Batumi-Tiflis Turu

Tepki
10
İsim
Ediz barutcu
Bisiklet
Ümit
Merhaba arkadaşlar.
öncelikle size turun içeriği ve amacını açıklamak istiyorum.
Yılbaşından hemen sonra 03 ocak 2019 tarihinde Batum dan Tiflis istikametine doğru bir hafta sürmesini planladığım tura başlayacağım. Bu turdaki amacım yol istikameti üzerindeki ve yakın bölgelerinde yer alan özellikle UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen katedralleri gezmek, haklarında sahip olduğum bilgiyi geliştirmek ve hissetmektir. Ancak bununla kendimi tabi ki sınırlandırmamaktayım. Hava şartları oldukça olumsuz ve ben kış aylarında dahi işe okula bisiklet kullanarak giden biriyim. Ancak son dönemlerde aşırı zevk aldığım yolda bisikletimle olma durumundan biraz uzaklaşıp sadece ulaşım için kullanır olduğumu fark ettim. Uzun zamandan beri beklettiğim bu planı yürürlülüğe sokmaya karar verdim.
Şimdi plan şu şekilde..
1.Gün Batumi - Gonio Kalesi, Batum botanik bahçesi
65 km yolculuk ve Ozurgeti ye varış.
total 65 km
2.Gün Kutasi yolculuğu
80 km
total 145 km
3.Gün Gelati Manastırı ve Bagrati Katedrali
0 km
145km
4.Gün Shrosha yolculuğu
80 km
total 225 km
5.Gün Kareli yolculuğu
80 km
total 305 km
6.Gün Gori Joseph Stalin Müzesi
20 km
total 325 km
7.Gün Tiflis Yolculuğu
55 km
total 380 km varış - Somtavro Manastırı, Svetitshoveli Katedrali, Civari Manastırı, Sameba Katedrali
8. Gün Batumi tren yolculuğu ve Batum'dan samsuna otobüsle geri dönüş.

Planım bu şekilde arkadaşlar yolda konaklamak için warmshowes dan insanlara ulaştım başka siteleri de kontrol ediyorum. En kotu Hostel veya Çadırda kalmayı düşünüyorum. Böyle bir tura katılmak isteyen arkadaşlar olursa irtibata geçebiliriz.

Scudo