Batum'dan Samsun'a... 6. ve 7. Gün

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tamer KAMIŞLI tarafından paylaşıldı.

 1. Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.194
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  1. ve 2. Gün; https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=103757
  3. Gün; https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=103851
  4. ve 5. Gün; https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=103893

  Batum'dan Samsun'a 6. Gün | Tirebolu - Fatsa
  21 Temmuz 2012

  Her gün 6.30 gibi kalkarken bugün biraz daha erken kalkalım dedik ve saat 5te uyandık. Eee 6.30'da kalkıp hazırlanma falan derken yola çıkmamız 8i buluyor ve saat 9-10 civarı güneş yakıcı etkisini yavaş yavaş gösteriyordu. Bugün amaç erken kalkıp, sabah serinliğinde alabildiğimiz maksimum yolu alabilmek. Sabah kalkış, heybelerin toplanması, çadırın ve tulumun toplanması vs işlerini bitirdikten sonra dünden kalan birer elmamızı da yiyoruz ve artık yola çıkmaya hazırız. Yola çıkarken saat yaklaşık olarak 6.30'du.

  Önümüzdeki rotada başta Espiye ardından Giresun var, ve ilk tabela karşımıza çıkıyor. Bugün hedefimiz Ordu'yu geçip Fatsa'da olabilmek.

  [​IMG]

  Bugün geçtiğimiz ilk tünel Kiliseburnu Tüneli. Hoş bugün oldukça fazla tünelden geçicez ve bunlar turun son tünelleri olucak.

  [​IMG]

  Kaskımın üstünden Emre abi.

  [​IMG]

  2 tünelden daha geçiyoruz..

  [​IMG]

  Yola çıktıktan yaklaşık 20 km sonra Yolağzı beldesini geçiyoruz ve kahvaltı molası veriyoruz. Yolağzı'ndan önce birde Gölağzı diye bir yer vardı :) İsimler bize çok enteresan geldi, özellikle Gölağzı :)

  [​IMG]

  Kahvaltıya başlamadan önce gölgelikte ufak bir dinlenme yapıyoruz.

  [​IMG]

  Artık Espiye'yi geçtik, Keşap'a az bir yolumuz kaldı, baya yakmış bizi güneş :)

  [​IMG]

  Ve artık Keşap'tayız.

  [​IMG]

  Karşıda gözüken ada Giresun adası, sol tarafta gözüken yer ise Giresun.

  [​IMG]

  Son 12 km, hedefe ise 207 km kaldı, yarın Samsun'da oluruz diye düşünüyoruz.

  [​IMG]

  Keşap çıkışında Keşap Tünelinden geçiyoruz, bugün geçtiğimiz 4. tünel.

  [​IMG]

  Sonunda Giresun'dayız :) Tabela önünde klasik fotoğraflarımızdan biri, sanırım bir tek Trabzon tabelası önünde fotoğrafımız yok. Onu da göremedik bir türlü.

  [​IMG]

  Arkamda Giresun adası.

  [​IMG]


  Giresun çıkışında benim başıma bir terslik daha geliyor. Arka tekerden garip bir ses duymaya başladım, Emre abiye soruyorum abi bi sorun mu var sesi sende duyuyor musun? Emre abi "senin arka lastik gitmiş abi" diyince çekiyoruz gölgeliğe başlıyoruz iç lastik değişim işlemine. Ne yazık ki çok kısa bir sürede olsa rampa çıkarken lastiğin patladığını farkedemedim ve bu da sanırım jantın akordunu bozdu.

  [​IMG]

  Dış lastiği çıkarttıktan sonra başlıyoruz içini kontrol etmeye, lastiği patlatan suçlu nerede? İncecik iğne gibi tel gibi birşey girmiş lastiğe, onu cımbızla çıkarttıktan sonra yedek iç lastiğimizi takıp gerekli havayı da basıp ilk benzin istasyonuna kadar devam ediyoruz. İlk benzin istasyonu 2 km civarı bir uzaklıktaymış ne yazık ki. Orada da lastiğe 65 psi hava basıp yola devam ediyoruz.

  Artık lastik patlağınıda hallettiğimize göre yola devam edebiliriz, ilk durağımız Ordu. Ordu'da mola vermeyi ardından Fatsa'ya devam etmeyi düşünüyoruz. Sabah yola erken çıkmamızın katkısı büyük oldu, güneş yakıcı etkisini göstermeden güzel yol aldık.

  Giresun'dan sonra Bulancak ve Piraziz ilçelerini geçtik, Piraziz'den sonra Ordu'ya 20 km yolumuz kaldı yaklaşık olarak 1 saatte alırız. Saat 12yi biraz geçe Ordu'da olucaz. Ordu'ya yaklaştıkça reklamlar başladı yol kenarlarında :)

  Oksijen diyarı Ordu;

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ve Ordu'dayız.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ordu şehiriçinde dolaşıp oturacak bir yer arıyoruz. En son teleferiğin yan tarafında bulunan cafelerden birine oturup armut koltuklarda dinlenmeye çekiliyoruz. Ramazan bu tarafa gelmemiş :) Garson arkadaş sağolsun çok ilgili ve efendi birisi, ayran - soda karışımlarımızı kendi elleriyle yaptı, ardından tostumuzu yiyip çayımızı içtik.

  [​IMG]

  Ordu tostu meşhurmuş, garson arkadaş öyle demişti ama ben pek bir meşhurluğunu göremedim, bildiğiniz karışık tost. Tek farkı sanırım normal tost ekmeğinden biraz daha büyük bir ekmekle yapmaları.

  [​IMG]

  Cafe'de otururken bundan sonra ki rotamızı planlamaya başlıyoruz. Medreseönü'nde Uzun Saçlının Yerinde çay içmeye gideceğiz fakat rotaya karar veremiyoruz. Fatsa'lı bir arkadaşımı arıyorum, içeriden tünellerden geçip sahil yoluna çıkınca Perşembe, Bolaman yoluna mı dönelim yoksa direkt sahilden mi gidelim diyoruz. Açıkçası iç yoldan tünellerden gitmek ve 4 km'lik tüneli tecrübe etmek daha ağır basıyor ve iç yoldan gitmeye karar veriyoruz sonunda. Önümüzde 4 km'lik bir tünel var yaklaşık olarak 10 dk. tünelde kalıcaz, Emre abi'den yedek arka çakar alıp kaskımın arkasına taktık. Malum hazırlıklı olmak gerekiyor.

  Saat 15.10'da Ordu'dan çıkıyoruz, tünellerin bulunduğu Samsun yoluna dalıyoruz. Haritamızın eğim kısmından çok ciddi eğimler gözüküyordu ama yanlışmış sanırım. 20 km civarında sürekli olarak tırmanış yaptık fakat eğimler taş çatlasın %5-6 değerlerindeydi. Gayet iyi şekilde gidiyoruz ve tüneller başlıyor.

  [​IMG]

  1 tane 312 metrelik tünelden geçiyoruz ardından 3820 metre ile Türkiye'nin en uzun tüneli olan Nefise Akçelik Tüneli var ve sonrasında da 3 tünelden daha geçiyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Nefise Akçelik tüneli gerçekten inanılmaz bir heyecandı, tünel içerisinde 30-35 km arası hızlarla gittik, tünel girişinden önce yanımızdan geçen bir kamyonet tünele girişin yasak olduğunu söyledi fakat biz yola devam ettik. Tüneli toplam 7 dk.da geçmişiz. Tünelden geçen araçlar şansımıza çok saygılı davrandılar ve bizi gören herkes sol şeride kaydı.

  Tünelden çıktığımızda sevinç nidalarımız görülmeye değerdi gerçekten :) Keşke video kameramız olsaydı da o anı ölümsüzleştirseydik dedim bi an için :)

  Nefise Akçelik Tüneli'ni geçtikten sonra yol tırmanıştan inişe geçiyor ve deniz seviyesine kadar iniyoruz.

  Biz Uzun Saçlıya gitmek için Perşembe yoluna sapıyoruz. Başta Bolaman, ardından Yalıköy ve sonrasında Medreseönü var. Medreseönü'nün yaklaşık 100 metre ilerisinde ise Uzun Saçlının Yeri.

  [​IMG]

  Yol gerçekten inanılmaz zorluyor bizi sürekli inişler çıkışlar ve çok zorlu rampalar var. Ama sonunda Nusret babanın nam-ı diğer Uzun Saçlının Yerine ulaşıyoruz. Hedefimiz burda çay içtikten sonra buralarda çadır kuracak bir yerler bulmak. Mekana oturuyoruz ama geçen seneden de biliyordum zaten Nusret baba biraz aksi bir amcamız :) Bize sadece Hoşgeldiniz diyor sonra suratımıza bile bakmıyor. Hatta bi ara ortadan kayboldu ne yaptığını merak ettik baktık ki arka tarafta cam falan siliyor, adamın umurunda bile değiliz kısacası. Muhtemelen bizi sadece soluklanmaya geldik zannetti. Ön tarafa yeniden geldiğinde çay içmeye geldiğimizi söyledik fakat çay olmadığını ramazan dolayısıyla demlemediğini ama beklersek yarım saat içinde hazırlayacağını söyledi. Sadece senin için yolumuzu değiştirdikte buraya kadar geldik diyince işler değişiyor çay demlenme aşamasına geçiliyor. Aklınızda bulunsun Nusret baba çay demlerken dükkandan içeri girmeye çalışmayın içeri kimseyi almıyor :) Adam hakkaten çılgın yabancı şarkılara eşlik edip içerde kendi kendine dans ediyor :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Oturduktan yaklaşık yarım saat sonra çaylarımız geldi, adam başı 3er bardak içeceğimizi söyledik ve toplamda 6 bardak çaya 15 TL para verdik. Çadır meselesini de açıyoruz, geri dönün Belicesu diye bir yer var sahilde kurabilirsiniz diyor. Güvenlik açısından falan bir sorunumuz olur mu diye sorduğum da "İstersen sabaha kadar donla yat yine birşey olmaz" dedi :)

  [​IMG]

  Paramızı da ödedikten sonra saat 18.50'de mekandan ayrıldık, Belicesu yakınlarına geldik fakat sahile inanılmaz bir rampa ile iniliyor ve yol stabilize. Yarın sabah oradan çıkması çok zor olucak. Yol üzerinde bir cafe görüyoruz oradan da sahili bir iniş var, onlarda sahilde çok fazla yılan olduğunu ve son 500 metrelik bir rampamızın kaldığını ardından Fatsa'ya ineceğimizi söylediler. Biz son rampanın gazıyla pedallara asılıyoruz ve Fatsa'ya devam ediyoruz :)

  [​IMG]

  Fatsa girişinde bir benzin istasyonuna çadır kuracak yer sorduk herkes Dolunay diye bir yeri önerdi.

  Fatsa çıkışına doğru plajda çadırlar görüyoruz ama oraya girişi geçmişiz, neyse yol kenarındaki lokantada yemek molası veriyoruz. Fatsa pidesi varmış yiyelim dedik ve birer kıymalı yumurtalı pideyi mideye indirdik. Ardından gelen ikram Karpuz ve çaylar ilaç gibi geldi bize. Fatsa'ya gelmek günlük kilometremizi ciddi anlamda arttırdı ayrıca birde bol tırmanışlı bir gün olunca gerçekten sağlam bir yorgunluk var üzerimizde.

  Fatsa'ya girmeden önce hava kararmak üzereydi, yemek molası falan derken hava iyice kararmış durumda ve hava oldukça serin. Üzerimize uzun kolluları çekip yola devam ediyoruz.

  [​IMG]

  Artık hedefimiz kalacak bir yer bulmak. Hava iyice karardı, en kötü ihtimalle Ünye'ye devam edip arkadaşımın evinde kalıcaz. Yemek yediğimiz lokantanın arka tarafında pek kullanılmayan bir nokta var oraları soruyoruz fakat olmaz diyorlar, geride kalan plaj içinde belediyeden izin almak gerekiyormuş yani orası da yattı. Dolunay dedikleri yere gidiyoruz orasıda otel çıktı, adamlar bize gerideki plajı öneriyolar. Orası da olmayınca yola devam ediyoruz. Yeni açılan bir Petrol Ofisi İstasyonuna girdik şansımızı denemek adına, çalışan arkadaşlar net birşey söyleyemediler, şansımıza patron oradaymış onunla konuştuk ve çok anlayışlı davranıp çadır kurmamıza izin verdiler. Çadırları kurmaya başladığımızda saat 21.30'du. Saat 23.00 civarında istersek duşa girebileceğimiz söylediler fakat biz o yorgunlukla direk devrildik :) Sabah 6da kalkıp yola devam edelim ve artık Samsun'a varalım diyoruz. Bugünlükte bu kadar...

  Rota;

  [​IMG]


  Tur Verileri:
  Toplamda Geçilen Tünel Sayısı: 28
  6. Günde Katedilen Kilometre: 150,25
  6 Gün Sonunda Katedilen Toplam Kilometre: 669,44
  Ortalama Hız: 16,59
  Bisiklet Üzerinde Geçen Zaman: 9 saat 4 dakika
   
 2. #2
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.194
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Batum'dan Samsun'a 7. Gün | Fatsa - Samsun
  22 Temmuz 2012

  Evet geldik turun son gününe. Artık hedefimiz öğleden sonra Samsun'da olmak. Artık son gün olunca ve bir an önce Samsunda olma isteği içimize dolunca son gün hakkında not bile almamışız :) Notlarım arasında bugüne dair sadece tur verileri var, gidilen km vs :)

  Sanırım sabah 06.30da kalktık, toparlanma vs derken yola çıkış saatimiz 8e yaklaştı. Tam benzin istasyonunda güneş kremimizi sürerken istasyon çalışanları bize karşıdan giden bisikletlileri gösterdiler. Bir de baktık ki Frank ve Martje :) Hemen seslendik, onlarda akşam Fatsa'da sahilde ağaçların altına çadır kurmuşlar. Bugün hedefleri Samsun'da olmakmış ama biraz yavaş gidicez dediler. Kahvaltı yapıcak bir yer arıyorlarmış, kahvaltıyı beraber yapma ve Samsun'a kadar beraber pedallama kararı aldık :) Başladık pedallamaya...

  [​IMG]

  Ünye'ye girmeden önce yol üzerinde bir dükkanda kahvaltı molası veriyoruz. Daha doğrusu sadece fırından ekmek, yanındaki bakkaldan da içecek, peynir vs almak için durmuştuk ama bakkal sahibi dükkan önündeki masa - sandalyede kahvaltı yapabileceğimizi söyledi. Ramazanda çokta beklemediğimiz bir hoşgörüydü açıkçası, Frank ve Martje çok şaşırdı bu duruma :) Biz kahvaltı için sadece ekmek ve üçgen peynir alıp yanında da Ice Tea içerken Frank ve Martje çok daha tedarikliydi. Adamların kahvaltısının fotoğrafını çekmek isterdim gerçekten, yanlarında taşıdıkları tasın içine mısır gevreği, süt, taze kayısı ve kuru üzüm katıp afiyetle yediler. Gerçekten enerji patlaması yaratıcak bir kahvaltı oldu ki yola çıktığımız anda anladık bunu :) Ünye'ye girmemiz ve çıkmamız çok hızlı oldu 22-23 km hızla Frank'a yetişemedim hatta bu dakikalarda baya geride kaldım. Frank önden 25-26 km hızla güzel bir tempo tutturdu, Martje yanında, Emre abi arkasında bende baya bi arkalarında yola devam ettik :)

  Ünye'yi geçmemizin ardından Samsun il sınırlarına girdik 7 gün sonunda. Artık önümüzde Terme ve Çarşamba ilçeleri var sadece.

  [​IMG]

  Ünye çıkışında Frank ve Martje tempoyu biraz düşürdüler bende arkalarından yetişebildim :)

  [​IMG]

  Ünye'den çıktıktan sonra yolun karşı tarafında bir bayan bisikletçi gördük, kendisi Amerikalıymış ve kocasıyla birlikte turdaymış. Fakat bahsettiği kocası ortalıkta gözükmüyor. Başta şaşırdık acaba kadın yollarda uçtu mu, yıllardır kocasını mı arıyor falan gibi düşünceler aklımızdan geçmedi değil :) Neyse bayanla gölgede konuşuyorduk felaket bir rüzgar var, bizde oldukça terliyiz. Zaten dün akşam midemi bozmuştum bu üşütmede bana iyi gelmeyecek gibi, midemde bi hareketlilik var. Böyle olunca özür dileyerek bizimkilerin yanından ayrılıp yolun karşı tarafına bisikletlerimizin yanına geçiyorum. Aradan 5 dk geçtikten sonra Emre abi geldi, biz yola devam edicez Frank ve Martje arkamızdan yetişecekler.

  Terme'ye girmeden önce baktım mide beni daha fazla götürmücek, benzin istasyonunda istifra molası veriyorum :) Üzerine sade soda içtikten sonra yeniden yola koyuluyoruz. Terme'deyiz.

  [​IMG]

  Leyleği bu tura çıkmadan önce Bafra turundayken havada görmüştüm, bu turunda son gönünde leyleği yuvasında görmemiz çok manidar oldu gerçekten... Ama biz bu turdan sonra yerimizde durmayız sanırım.

  [​IMG]

  Samsun'da tarım fuarı varmış, hem Terme'de hem Çarşamba'da her yerde bu afişleri gördük.

  [​IMG]

  Artık yolun son kilometrelerindeyiz, Terme'yi geçtik. Ama performansımız yerlerde. Hem Emre abi hemde ben sıcağın etkisiyle bitmiş durumdayız. Hızımız maksimum 16 kilometreye çıkıyor. 14-16 arasında bitkin şekilde gittik uzunca bir süre yada bize çok uzun geldi bilemiyorum :)

  Çarşamba girişinde yolun karşı tarafında bir karpuzcu gördük, baktık gölgelik dedik burda mola verelim birde karpuz kestiririz :) Hemen yolun karşısına geçtik, karpuzcu abimiz bizle pek diyaloğa girmeyince Emre abi adamın turist olduğumuzu düşündüğünü sandı. Biz Türküz abi diye bir cümle kurdu :) Abinin tepkisi harikaydı "Senin Türk olduğun belli zaten" dedi.

  [​IMG]

  Neyse orta boy bir karpuz seçtik ikimiz bitiririz derken baktık karşıdan Frank ve Martje gidiyor, yetişmişler bize. Hemen onları da davet ettik karpuzun yanına bir de kavun keseriz derken karpuzu bile zor bitirdik ama karpuzcu abimiz sağolsun bize birde kıyak geçerek buz gibi kavun kesmiş :) Kavunu da mideye indirdikten sonra artık yola çıkmaya hazırız.

  [​IMG]

  Karpuz - kavun çok iyi geldi 14-16 arası sürünen hızımız 24-26 arasına çıktı diyebilirim :) Çarşambaya 2-3 km yolumuz vardı zaten onu hızlıca geçerek Çarşamba'nın içine giriyoruz.

  [​IMG]

  Yeşilırmak;

  [​IMG]


  Çarşambayı geçtikten sonra Samsun'a yaklaşık 40 km yolumuz kaldı ama inanın ki turun son günü olunca yollar bitmek bilmiyor :) Çarşamba çıkışında Frank mola istiyor uygun bir yer bakıyoruz. En sonunda Martje geride 2 tane bank gördüğünü söyledi ve oraya döndük. Banklar bi evin bahçesindeydi evin fotoğrafını neden çekmedim diye soruyorum şimdi kendime :) 1.83 civarı boyum var banklara oturduğumda ayaklarım yere değmiyordu, evin boyutlarında da inanılmaz bir orantısızlık vardı, evde bi ara trollerin yaşadığını falan düşünmedik değil :)

  Molayı yemek molası olarak geçiştirdik, karpuzun üzerine benim birşey yiyecek halim yok. Bim'den aldığımız fındıkla idare ediyorum. Frank ise coştu üzerlerine çikolata sürerek dilim dilim ekmek yedi :) Hatta bu konuya da baya güldük, ortalama 25 km hızla giderken Frank bunları yedikten sonra 30a çıkar diye düşünüyorduk ama genelde aynı tempo da devam ettik.

  Çarşamba çıkışında ilk gün bizi yolcu eden ve 6 ağustosta bizim rotanın tersini arkadaşlarıyla geçecek olan Yılmaz'ı aradım. Planladığımızdan erken gelmemize çok şaşırdı. Geldiğimizde haberleşmek üzere sözleştik.

  Hava oldukça kapalıydı, bu bize baya bir avantaj sağladı. Sonunda kurtulduk güneşten.

  [​IMG]

  Vee sonunda 40 kilometre yolda öyle yada böyle bitti. Sonunda Samsun girişindeyiz.

  [​IMG]

  Bandırma Vapurunun o tarafta durup konuşuyoruz ve direkt Atakum'a geçme kararı alıyoruz. Yılmaz'ı aradım ama Yılmaz meydan tarafında buluşalım diyince Rus Pazarının önünde buluşmak üzere sözleştik. Rus Pazarına doğru devam ettik ve vardığımızda bizi karşılayan arkadaşlar yoktu :) Biraz beklemeden sonra Yılmaz, Samet ve Egemen 6 Ağustostaki Batum yolcuları uzaktan görüldüler. Birlikte birşeyler içmek üzere Sevgi Cafeye gittik.

  Karşılamaya dair bir fotoğraf;

  [​IMG]

  Soldan sağa; Ben, Yılmaz, Frank, Egemen, Emre, Frank'ın Koga Miyata :)

  Beraber Atakum'a doğru benim evime gitmek üzere tekrar yola koyulucaz. Bir 10 km daha yolumuz var yani. Yolda biz Yılmazla öncü birlik olduk arkadan da Frank, Martje ve Emre abi geliyorlar. Bi ara Yılmazla arkamıza bir baktık kimse yok, hemen geri döndük ve arkada bizimkilerle sohbet eden 2 bisikletçi daha gördük :)

  İsveçli Thomas ve Daniel turlarına İsveç'ten başlamışlar ve Gürcistan'da bitirmeyi planlıyorlarmış. Liseyi bitirdikten sonra çalışmaya başlamışlar ve kazandıkları parayla da anladığım kadarıyla bisiklet turu yapıyorlar. 2 arkadaşta 23 yaşında ve gerçekten yaptıkları olay büyük cesaret. Her ikisinin bisikleti de 26" Surly tur bisikletiydi. Thomas çok geyik bir adam, Daniel biraz daha ağırbaşlı :) Bizi oldukça güldürdüler açıkçası, en komiğide il tabelalarında Nüfus'un altında yazan Rakım'ın ne olduğunu anlayamamışlar ve kendilerine göre "Köyde yaşayan Gay insan sayısı" olarak yorumlamışlar :) Onlarda bu gece Atakumda bir evde kalacaklarmış. Hadi o zaman beraber gidelim diyoruz.

  [​IMG]

  [​IMG]


  Soldan sağa; Thomas, Daniel, Emre

  Sonunda Atakum/Türkişte Thomas ve Daniel ile ayrılıp bizde evimize doğru yola koyuluyoruz. Ve evdeyiz, turu mutlu şekilde bitirdik :) Duş olayını vs halledip dinlendikten sonra akşam yemeği için Frank ve Martje ile dışarı çıktık, Yılmazda yemekten sonra bizi opera gösterisine davet etti fakat ben arkadaşıma söz verdiğim için katılamayacağımı söyledim.

  Akşam yemeğinden bir fotoğraf;

  [​IMG]

  Perşembe Akşamı Bisikletçileriyle Opera etkinliği.

  [​IMG]

  Fakat bizim dostlar burada sıkılmışlar ve Olimpiyat'a geçmişler bende Tufanla birlikte sonradan katılıyorum. Olimpiyat Bar'da tur finalini kutluyoruz.

  [​IMG]

  Rota;

  [​IMG]

  Tur Verileri:
  Toplamda Geçilen Tünel Sayısı: 28
  7. Günde Katedilen Kilometre: 118,06
  7 Gün Sonunda Katedilen Toplam Kilometre: 787,50
  Ortalama Hız: 18,62
  Bisiklet Üzerinde Geçen Zaman: 6 saat 22 dakika

  FINAL FOTOĞRAFI;

  [​IMG]
   
 3. Emre Aslan 1981

  Emre Aslan 1981 Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  170
  Beğeniler:
  147
  Şehir:
  Tokat - Kayseri
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Ellerine sağlık kardeşim.
  Finali okumak hüzünlendirdi beni, neyse bir tur biter bir başkası başlar, daha nice turlara diyelim...
   
  Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
 4. #4
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.194
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Eyvallah abi, sorma sonunda bitti makale o son güne döndüm resmen. Sen, Frank, Martje, Thomas ve Daniel'ı özlediğimi farkettim :) Ufak tefek gelecek turun planlarına başladık zaten, umarım yapabiliriz yakın zamanda :)
   
 5. Atilla.C

  Atilla.C Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2012
  Mesajlar:
  177
  Beğeniler:
  97
  Şehir:
  Pendik/İST
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Yine her şey muhteşem. Süper bir gezi dizisi oldu gerçekten. Ayaklarınıza sağlık.
   
 6. #6
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.194
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Teşekkürler Atilla benim içinde güzel bir dizi oldu gerçekten, gezmesi kadar yazmasıda keyifliydi :) Böyle takip edilmesi de ayrıca mutlu ediyor beni.
   
 7. Derya Keçeci

  Derya Keçeci Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.748
  Beğeniler:
  4.302
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Derya
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Keyifle okuduk ve memleket hastreti giderdik.Her karesi ve her etabı birbirinden güzeldi.Zaten Karadeniz'i anlatmaya söz ketmez.Tekrar kutlarım.Ancak hala Görelede pide yememiş olmanızı anlamış değilim:)
   
  SerkanNamazcı ve Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
 8. #8
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.194
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Derya abi teşekkürler :) Görele'nin de mi pidesi meşhurdu? Karadenizde her yerde pide yenmesi gerekiyor sanırım :) Görele pidesini daha önce duymamıştım, kaçırdık sanırım :) Neyse artık bi daha ki sefere, bakarsınız ilerde performansa başlarız da günübirlik Samsun - Görele pide turu yaparız.
   
 9. Derya Keçeci

  Derya Keçeci Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Haziran 2011
  Mesajlar:
  1.748
  Beğeniler:
  4.302
  Şehir:
  Ankara
  Adı:
  Derya
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Evet,Görelenin pidesi meşhurdur;ayrıca Karadenizin en önemli Kemençecileri de göreleli'dir.Cumhuriyet dönemi Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel;Ressam ve Mimar (Şair) Bedri Rahmi Eyüboğlu gibi isimler de Göreleli olup,karadenizin oldukça müstesna bir yeridir:)
   
  Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
 10. SerkanNamazcı

  SerkanNamazcı Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.643
  Beğeniler:
  1.797
  Şehir:
  Giresun/Görele
  Adı:
  Serkan Namazcı
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Görele'de pide yememek :) İlginç heleki peynirli ...
  Bol tereyağlı kocaman görele pidesi..
  Köy dondurması...
  Fakat gezinin seyrine diyecek yok..
  Teşekkürler.
   
  Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
 11. #11
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.194
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Rota konusunda o kadar da araştırma yapmıştık halbuki :) Neyse artık Görele pideside başka zamana kısmetmiş :) Teşekkürler yorumlar için..
   
 12. adem er

  adem er Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  344
  Beğeniler:
  147
  Şehir:
  konya - antalya
  Seviye:
  tebrikler.
   
 13. #13
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.194
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:

  Teşekkürler Adem Bey.
   
 14. homosapien

  homosapien Paragliding

  Kayıt:
  29 Haziran 2012
  Mesajlar:
  200
  Beğeniler:
  15
  Şehir:
  Kayseri
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Çok güzel bir tur olmuş. Çok beğenerek takip ettim. Ayaklarınıza sağlık.
   
 15. #15
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.194
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Teşekkürler Metin Bey.
   
 16. Mehmet Berat

  Mehmet Berat Yeni Üye

  Kayıt:
  7 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  3
  Şehir:
  Samsun/Antalya
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Anlatımınız o kadar hoş olmuş ki bir çırpıda bitirdim. Forumda okuduğun ilk gezi yazısının bu denli keyifli olması da benim şansım olsa gerek. :)
   
  Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
 17. #17
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.194
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Mehmet teşekkürler, beğenmene çok sevindim :) Bakarsınız yakın zamanda bir gezi yazısı daha yazarım :)
   
 18. S.Araz

  S.Araz Üye

  Kayıt:
  28 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  56
  Beğeniler:
  41
  Şehir:
  Samsun
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Keyifle okudum Tamer.Meğer sende burdaymışında haberim yokmuş :)
  Bizim fakültede bisiklet severlerin olduğu görmek güzel
   
 19. #19
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.194
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Vay Serkan Vay... Büyük tesadüf oldu, evet bende buradayım. Bisiklete gönül verdiğini bilmiyordum açıkçası, eylül başında bir tur planımız daha var :) Dönem içinde birlikte turlarız umarım.
   
 20. Gamerasi

  Gamerasi Üye

  Kayıt:
  24 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  97
  Beğeniler:
  65
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Ruhi Kurt
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Ellerinize, ayaklarınıza sağlık, çok güzel bir tur olmuş.
  Sümela Manastırını başka zaman gezersiniz artık.

  Daha dün İstanbul'a döndüm ama bugün yazınızı okurken tekrardan yollara çıkma isteği uyandı.
   

İlginizi Çekebilir

1430320075081-17h1tytotvj9m-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...
upload_2017-3-26_12-33-9.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...
1-1468594337439-1vrvekqftvdaq-960-540.jpg
Merhabalar, yine güzel mi güzel bir Bike Radar konusu yakaladım ve bunu hemen foruma kazandırmaya karar verdim :) Konu, çok eğlenceli ve hepimize hitap ediyor. Ben, konuyu okurken ve konunun...