Bayan yönetici ister miyiz?

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bilgi ve tecrübeli yeterli olduktan sonra, insanlara faydalı olabilecekse neden olmasın tabi ki isteriz. Yok temsili bir bayan yönetici olsun. Hiç bayan yönetici olmadığı için ortama renk katsın denilip hiçbir bilgisi yoksa bence bilgili ve tecrübeli olup erkek olsun. Tabi bu benim kişisel düşüncem, herkesin düşüncesi farklı farklı olabilir.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@soneryen

Bayanlar bisikletforum ortamının rengi değildir.
Onlar zaten hayatın rengidir.

Yönetim olarak forumumuzda bilgili, paylaşımcı ve aktif pek çok bayan üye var.;)
O konuda sıkıntı yok.
Kendilerinin(bayanların) bu konuda ne düşündüğü de bizim için çok önemli.

spokesman

Forum Demirbaşı
Tepki
399
Becerebildikten sonra ne farkederki ha erkek ha kadın.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Bayanların hayatın her alanında olmasını destekleyen birisi olarak bu öneriyi can-ı gönülden diliyorum.

Bizde Trenyolu Google grubunu kurarken bayan yönetici de olsun istedik ama uygun yönetici adayı bayan üye bulamadığımızdan olmadı.

Bisiklet Forum' a bayan yönetici alınırken bisiklet konusunda iyi bir bilgi ve tecrübe sahibi olanların seçilmesi gerektiğini bildiğiniz için söylememe gerek yok.....

Bayanlar hayatın nazik çiçekleridir. Akıllı ve başarılılardır. Çok daha zor işleri başarırlardır ki Bisiklet Forum' u bir bayanın yönetmesi çok zor olmaz.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Minik bir açıklama.

Sadece yönetimde bayan olmuş olsun diye, rastgele bayan yönetici bulundurmak tabiki forumumuzu bir yere götürmez. Özellikle üyelerimiz arasında yönetime gelip de çok daha faydalı olacak bay arkadaşlar olduktan sonra.

Ancak bayanlar için ayrı bir kontenjan açılır, asgari yard.mod şartlarını karşılayabilecek olanlar bisikletforum yönetimi ortak kararıyla yönetime alınabilir.

Biz(bisikletforum yönetim ve üyeleri) her iki cinse eşit davranmış olmaktan onur duyarız. :)
Forumumuzdaki tüm bayanlara bisiklet forum üye ve yöneticileri adına bir buket çiçek sunarız.. :)

• Beğen
Tepkiler: Fatih Buzgan

Nail USANMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.175
Bisiklet
Specialized
Bayan arkadaşlarımızın yönetici oldukları takdirde, şimdiki yöneticilerimiz kadar başarılı olacaklarına inanıyorum. Güzel bir konu açmışsınız tebrikler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yönetimden ve bisikletten gerektiğince anlayan bir kadının burada yöneticilik yapamaması diye bir şey sözkonusu değil.

Ancak "becerebildikten sonra ha erkek, ha kadın" sözüne katılamayacağım. Teknikten, mekanikten anlamak önemlidir. Ama bisikletle ilgili her şey teknikten, mekanikten ibaret değildir; bisiklet aynı zamanda bir yaşam biçimi ve kültürdür. Bu noktada kadınların katacağı çok şey var - ki olmalı-. Bir konuya erkeğin ve kadının baktığı perspektif çoğu zaman farklıdır. Ve ancak farklı perspektiflerden bakmayı da öğrenerek ufkumuzu genişletebiliriz.

O yüzden foruma artık kadın elinin değmesi gerektiğini düşünüyorum.

sertacr88

Forum Bağımlısı
Tepki
355
@Zuhâl

Vallahi katılıyorum. En azından birazda bi bayan estetiği olsun sitede :)

kurt

Daimi Üye
Tepki
87
@Mesut Girgiç

isteriz tabiki mesut! ama kalbide kendide güzel olsun ya:D

nezaman geliyor mesut:D

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
Önemli olan, işlerini yapmalarıdır. Siteye emek verecek kişilerin cinsel tercihleri kendilerini ilgilendirir.
Saygılarımla.

kurt

Daimi Üye
Tepki
87
eger forumdan bir bayan ise bence isim üzerine oylama yapalım derim nede cok tanıyoruz

kurt

Daimi Üye
Tepki
87
@naillian

walla benim oy pusulam cebimde oyum melis burcuya:D ama kızcazı banlandırmışlar :D :D

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
eğer yönetici olma vasıflarını taşıyorsa cinsiyetin önemi yok ama bilgisi olmayıpta illaki bayan olduğu için bu yetki verilecekse yanlış olur.örnek olarak çoğu konuda Halili ve Hakanı rahatsız ederim (genelde teknik bilgiler)ve kusursuz bir şekilde son derece iyi niyetle yardımcı olurlar .bu kadar bilgi birikimine sahip bir bayan varsa yada %10 unada de razıyım başımızın üstünde yeri var.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bülent Abi övgü dolu sözlerin için teşekkürler.

Fakat değinilmesi gereken bir başka nokta var, en azından onu açıklığa kavuşturalım. Hakan Abi'm de ben de tabiri caizse "Atölye"ci adamlarız :). Yani bu tip bilgi birikimimiz olması doğal.

Ancak yönetimde kadrosundaki her abim/arkadaşım bu konulara vakıf olmak zorunda değil. Netice itibariyle atöyleden sanata, gezilerden ekonomiye bir çok farklı bölüm mevcut ;).

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@kurt

Sana hakettiğin cevabı kendileri verecektir kurt. ;) :D

Not: Burada kimi yönetici yapacağımızı oylamıyoruz. Mumla yönetici de aramıyoruz.

Bu topik eğer belirli bir saygı ve samimiyet kalitesini yakalarsa, anketi de yönetimi ciddi şekilde ikna edecektir yoksa gözünün yaşına bakılmadan kitlenir. ;)

@Bülent ÖZER

Tabiki haklısınız ancak forumumuzda sadece teknik bölümler yok.
Forumumuzda estetik ve kültürel içerikli topiklerin de olduğunu anımsatırım ve özellikle butür topiklerde bayanların yönetici yetkileriyle daha çok katkıda bulunabileceklerini sanıyorum.

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
af edersınız ama benım anlamadıgım bırsey var forum zaten bılgı paylasım yerıdır bay bayan ne fark eder kı mesela su anda bıze admınlık veya mod.luk yapan abılerımız belkıde sahte kımlık kullanıyorlardır tabıkı boyle bırsey oldugunu sanmıyorum ama sunu demek ıstıyorum bana aradıgm bılgıyı sagladıktan sonra karsımdakının abim veya ablam oldugu benı pek ılgılendırmez:)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@tuninger_haa

Spor ünisekstir. Yani başarının, performansın vb. cinsiyeti yoktur. Kabul.

Ancak bir ev düşünün bekar evi gibi. Bir ev düşünün kadın eli değmiş.. :rolleyes:

Forum da bizim evimiz.. bilmem anlatabildim mi? :) :) :)

naz34

Forum Bağımlısı
Tepki
1.120
Bisiklet
Carraro
Yönetim kadrosu erkek egemen bir ülkede yaşıyoruz.

Dünya nüfusunun yarısı kadın olduğu halde, kadınların üretime katılım yüzdesi düşük..
Ne yazık ki bizim toplumumuzda da ,kadınlara yönelik daima bir önyargı hakim.:(
İşgücü içinde ki kadınlarımız,yönetici pozisyonunda %oran olarak azlar ama nitelik olarak yüksekler. Türk kadını olarak mücadeleci bir yapıya sahibiz..

Bir işletme için , bayanların yönetimde bulunmasının birçok avantajı var:
- Bayanlar çalıştıkları işyerine daha bağlı ve sadık oluyorlar. Bu da işgücünde istikrarı getiriyor, istikrar da her şirket için önemlidir..
- Bayanların, olaylara bakış açısı ve yorumlaması genelde erkeklerden daha farklı oluyor. Şirketleri geliştiren en önemli unsurlardan biri de farklı bakış açılarını yönetimde değerlendirebilmek.
- Daha sağduyulu, duyarlı ve sabırlı olabiliyorlar.
- Bayan yöneticilerin, bilgi paylaşmak, eleman yetiştirmek ve motive etmek konusunda erkeklerden daha başarılı olduğuna ; doğru eğitim aldığı takdirde altından kalkamayacağı bir iş olmadığına da inanıyorum...
- Kas kuvveti gerektiren bir iş yapılmadıktan sonra, düşünmek, akıl yürütmek, doğru kararlar vermek, iş geliştirme sürecinde ekip yaratıcılığını ve motivasyonunu arttırmak, Türkiye’de ve dünyadaki gelişmeleri de takip etmek, yenilikçi olmak …gibi düşünsel anlamdaki faaliyetlerde , kişilerin cinsiyetleri değil yaptıkları iş onları farklılaştırır ve değerli kılar..
- Bayanların daha titiz ve detaycı olmasının da her anlamda iş kalitesine olumlu etki ettiğine inanıyorum..
- Bayan yöneticilerin, daha kolay empati kurabilmesi, sempatik davranması ve duygusal zekalarını erkeklere oranla daha iyi kullanabilmelerinin avantaj sağladığını gözardı etmemek gerekir …

Bisikletforum da da bayan yönetici olmasını can-ı gönülden arzu ediyor ve destekliyorum..:)

• Beğen
Tepkiler: ahusenem
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.