Bayramda Bodrum Yarimada'si

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
Bodrum yarimadasi turunu uzun zamandir dusunuyordum.Neyse bir gezinin iptali sonunda aniden karar verip2 arkadas yola koyulduk.Kalacak yerimizi onceden Bitez'de ayarlayip bayramin 1. gunu 8.00 de Izmir'den yola ciktik.Bu arada bisikletlerimizi sorunsuz kabul eden ve her turlu kolayligi gosteren Kamil Koc sirketine tesekkur ederiz.Saat 11.00 de Bodrum'daydik.
Oncelikle Bodrum iicne girip soyle bir turladik ve bir harita edinip Bitez'e dogru yola ciktik.Borum-Bitez arasi 10 km kadar biz Gumbet uzerinden geldik.
Cantalarimizi birakip yeniden Bodrum'a gittik cunku gunlerin kisaligi bizi uzun yola gitmekten engellemisti. Saat 3.00 u bulmustu karnimizda cok acikmisti
once biraz bakindik ve iyi bir yemek yemege karar verdik. Liman Koftecisi tam istedigimiz gibi cikti iyi bir secim yapmisiz.Kisi basi 15 tl civarinda ama degdi tavsiye edilir. Daha sonra kesfe ciktik Bodrum'un ara sokaklarini caddelerini dolastik neyse aksam ustu gibi Bitez'e donduk toplam 25 km kadar yapmisiz.
Gece Bitez'de yuruyerek dolastik.Bayram olmasina ragmen az kisi vardi. Restoran fiyatlarina baktigimiz da biraz pahaliydi.Bir kafede oturup 2 salep ictik 8tl istendi pekte salepe benzemiyordu.
2.gun sabah erkenden 8.10 gibi yola ciktik.Bitez'den tirmanarak Ortakent yalisina indik burasi Yahsi yalisiyla birlesmis cok guzel bir kahvalti yaptik 10 tl kisi basi. Bu arada Istanbul'dan gelmis bir ciftle tanistik.Sohbet o kadar guzeldi ki kahvalti bayagi uzun surduve biz 11 gibi oradan ayrildik.aslinda bu hataymis ama bizim bu turumuz biraz gezi biraz keyifti.
Oradan tirmanarak bayagi bir yol aldik inise gectigimizde Kargi koyuna geldik ama cok fazla asagiya inince yolu kaybedip plaja geldik.Biiskletleri elimizde tasiyip kumlardan gecerken muhtesem fenerin onunde fotograf cektirdik. Bu arada plaj bayagi bos olmasina ragmen sansimiz yaver gitti ve bir delikanli bize yolu tarif etti ve resmimizi cekti.Bu arada buranin meshur develerini gorduk.Yazin turistleri gezdiren develer dinlenmeye cekilmislerdi.Tekrardan ciddi bir tirmanisa gectik burada o kadar site varki yollar labirent gibi .Tirmanip yanlis gittigimiz ve geriye dondugumuz bir kac yol oldu .Inisimizde Bagla koyuna geldik. Buradanda uzun ve dik bir tirmanistan sonra Aspat mevkiine geldik.( Cokertme turkusunde hep Aspat'in ne oldugunu bilmeden soyledim simdi ne oldugunu biliyorum)birkac resim cektik telefonumla. bu arada fotograf makinem bir ay once bozuldu ve yapilmasi yenisi ayarinda masraf cikardigindan makinasizdim ve cok guzel yerler olmasina ragmen az resim cektik.Aspat'tan Karaincir'e geldik. Cok fazla oyalanmadan Akyarlar'a dogru pedallamaya basladik. Burada mola verdik ve denize dogru indik burada cok basit ama guzel kucuk moteller ve restoranlar var biz ayran ictik fazla vakit kaybetmemek icin yola devam ettik ama gozumuz de cig boreklerde kaldi.
Burada artik Gokova korfezine bakan yol saga donerek acik deniz kenarindan Turgutreis'e dogruldu.Hava o kadar iyiydi ki ve her zaman onden gelen ruzgar hayret yoktu...
Turgutreis cok gelismis bir yer kalabalik ve her turlu ali-verisin merkezi .Biz yine oyalanmadan pedallamaya basladik ve Kadikalesi'ni gecip Gumusluk'e geldik.Karnimi zgercekten acikmisti ve aklimizda balik ve salata vardi.Cok kalabalikti sanki Bodrum buraya balik yemege gelmisti.Bir iki balikcidan fiyat aldik ve o sirada kahvaltida tanistigimiz arkadaslarla karsilasip beraber Yakamoz restorana oturduk ve muhtesem bir yemek yedik. Fiyatlar bu kadar guzel seyler ve sunum icin cok iyiydi.Sohbet hepsinden de guzeldi ve biz kendimizi bu guzel mekanda unuttuk.Saate baktigimda 16.45 di .Nasil telaslandigimi bilemezsiniz cunku cok buyuk bir hata yapmis yanimiza aydinlatma araci almamistik. Bu kadar gec kalabilecegimizi dusunmemistik.apar topar kalktik onumuzde 25 km vardi.Gun cok cabuk karariyordu ve biz donus yolunu hic bilmiyorduk.Buyuk bi rhizla Peksimet,Derekoy ve Gurece'ye geldigimiz de zifiri karanlikta gidiyorduk.Cok tehlikeli oldugunu biliyorum ve ozellikle boyle bir hata yaptigim icin kendime kizarak devam ettik ve Ortakent'e geldik.Neyse biraz rahatladik etraf is yerleri ve dolayisi ile aydinlik olmaya basladi ve onumuzu gormeye basladik.Bitez yol kavsagina geldigimiz de inip yeri opecektim.hemen yokus asagiya inip apartimiza geldik sag saglim.Gun boyu 55 km yapmisiz ama hem keyifli, hem yorucu, hem de heyecanli.
3.gun biraz daha gec ciktik yola 9.40 gibi yolda yine guzel bir kahvalti yapariz dedik ve Torba'yi gozumuze kestirdik.Bodrum-Milas yoluna cikip tirmanisa basladik bir sure sonra inise gecip Torba kavsagina geldik.Sola donup 5 km gittik burada yollar biraz bozuktu.Yine sola dogru sapip Torba'ya girdik.
Heryer kapaliydi ve dogru durust bir sahili bile yoktu.Sahili buyuk oteller ve evler istila etmisti .Bizim icin tam bir hayal kirikligi oldu .oradan tekrar tirmanisa gecip acbiilac sekilde yanimizdaki incir,uzum ve findikla idare ettik.Bozuk yollardan Golkoy'e geldik. burada kucuk bir kafe gorduk kahvaltiyi burada yaptik ama umdugumuz gibi olmadi.Bircan sucuklu yumurta istedi ben peynirli tost( Bilmedigim yerlerde yalnizca peynirli tost yerim) Bircan'a geleni gordugumuz de hayretten ne diyecegimizi sasirmis durumdaydik.Ekmek arasi berbat bir kofte ve arasinda haslanmis yumurta dilimleri .Neyse en azindan bir seyler yemistik.Oradan kalkip gordugumuz kahvede caylarimizi ictik onlar cok iyi demlenmisti.Biraz kendimize geldik.Dunden akillandigimiz icin bugun hizli hareket ediyorduk.Golturkbuku'ne geldik sevimli bir yer.Turkbuku ve Golbuku birlesmis hepsine Golturkbuku diyorlar birde Kucukbuk var oda bunlarin arasina katilmis.Buralarda ciddi tirmanislar yaptik hatta zaman zaman elimizde ittirmek zorunda kaldik neredeyse 90 derece gibiydi.Gundogan'a geldik. Sirin bir yer yine pedallamaya basladik ve Yalikavak yoluna ciktik.Butun bu yerlesimlerin arasi buyuk oteller ve sitelerle kaplanmis.Yalikavak cok sevimli bir yer deniz kiyiisnda bir kafede oturup kurabiyelerimizi yedik cayimizi ictik 4 gibi tirmanisa basladik cok uzun bir tirmanistan sonra tepege geldigimizde manzara muhtesemdi.Hic durmadan pedallayarak Ortakent'e geldik oradan Bitez sapagina. 5.10 da apartimiza geldik.65 km yol yapmisiz.Giyinip yemek yemege ciktik ve Bitez koftecisini bulduk salas ama co sevimli meyhane havasinda bir yer.Tavsiye olunur nefis ev mezeleri var.Biz zeytinyagli dolma (harikaydi) patlican tava soslu ve kofte ama icinde neler yoktu ki... Kizarmis ekmekler harika bir yemek yedik.Kahvede de cayimizi icip guzel bir uyku icin apartimiza donduk.Butun o guzel yemek icin 22 tl geldi bende 25 verdim 2 kisi icin.
4.gun simit ,peynir, cay la kahvalti ettik kahvede ve yukledigimiz bisikletlerimizle Bodrum'a yola ciktik .Ben cok seneler once Bodrum kalesini gormustum tekrardan gormek istedim.Bircan carsiyi gezmek istedi.Bulustugumuzda yemek yemek istedik siradan bir lokantada karnimizi doyurduk ve Izmir'e gitme vakti geldi garaja gelip otobusumuzu beklemege basladik .Hareket saatimiz 14.00 du ben on tekerleri sokup bagaja yerlestirdim ve bagladim hareket etmesin diye. Yerimize oturdugumuzda son derece keyifli bir bayram gecirdigimizi konustuk ve en kisa zamanda yeniden boyle bir kacamak yapmaya soz verdik.

Resimleri en kisa zamanda koyacagim.Ilk defa bir gezimi yayinladim ,resim koymayi bilmiyorum yardim eden olursa sevinirim.:)

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Merhaba Timukan Hanım,

Anlatımınız bile çok heyecanlandırdı. Turun ruhunu hissetmemizi sağladı.

Fotoları görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

(link)

Bu linkteki bilgiler de fotoğraf ekleme konusu ayrıntıları ile anlatılıyor.

Teşekkürler ,
Selamlar

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
@Timukan Karaca

Degerli Arkadaşım

Tımukan hanım Fotografsız anlatım bile harıka olmuş. :in: Beraber oldugumuz gökova turundakı o havayı tekrar yaşantıgınız için teşekkürler.:)

Fotograf yuklemesi için mail adresine nasıl yapacagını gönderdim.Anlattıklarımla yardımcı olabıldimmi.

Turlarının devamını diliyor.Kendinize iyi bakın:in:

Selamlar

kayhan1907

Daimi Üye
Tepki
454
Merhaba
Daha kalabalık olacağınızı duymuştum hatta hadi bizle gelin diye Serpil ve Özlem'le haber yollamıştım geldi mi bilmiyorum bizde körfez tarafındaydık Güre Kaplıcası harikaydı Cunda'da ama okuduğum kadarıyla sizde çok eğlenmişsiniz. Fotoğrafları umarım en kısa zamanda koyarsınız davetim her zaman geçerli ayrıca. Görüşmek dileğiyle.

Kamil Yıldız

Daimi Üye
Tepki
457
Merhabalar Timukan hanım, öncelikle size bu harika paylaşımınızdan ötürü teşekkür etmek istiyorum!

Sonrasında ise, bizlere cesaret verir nitelikte, gerçekleştirdiğiniz bu şahane organizasyon için tebrik etmek istiyorum!

Fotoğraflarınızı görmek için sabırsızlandığımı söylememe gerek yok sanırım! Yukarıda Soner hocamın verdiği link sanırım size yeterli olacaktır. Ama fotoğrafları yükleme konusunda takıldığınız bir yer olursa, merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz! Profilimde her türlü iletişim bilgim mevcut!

Saygı ve sevgilerimle..!

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
Selamlar Kayhan Bey,
Sizin de bir gezi planladiginizi duydum ama kimlerle nasil olacagi hakkinda fazla bir sey gelmedi.Serpil biraz bahsetti ama davetten haberim yoktu.Biz aslinda Mardin turuna niyetlenmistik o iptal olunca bir anda olustu bu gezi .Diger arkadaslar da Mardin turuna kendilerini hazirlamislardi olmayinca vazgectiler. Biz kala kala 2 kisi kaldik ama cok da keyifli gecti. Tabi ki haberleserek baska gezilerde bulusuruz.
Izmir disinda olusumdan ve bir operasyon gecirdigimden dolayi siteye giremedim.Resimleri bir arkadas vasitasi ile koyacagim ben beceremiyorum ,kesinlikle bir kere gormem lazim.Bol turlu gunler ...

• Beğen
Tepkiler: İrfan Aşıroğlu

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
Selamlar Kamil Bey,
Resimleri en kisa zamanda yuklemeye calisacagim ama kesinlikle bir arkadas yardimi ile.Once bir gormem lazim nasil oldugunu.
Bu gune kadar bir cok tur yaptim ama hic birini burada yayinlamamistim. Arkadaslarin yazilarini okuyunca cok hosuma gitti ve bende yazmaya calistim.Paylastikca cok guzel rotalar ogreniliyor ve sanki gitmis gibi oluyor insan.
Sagolsun Irfan bey yollamis nasil koyacagimi resimleri ama ben yinede pek anladim diyemem pc benim icin daha yeni .Resimleri kuculttum ama yanlis bir sey yapmaktan korktugum icin gerisini yapamadim. Bir arkadastan rica ettim yardim edecek. Bol pedalli gunler.

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733
Timukan Hanım merhaba…

Resimleri yükleyememiş olsanız bile, yazınızı keyifle okudum… Sizi ve arkadaşınızı tebrik ediyorum… Cesaretiniz diğer hanımlara da ilham verecektir sanıyorum… Daha başka turlar yaptığınızı da biliyorum… Bunları da merakla bekliyorum…
Görüşebilmek dileğiyle…

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
Merhaba Suleyman Bey,
Oncelikle cok tesekkur ederim sizin gibi bir duayenden begeni yazisi aldigim icin. Evet bugune kadar Turkiye'nin bir cok yerine hatta yurtdisi da dahil ciddi geziler yaptim.Ama nedense hep yazi yazmayi ve resim cekmeyi baska arkadaslara biraktim boylelikle de hic bir yerde olmadim.

Sizleri okudukca aslinda ne kadar yanlis yaptigimi anladim.Gidilen yerlerin ozellikleri ,km leri, bulunan ara yollar,kalinacak yerler ,fiyatlar aslinda hepimizi tesvik ediyor ve rehber oluyor. O sogukta veya yagmurda ,yokuslarda veya gunesin altinda akitilan terler ,yasanan yorgunluklarin sonradan nasil zevkle anlatilir hale geldigini ancak yazilari okurken anliyoruz.

Selamlar ve hepimize yeni geziler dilegi ile...

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
(link)

(link)

Resimlerimi yukledigimi zannediyorum ama hangi resim hangisi bilmiyorum .Eger becermissem sonra altina yazi yazma isini de hallederim herhalde.
Onizlemede baktigimda sadece 2 resimi koyabilmistim halbuki ben hepsini ayni bicimde yuklemistim ve altina yaziyi da yazamiyorum.

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
(link)

Gumbet

(link)

Bodrum marina

(link)

Ortakent yalisinda koy kahvaltisi

(link)

Turgut Reis'e girerken

(link)

Bican da cok sevdi kabaklari

(link)

Bagla Koyu

(link)

Bagla'ya tepeden bakis

(link)

Aspat mevkiinde ki kamp alani

(link)

Gumusluk

(link)

Karaincir

(link)

Gumusluk'de ki muhtesem yemek

(link)

Gundogan'a tepeden bakis

(link)

Golturkbuku

(link)

Bircan Yalikavak tirmanisindan sonra tepeden bakiyor tirmandigimiz yola

(link)

Bende Yalikavak tesinde

(link)

Kaleden Bodrum

(link)

Golturkbuku

(link)

Liman Restoran Marina karsisi

(link)

Bodrum

(link)

Bircan Liman Restoranda

(link)

Tirmanislardan bittigimiz anlardan

(link)

Golturkbuku

(link)

Deniz kiyisinda ki dag cok guzel gorunuyordu

(link)

Gumusluk

İrfan Aşıroğlu

Daimi Üye
Tepki
579
Bisiklet
Whistle
Merhaba Arkadaşım,

Çok güzel Fotograflar çekmişsin demek istedikten sonra oluyor azmin elinden bir şey kaçmıyor.:in:

Manzara harika güzel yerlerde konaklamışsınız:eek:

Fotograf eklemeyide ögrenmişsin artık devamını diliyorum..:in:

Senın gökova Fotograflarından pıcasadan gönderebilirim.

Birde gökova turunu foruma yükle derim..:in:

Selamlar

• Beğen
Tepkiler: Timukan Karaca

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Tebrik ediyorum Timukan hanım.:)

Hem geziniz için , hem de resim atma olayını çözdüğünüz için.

Resimleri link, link aldığınızda aralarına bir kaç satır boşluk koyarsanız, linkler birbirine karışmaz. Ve linkler arasına açıklayıcı yazı yazarken de, link satır başı ve sonundan başlamayın yazınıza, mutlaka boşluk verip altta veya üstte başlayın.
Linkler hem birbirlerine yakın olmasın, hem de yazdığınız yazılara yakın olmasın, mutlaka aralarında en az birer satır boşluk olsun.

Bu şekil boşluklu bile yapsanız, foruma attığınızda aralarında boşluk olmadan çıkar. Ama linklerin hemen yanına yazı ve diğer linki hemen yanına devam ederseniz, resimler alt alta değil, yan yana çıkar.

Ben burda o yanlışı düzenledim. ;)

Artık diğer gezi resimleriniz de bekleriz. :)

Görüşmek üzere.

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
Ender Bey,

Yardiminiz icin cok tesekkur ediyorum oncelikle.

Siteye resim koyma isini en sonunda cozdum ve kendim ugrasarak ,kimseden yardim almadan. Kendimce ara biraktim ama yayinladigim da bir de baktim hersey birbirine karismis.Silip tekrar da duzenleyemedim.

Bundan sonra gezilerimi yazmaya calisacagim.

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Timukan Karaca

Hakkınızda çok güzel düşünceler duyuyordum bu konu ve fotoğraflarla ne kadar yerinde olduklarını daha iyi anladım.Teşekkürler güzel paylaşımınız ve emekleriniz için.Sevgilerimle.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Timukan Karaca

Timukan hanım günaydın. ;)

Siz o şekilde olsa atın, ben gördüğüm an düzenlerim. Biraz uğraş ile düzenleniyor.
Küçüçük bir hatırlatma daha yapayım. İmzamda olan resim ekleme rehberinde detaylı açıkladım oradan yardım alabilirsiniz.
Bir de linkleri tek tek alıyorsunuz sanıyorum, bunları açacağınız bir world sayfasına yapıştırıp, aralarına boşluk koyarak ve yazınızı da bu world sayfasında tamamladıktan sonra bu link ve yazınızı komple kopyalayıp, forumda açılan mesaj sayfasına yapıştırmak çok daha kolaylaştırır işinizi.

Ama yukarda ilk yaptığınız şekli bile ben düzenlerim merak etmeyin. :)

Kolay gelsin, iyi günler diliyorum.