Bayan yönetici ister miyiz?

Konu, 'Eski Arşiv' kısmında Mesut Girgiç tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    bır de ben oylamaya katılanlardan bırsey ısteyecegım evet dıyenlerde ort. dusunce aynı pekı ya hayır dıyenler neyı dusunerek hayır dıyorlar onu acıklayabılırler mı :)

Mesut Girgiç bunu beğendi.
  2. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Oylamada evet oyu verenlerdenim.
    Ben yöneticiyi kadın erkek olarak ayırmıyorum. Önemli olan bu vasfa sahip olup olamayacağı. Bana göre yöneticiliğin bir cinsiyeti yoktur çünkü yöneticilik tecrübe bilgi gerektirdiği kadar, ayrı bir yetenektir. Bu kriterleri yerine getiren herkes yöneticimiz olabilir. Bayan, erkek...

abrean, Mesut Girgiç ve cimcime bunu beğendi.
  3. Firochromis

Firochromis Kıdemli Üye

Adı:
    Fırat Çıngı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Erkek ve kadınların nasıl karar verdiğini araştıran bir çalışma okumuştum. Buna göre 10 adet erkek ve 10 adet kız çocuğu, hiç bilmedikleri büyük bir labirente konulmuş ve çıkmaları istenmiş. Erkeklerin sağ yarım küresi daha büyük olduğundan (ya da daha iyi çalıştığı için tam hatırlamıyorum) yön bulmayla ilgili konularda üstünlükleri vardır (yol tarif etmeye çalıştığınız bir kız arkadaşınızı gözünüzün önüne getirin). Kızlarda ise sağ yarım küre daha zayıf olmasına rağmen; her iki yarım küreyi bağlayan bağlar erkeklere göre daha kuvvetli olduğundan sol yarım küreden de faydalanabiliyorlarmış. Sol yarım küre sözel yeteneklerin kontrol edildiği bölgedir. Labirentten çıkmaya çalışan iki gruptan, yarışmayı erkekler kazanmış ama kızların yön bulma sırasında -farkında olmadan- kullandıkları yöntemler araştırmacıları şaşırtmış. Beyinin sözel kısmını efektif şekilde kullanmayı başarmışlar.

Kısacası, forumumuzda sözel yeteneklerin sayısının artması gerektiğine inanıyorum :)

4. mecaoz

mecaoz Forum Demirbaşı

Seviye:
    bende evet oyu verenlerdenim
    usttede belirtilmiş illada atolye bolumune admin olacak die birsey yok mesele gezi bolumune ben kevserseri ablamızı adminliğe layık gorurum cunku gezi konusunda actıgı topıclerde baya bilgili oldugunu biliyoruz

bu sadece bir ornekti mesut abi zaten demişti burası kim admin olsun oylaması degil die ama ben ornek olması acısından soledim

sonuc olarak: evet:D
    saygılar

5. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    390 izlenme 57 oy :) herkes oy kullansaya :)

6. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Buranın özgür bir platform olduğunu düşünerek fikrimi beyan etmek istiyorum izninizle.

Böyle bir başlığın açılmış olması bile başlı başına gereksiz ve saçma. Bu başlık açılarak zaten kafalardaki soru işaretleri ortaya dökülmüş oluyor ve sadece bir şans vermiş olmak için (lutfediyorsunuz...) bu işe girişildiği gösteriliyor.

Bırakalım artık bu bay / bayan arasındaki eşitliği sağlama çabasını. Başarılı olan insanlar zaten alanlarında kendilerini belli ederler. Zorlama ile hiçbirşey olması gerektiği gibi gitmez.

Saygılar & Sevgiler...

7. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    ben olmamasını yada olursa da yanında muhabbet edebileceği başka bir bayan olmamasını tercih ederim...

bugün askerlik şubesine gittim ankarada çalışanların %85 i bayan ve işlemlerim öğlen nerde yiyeceksin şu ne giymiş gördün mü gibi muhabbetleri yüzünden yarım saatte bitecek işim tam 2 saat sürdü...

Allah'tan erken gitmişim tam 2 saatte bitirebildim işimi...

tabiki bu benim fikrim ve sürekli olarak karşılaştığım bir olay..
    1 tane bayan üst düzeyde gayet başarılı ama yanında başka bayanlar da varsa işlemlerin yürümesi uzun sürebiliyor...

heng ve murattaner bunu beğendi.
  8. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:

ercan sana bu konuda katılıyorum burdaki bayanlar kusura bakmasın ama bende bayan memurlardan hiiiiiç hoşlanmıyorum ister devlet memuru ister özel sektör olsun son derece kaba davranıyorlar maltepe askerlik şubesinde benzer bir olayıda bende yaşadım resmen dalga geçtiler . okuldada bayan öğretmenlerden çok çekmiştim ne zaman bir bankaya yada postaneye gitsem hele hele vergi dairesine falan bayan memura düşmemek için dua ediyorum.mutlaka bir laf sokma gayreti içerisinde ve mutlaka bir bilmişlik taslıyacaklar bunları burda bir tartışma konusu olsun diye yazmıyorum ama çeken bilir aynı problemleri daha bir erkek memurla yaşamış değilim . açıkçası bende bayan yönetici istemiyorum bana inanmayan arkadaşlar varsa bir gün bir devlet dairesine gitsinler ve ordaki bayan memurların ne kadar vurdum duymaz samimiyetsiz yardımcı olmaktan çok azarlayıcı bir uslup içerinde laf sokma gayretlerine tanık olsunlar .örnek mekanlar (tuzla vergi dairesi.kaynarca ssk .güzelyalı türktelekom) forumdaki bayan arkadaşları tenzih ederim ;)

cihangil, heng, murattaner ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  9. ahusenem

ahusenem Aktif Üye

Seviye:
    bu tek bir örnek. ben de erkek görevlilerin baştan savma ve yarım yamalak yaptıkları işler ve bir açıklama yapmaya üşenmeleri yüzünden kolayca sonuçlanabilecek meseleler yüzünden bir takım adli olaylarla karşılaştım. üstelik daha agresif olmaları yüzünden acil servislerde genellikle erkek hastaları tedavi ettim(kavga, trafik kazası, intihar oranı erkeklerde daha yüksek). hatta bazı forumlarda birbirine: "adresini ver. senin.....m" tarzında yorumları yapan erkek üye veya adminlere de rastladım.

ama burada noktasal örneklerden değil bir forum yöneticiliğinden bahsediyoruz. çünkü yöneticilik yapmak bilgi ve deneyimin dışında meziyetler de gerektirir.hakikaten kadınların sözel performansları birçok erkeğe göre daha yüksek ama bu negatif değil pozitif bir sonuçtur kanımca. forumdda teknik konular da dahil tüm alanlarda yöneticilik yapabilecek tecrübeye sahip kadın üyeleri izliyorum. kadın adayın sadece bu konuda istekli olması gerekli. eğer böyle bir aday varsa istekli ve sabırlı olması oldukça önemli.

forumda kadın yöneticinin varlığı sadece kadın erkek eşitliği açısından önemli değil, bence bir gerekliliktir. farklı bakış açısı, mekanik erkek mantığının dışına çıkabilme, kadınların sorunlarına daha yakın bakabilme vs vs.

ne bileyim bisikletli feminist eylemleri filan düzenleriz belki:) hehe

10. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende isterim bakış açısı farkı olur daha ılımlı olur güzel olur :)

11. Mustafa İçdağ

Mustafa İçdağ Bisikletkolik

Seviye:
    Bayan yönetici ? Neden olmasın, ben olsun derim.
    Şimdiye kadar olmaması, diyelimki talihsizlik.
    Farklı bakış açısı bizi zenginleştirir.

Önder Özdoğan bunu beğendi.
  12. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Bayanlar bulunduğu her ortamda seviyenin ve kalitenin yükselmesine katkıda bulunmuşlardır, bayan bir yöneticimiz olması bence de çok güzel olacakır...

13. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:

Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:

Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Her türlü fikrinizi bu forumda rahatlıkla beyan edebilirsiniz. Bizden hiç kimse fikriniz ne olursa olsun Size GEREKSİZ ve SAÇMA bir fikir beyan ediyorsun demeyecektir.

İşte bu olmadı sn Yıldırım. Ele veriyorsunuz dalkımı kendiniz yutuyorsunuz salkımı.
    Lütfen karşınızdakilerden beklediğiniz özgürlüğü ve saygıyı siz de karşınızdakilere gösterin lütfen.
    Yoksa fikirlerinizin kamuoyunda zerrece kıymeti değeri olmayacaktır.

Sayın yıldırım. Lütfen şunu iyi anlayınız. Burası sadece size özgür bir platform değil. Herkese özgür.
    Başkalarının açtığı konulara "gereksiz , saçma" gibi laubali eleştriler getirmeniz sizin aslında başkalarının fikir beyan etme özgürlüğüne pekde saygılı olmadığınızı gösteriyor.

Türkiyede bay-bayan nufus oranı hemen hemen birbirine denk olduğu halde forumumuzda bu oran eşit değil ise bunun sebepleri şunlar olabilir.
    1. Bayanları yanlızca cinsel obje olarak algılayıp onları başka platformlarda görmeye alışık olmayan erkek yada bayanların olması.
    2. "Bırakalım artık bu bay / bayan arasındaki eşitliği sağlama çabasını. Başarılı olan insanlar zaten alanlarında kendilerini belli ederler." deyip yıllardır bayanlara fırsat eşitliği tanımayan insanların ekmeğine yağ sürenlerin olması.
    vs vs vs

Bu topik şu soruların yanıtlarını bulmak için açılmıştır yoksa sizin dediğiniz gibi.
    BİZ BAYANLARA BİRŞEYLERİ LÜTFETMİYORUZ.
    SADECE BAYANLARA "LÜTFEN" DİYORUZ.
    Lütfen yönetime talip olun. Lütfen bizlerle yeteneklerinizi daha çok paylaşın..

Gelelim bu topiğin cevaplamasını umduğum sorulara: ( ki soruların çoğunun yanıtını da mesaj gönderen arkadaşların yorumlarından bulabildim, kendilerine sonsuz teşekkürler :) )

1. Cinsiyete endeksli bir platform olmayan bisikletforum gibi spor(bisiklet),dostluk,paylaşım,hobi forumunda neden bayanların oranı erkeklerden çok daha az?
    2. Bayanların bu forumdan rahatsız oldukları noktalar mı var, varsa neler?
    3. Daha güzel bir ortam hazırlamak için bayanlara ne tür görev düşüyor?Yönetici olmak bu anlamda bir artı sağlar mı?
    4. Yönetim kadrolarında bugüne kadar daha önce bayanlar da görev almıştı. Ancak şu anda yok. Bu konuda üyelerimiz arasındaki bayanlar ne düşünüyor?
    5. Bayanların rahat ettiği yerde aileler de rahat eder. Ailelerin olduğu yerde çocuklar da rahat eder. Herkesin rahat etmesi için hepimize ayrı ayrı ne gibi görevler düşüyor. Bu konuda bayanların daha fazla yönlendirici olması bir getiri sağlar mı?
    vs vs vs.

Hepimiz fikrimizi söylemekte özgürüz. Ancak başkasının fikrine SAÇMA kelimesi kullanılmasını kabul etmiyorum, kınıyorum.

Lütfen birbirimize daha saygılı ve kibar olalım.
    İçimizde kibar bayanların olduğunu unutmayalım.. ;) :) :) :)

16. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Tekrar merhaba.

Tepkim biraz sert ve laubali gelmiş olabilir fakat daha ayrıntılı (başlığın açılma sebebinin, açan kişi tarafından) bilgi verilmesi açısından dikkat çekici olmasına sevindim. Keşke bu başlığı açtığınız mesajda başlığın açılma sebepleri hakkında daha ayrıntılı bir ön yazı yazılsaydı da yanlış anlaşılmalara (Bayanlara lutfediliyormuş gibi göründüğünde hala ısrar ediyorum.) mahal verilmemiş olsaydı. Yaşınıza hürmetimden yaptığım yorumda kullandığım kelimeler için sizden özür diliyorum.

Farklı forumlarda bu gibi başlıkların ne kadar iğrenç muhabbetlere dönüştüğüne elbet sizler de tanık olmuşsunuzdur. Böyle güzel bir ortamda da bayan/erkek üzerine bir tartışma konusu (hem de bisiklet sporu gibi unisex bir spor hakkında bilgi paylaşımı olan bir platformda) olmaya başlaması can sıkıcı geldi. Ben de testi kırılmadan tepkimi göstermek istedim Umuyorum ki tartışma aynı seviyede gider ve en sonunda ben utanırım.

Gerek bir bisiklet sevdalısı olarak, gerek bir doğasever olarak, gerek topluluk yöneticisi olarak bu konu yüzünden bağlarımızın zedelenmesini istemem. Hem de özellikle şu günlerde daha çok birlik olmamız gerekirken...

Yöneticilik konusuna gelince; Şu anda farklı yerlerde görevlerim olduğu için fazla zaman ayıramayabilirim fakat bir önerim olacak. Bu kadar çok kullanıcısı olan bir forumda bisiklet toplulukları için bir ana başlık açılsa ve onların da altında bisiklet topluluklarına yer verilse fena olmaz...:rolleyes:Diğer topluluklar ile irtibata geçme konusunda yardımcı olabilirim.

Sevgiler & Saygılar

Barış Kılınç ve HaliliOzturk bunu beğendi.
  17. elifm

elifm Aktif Üye

Seviye:
    polemik oluşmuş aksiyon görmek istiyoruz :)

18. kurt

kurt Kıdemli Üye

Seviye:
    en azından polemiklere sizide ilgilendiren bir bayan olarak daha mantıklı ve yararlı bir mesaj atabilirdiniz! en azından öle bekliyordum!

aksiyon:D kulaga hoş geliyor ama konuya nekadar uygun kelime bilmiyorum!

Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Ben buradaki aksiyon kelimesini, ekşın filmi gibi algılamıyorum.
    Sanıyorum sayın üye Bayan yönetici konusunda yönetimden icraat bekliyorum demek istiyor.

Not: Avukatlık yapmak istemezdim ama bayanları yanlış anlamadan önce iki kere düşünmekte fayda var.. :) :) :)

Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle tekrar hoşgeldiniz diyelim. Zira Bisikletforum (BF) bir çırpıda gözden çıkarılıverecek sıradan forumlardan olmadığı için bu bağlamda sizi tebrik ediyorum. :)

Size yönelik bir önceki tepki mesajımın içinden mikroskopla aramak suretiyle kendi adınıza sevindirici bir şeyler bulmanız, kendi kendini yüceltebilen ruh gücüne paye kazandırmak bağlamında takdirlerimi toplamadı değil.

Ön yazı talebine gelelim;
    Önyazısız topik açılması BF mun gerçekten de önyargısız olarak yapmak istediği bir kamuoyu yoklaması yani bir anket çalışmasının gereği idi.
    Ayrıca bir önceki yazımda yaptığım açıklamalar önyazı değil size yönelik açıklamalardır.
    Forumdaki tüm değerli üyelerimiz bayanlar konusunda ne bir ön yazıya ne de bir ön yargıya ihtiyaç duymamaktadır. Onlar tüm kutsal insani değerlerle donanmış bireylerdir, aksi zaten bu forumda barınamaz.

Sizdeki "ısrarcı lütfetme sanrısına" gelelim;
    Benim BF üye kitlesine hitaben "bayan yönetici istiyormuyuz?" demem, onlara hep bir ağızdan "tabiki eveeett" anlamına gelen mesajlar yazdırtarak sesimizi bayanların daha net duymasını sağlayacak bir amigoluktan başka bir şey değildir. Şİmdiye kadar yazılmış hemen hemen tüm mesajlar da bayanların yönetimde de olmasının gerekliliğini haykırır söylemlerden başka bir şey değildir zaten. Yani ben amacıma ulaşmışım. :in:
    Amigoların, trübinleri ayağa kaldırmak için "önyazı" yazmalarına da gerek yoktur. Zaten amigo tribüninden ayrı bir türkü söyleyemez.. :)

Zaten lütuf Allaha mahsustur. Bayanlar ise Allahın erkeklere dünya gözüyle nail kıldığı en ama en büyük lütuftur.Lütfetmek kiiimm, biz kim. Bayanlar başta olmak üzere her türlü Lütfu için Allah, kendisine şükrümüzü kolaylaştıra.

Yaşımdan dolayı değilde, haklılığımdan dolayı kendimden özür dilenmesini hak etmiyorsam, lütfen zahmet etmeyin. Zira böyle bir özürü kabul edemem.

Farklı forumlar bizi enterese etmez efendim. BF bizim herşeyimize yeter de artar bile sağolsun.
    BF üyelerini de lütfen diğer laubali forum üyeleriyle bir tutmayınız. Bu forumda yaşı başı ne olursa olsun her üye haddini ve hukukunu bilir. Bilmeyenler zaten burada barınamaz.

Bu anlamda emrinizdeyim. :in:

Bu öneriyi hemen şimdi yönetim odasına taşıyacağım. Görüşmeler sonucunda çıkan görüşü sizlerle bu topikte tekrar paylaşırım. :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.