Bayileri dolaştım, kararsız kaldım.

mat1905

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Beldeyama
Merhabalar,
Forumu okudukça hergün bisiklet araştırmaya başladım ve kafamdaki fiyat aralığı arttı :) Bugün saraçhanedeki bisikletçileri gezdim. Ve birkaç seçenek arasında gidip geliyorum, yardım ve önerilerinizi bekliyorum.
Sedona 701, Salcano ng 650, geotech atlas, bianchi pioneer ve 2.el salcano city sport 21v.

Arkadaşlar, planlarım genelde yolda kullanmak ama inişli çıkışlı yerleri sevdiğimden ve belgrad ormanına vb. dağlık yollarda sürmek isteğimden dolayı bu bisikletleri seçtim. Fiyat aralığıma bu bisikletler uyuyor daha fazlasını şu an için alamıyorum. City sport biraz daha ayrı bir tarz. Boyum 1.73, kilom 70. Bu ölçülerim ile 52 kadrolu salcano city sport, bel ağrısı gibi sorunlara yol açar mı? Siz bana hangi bisikleti önerirsiniz?

Scudo

Mesut D.

Daimi Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
Yolda kullanirsaniz dag bisikleti alip kendinizi yormaya gerek yok. :) Ama dagda kullanirim derseniz Sedona 701 e bakın derim.Maşası ng650 den daha iyi :)

Umarim istediginiz bisiklete kavusursunuz...

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Boyunuz 180 üstü olsaydı ng 650nin 29"lik olanını önerirdim çünkü 29"de st-ef 51 vites kolu ile suntour v4 kilitli maşa kullanmışlar. 26"e göre bir kaç parçası daha üst model ama size uygun kadro 26" olacağından 26" ng 650 yerine sedona 701i almanızı öneririm. Eğer bütçenizi arttırabilirseniz salcano astro serisine veya sedona 711e bakmanızı tavsiye ederim. Alıcağınız bisiklette bütçeniz doğrultusunta kilitlenebilir maşalı bir bisiklet alabilirseniz şehir içinde de rahat edersiniz.

Teşekkürler.

erlikan

Üye
Tepki
6
diğerlerını bılmıyorum ama ben ng 650 den memnunum :)

Tepki
42
Bisiklet
Kron
bende bu modelleri cok arastırdım ve forumda okuduklarıma göre en iyisi sedona 701 cıktı.ama şehir içinde kullanacaksan bu arastırma boşuna derim city sporttan hariç bütün alternatifler seni daha fazla yormaya yönelik olacaktır bence

mat1905

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Beldeyama
Haklısın ama içimde böyle orman yollarında kullanma hevesim var. Sedonanın yanına yol lastikleri ekleyerek ihtiyacımı tatmin edebilirim diye düşünüyorum. Ama biraz daha bekleyeceğim çünkü okudukça öğrendikçe fikrim değişiyor, aldıktan sonra keşke demek istemiyorum.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Forumda bu konular daha önce çok tartışıldı. O konuları okumalısın.

Rüzgar Inoğlu

Daimi Üye
Tepki
123
Bisiklet
Salcano
iyi akşamlar. foruma yeni üye oldum. çocukluğumdan beri bir bisikletimin olmasını istedim. hep içimde uhte kaldı. 20 yaşımda bisiklet kullanmayı öğrendim. 31 yaşımda eşim hediye olarak bisiklet aldı. Şu an 36 yaşımdayım ve yeni bir bisiklet almak istiyorum. Şehir içinde bineceğim ama doğalgazıydı, elektrik su çalışmasıydı derken yollarımız malum. Hele hele Denizli'yi bilenler bilir. Özellikle oturduğum Bağbaşı mevkiinin yolları patates tarlası gibi. Neyse çok uzatmayayım.

Boyum 1.69 kilom 64. Kondisyonum iyidir. Havaların da güzelleşmesiyle birlikte her yere bisiklet ile gitmek istiyorum ve yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum.

Kafamda Salcano NG650 ya da Bianchi Speed4000 vardı ama bugün bisiklet almaya gittiğimde satıcı bana bianchi ve salcano da satmasına rağmen ısrarla sedona 701 tavsiye etti. Ben aslında NG650 düşünüyordum ama NG650 alıncaya kadar sedona 701 al dedi. NG650 elimde şu an yok getirmem lazım dedi ve fiyat vermedi, 701 ise 570 TL.

nihatbisiklet.com'da NG650 400TL.

Kafamı kurcalayan, sedona 701 mi alayım yoksa nihatbisikletten ng650 mi alayım. Bir de bilindik siteler hariç internetten pek alışveriş yapmam. nihatbisiklet.com nasıldır?

Biraz fazla uzattım, dağıttım gibi oldu ama akıl verirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.

mat1905

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Beldeyama
Sedona 701 için daha uygun fiyata bulabilirsiniz bence. NG650 için 400tl uygun.