Bayrampaşa Decathlon'da Triban 3 indirimde

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Dün akşam Bayrampaşa Decathlon'dan eşime B'twin Triban 3 aldım. Eve götürmek için taksi düşündüm. Ama kadroya zarar verebilirdi.
Minibüs, otobüs zaten almazdı. Ben de seleyi yükseltip eve kadar sürmeye karar verdim.

Hayatımda ilk kez dropbar gidonlu bisiklet kullandım ve şimdi gerçekten şunu düşünüyorum; dropbar kullanmadıysanız gerçek anlamda bisiklet kullanmış sayılmazsınız. Bence bunun zevki, rahatlığı düz, riser, barendli ya da kelebek gidonda yok.

Ben çıkarken son iki adet kalmıştı. İkisi de 48 kadro. Fiyat 599 TL KDV Dahil. Belki almak isteyenler olur.

Scudo

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Oo, hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.
İçim gitmedi değil. Lakin bisiklete çok masraf ettim ki elimdekiyle yetinmem gerektiği kanaati oluştu bende. Elimdeki iş göremez hale gelene kadar kullanacağım inşallah. :)

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Fotolarını bekliyoruz :)

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Hayırlı uğurlu olsun. Allah kazasız belasız pedallamayı nasip etsin. Nazarlardan korusun inşallah.

• Beğen
Tepkiler: ufuk şimşek

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
http://img.clasf.it/2013/05/01/Triban-01-20130501021047.jpg

böyle bişey olması lazım :)

normal satış fiyatı 799 sanırım triban 3'ün. çok iyi inmiş, güle güle kullanın :)
10.5 kiloymuş ağırlığı

-----------------------

benim ilgimi çeken bazı kısımlar oldu, onları çizdim kendimce

http://u1312.hizliresim.com/1j/d/vgdvr.png

1)Sele normale göre daha geride. selenin tam ortasından düşeyini çizdiğimde ruble ile orta göbeğin tam ortasında kalıyor. çoğu modelde sele göbeğe daha yakındır. hatta triathlon bisikeltlerinde neredeyse göbeğin üzerindedir, değil tabiki ama göbeğe çok çok yakın olur yani.
2)tekerlekler arası mesafe oldukça fazla. bunu, çizdiğim oval şekilden de anlayabiliyorum. dikkat edin, ön tekere uç uca ekleyebileceğimiz bir aynakol daha sığıyor neredeyse araya. birçok kadroda buraya ancak yarım aynakol sığdırabiliriz. bu modelde tam sığıyor :) yani bisiklet uzun bir bisiklet. daha yüksek manevra kabiliyeti var, ve daha raahat
3) gidon oldukça yukarda tasarlanmış. daha doğrusu üst boru, sele borusundan ayrıldığı an çok hızlı bir yükselişle gidiyor öne. ve alt boruyla birleşemiyor, arada 6-7 cm kalıyor sanırım tam kestiremiyorum resimden. birçok kadroda bu 2 boru birleşiyor, ve bu sayede gidon daha aşağıda olabiliyor.

bu 3madde de tek bir şeye hizmet ediyor sanırım, rahatlığa. tur bisikletine oldukça yakın bir bisiklet :) agresif bir bisiklet değil.
btwinin kataloğunda da yazıyor zaten; "The Triban 3 is the perfect bike to discover road cycling and for general road outings.'
yol bisikletini keşfetmek ve genel amaçlı geziler için harika diyor :)
katalog: (link)

tekrardan güle güle kullanın :) ben çok beğendim. asfaltta mtb sürmek istemeyenler ve bütçesi sınırlı olanlar için güzel bir alternatif :) aynakol da 3lü, oh mis :D

ekleme: sele konusunda yanılmışım, yol bisiketlerinin tümünde sele tam ortada
diğer 2sinde yanıldığım yer varmı sizce? amatörce tespitlerde bulunuyorum da :D

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
La bunun ayaklığı bile yok :D

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Serkan Mıstınoğlu

Aslında tekerlek arası mesafe artınca manevra kabiliyeti azalır, ancak yoldaki bozukluklardan da daha az etkilenmenizi sağlar. Yani tekerlekleri birbirine daha yakın olan agresif geometrili yarış bisikletleri hem daha kıvraktır, hem virajlarda daha az esnerler ama bunun için rahatlık ve stabiliteden biraz ödün vermişlerdir.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aldığım model Triban 3a diye geçiyor. Triban 3'ten farkı vites sistemi Microshift. Triban 3'ün Sora sistemi var. Ayrıca Triban 3 modelinin maşası karbon. 3a'nın alüminyum. 57 kadroda 10.5 KG doğru. Ama bu 48 kadro ve lastikler 650'lik. Ağırlığının çok daha az olduğuna eminim. Çünkü benim kullandığım Fit 3 57 boyda 11.8. Triban 3'ü kaldırdığımda çocuk bisikleti kaldırır gibi oldum.

Kendi fotoğraflarını akşama çekip eklerim. Temsili fotoğraf şöyle;

https://pbs.twimg.com/media/BJFRc_OCMAE64iG.jpg:large