
  Beğeniler:
  2.999
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Bence maksat dostluklar kurarak pedal basmak, mütevazi bir 741 im var yetiyor bana zaten bu işin sonu yok. Birileri orda aç aç sokaklarda yatarken sırf param var diye o kadar pahalı şeyler almam.
   
  tolga1976 bunu beğendi.
 4. H.Sages

  H.Sages Kıdemli Üye

  Kayıt:
  17 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  274
  Beğeniler:
  185
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Sizi tebrik ederim , benim şahsi düşüncem ( belki de kendimi kandırıyorum )
  Yaptığınız savurganlıksa ki savurgan olan her konuda savurgandır yani üstünüze başınıza, evinize arabanıza vs hep gereğinden fazla harcıyorsanız dediğiniz çok doğru. Hayır bir kaç hobiniz var ve bunlara para harcıyor ama özel hayatınızda tutumluysanız (üstelik de çevrenizdekilere yardımcı olacak kadar duyarlıysanız) bence en pahallı parçaları almayı hak ediyorsunuz ama almak ya da almamak sizin seçiminiz. Tekrar duyarlı hareketiniz için sizi tebrik ediyorum.
   
  tolga1976 bunu beğendi.
 5. Mustafa Volkan Koca

  Mustafa Volkan Koca Bisikletkolik

  Kayıt:
  18 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.055
  Beğeniler:
  558
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  evet gerçekten elindekilerle yetinmeyi bilmeli insan benim kron xc 1000im var su zamana kadar sadece bir çift lastik aldım oda sırf düz yolda daha rahat gidebileyim diye bana yetiyor artık bozulana kadar binmeye devam duyarlı hareketiniz için teşekkür ediyorumç
   
  tolga1976 bunu beğendi.
 6. çirkin

  çirkin Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  2 Haziran 2009
  Mesajlar:
  867
  Beğeniler:
  1.557
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Tolga'cım ne güzel bir hayra vesile olmuşsun. Parça mevzuunda ise insan hobisi kendini mutlu edecek şeyler için biraz para harcamalı diye düşünüyorum. Elbette kastım her sene model yükseltmek değil. Bunu aşmış olmana gerçekten sevindim. Umarım "hayırlısıyla" düğünden sonra görüşürüz.
   
  tolga1976 bunu beğendi.
 7. GiciK eRay ADALI

  GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Nisan 2009
  Mesajlar:
  829
  Beğeniler:
  736
  Şehir:
  Ankara (Eryaman) || Edirne (Merkez)
  Seviye:
  ben de benzer bir düşünce icerisindeyim. belli bir seviyeye kadar belki de ihtiyaçtır.. (en azından acera-alivio dengi seviyesi, aluminyum kadro vs gibi)... daha sonrası kullanılacak kosullara göre lüks ya da ihtiyactır. zorlu araziye girecek birine havalı maşa belki de lazımdır performansı arttırmak icin ama sehir icinde kullanacak biri icin o maşayı alıp da kilitli kullanması üzücüdür. Ya da hafiflik gerekir belli bir seviyeye kadar; hantallıktan kurtulması icin ama devamında bir bisiklet parasını bir QRa vermek ya da eline matkap alıp gidonu aktarıcıyı delmek tartışılır...

  Böyle bir konu açıp da tüm forumu tekrar düsünmeye yönlendirdiginiz icin tesekkür ederim...
   
  tolga1976 bunu beğendi.
 8. Mhmt_EMR

  Mhmt_EMR Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  384
  Beğeniler:
  244
  Şehir:
  istanbul - Pendik
  Bisiklet:
  Tern
  Seviye:
  Yüreğiniz kalıbınızdan büyük:)
  Tanışmıyoruz, sadece forumda gördüklerime göre yazdım bunu.
  Söylediklerinize katılmamak elde değil.
   
  tolga1976 bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

IMG_20160426_172219.jpg
Merhaba arkadaşlar , bugun istanbul tıp fakültesinde halk sağlığı dersime girdim. Dersin bir kısmında su depolamak icin kullanilan plastik kaplarin hangi maddeden yapildigini ve bunu nasil...
upload_2017-2-6_15-26-49.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
upload_2017-5-5_23-19-21.png
Amerikalı Amber Neben kadınlarda TT kraliçesi. 15 yıllık geçmişinde 2 Olimpiyat, 2 Dünya, 2 Ulusal ve 2 Pan American şampiyonluğu bulunuyor. Amber hakkında daha fazla bilgiyi kendi sitesinden...