Batum'dan Samsun'a... 4. ve 5. Gün

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Tamer KAMIŞLI tarafından paylaşıldı.

 1. Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  1. ve 2. Gün; https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=103757
  3. Gün; https://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=103851

  4. Gün | Uzungöl - Of - Trabzon


  İlk iki gece hava inanılmaz sıcaktı, çadırın içinde bunalmıştık resmen. Hatta uyku tulumlarının içine girmek yerine tamamen açarak yorgan olarak kullanıyordum. Fakat Uzungöl'de altıma ve üstüme uzun-kalın şeyler giyip uyku tulumunun içine girmeme rağmen resmen dondum :)

  Sabah 6.30 gibi uyandık, hazırlıklar falan tamamlandıktan sonra ufak bir zincir temizliği ve ardından zincir yağlamasına geçtik.

  [​IMG]

  Hazırlıklar tamamlanınca dün fotoğraf çekilemediğimiz birkaç yer vardı onları hallediyoruz :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Emre Abi'nin makinesinden yine kartpostallık bir fotoğraf daha çıkıyor, manzara gerçekten muhteşem. Uzungöl'den yukarı yaylalara çıkan bir yol varmış aslında onuda denemek lazım.

  [​IMG]

  Artık inişe geçmeye hazırız, Uzungöl çıkışına kadar yollar arnavut kaldırımı. Maşalarımızın kilidini açarak devam ediyoruz. Yol 2ye ayrılıyor Uzungöl çıkışında biri sağa biri sola gidiyor. Biz başta sola girdik ama baktık bi terslik var, hemen geri dönüp yaşlı bir teyzemize sorduk Çaykara yolu neresi diye? Sağa doğru gitmemiz gerekiyormuş :) Yolumuzu değiştirip devam ediyoruz. Ayder inişinde yaşadığım kazadan sonra Uzungöl inişinde daha tedbirliyiz. Kaldı ki inişin hemen başında çok tehlikeli 3 tane viraj var resmen 180 derece. Frenleri sıkmama rağmen yeri geldi bisiklet hızlandı. Saatlerce çıkmaya uğraştığımız yolu çok kısa bir şekilde iniyoruz, üzerimizde rüzgardan etkilenmemek için yine yağmurluklarımız var :)

  Çaykara'ya indiğimizde hemen bir marketin önüne çekiyoruz, alışveriş listemiz; kocaman bir ekmek, 2 domates, 2 hıyar, 1 kutu üçgen peynir. Kahvaltımız hazır :) Marketin sahibide Türk olduğumuzu görünce iyice ilgilendi bizimle sağolsun :)

  Çaykara'dan çıktıktan yaklaşık 3-4 km sonra bir otobüs durağına çekiyoruz, yanında da çeşmesi var. Domatesleri, hıyarları yıkayıp başlıyoruz kahvaltıya.

  [​IMG]

  Yanlış hatırlamıyorsam Uzungöl inişinde birde yağmur atıştırmıştı inceden :)

  Kahvaltı bittikten sonra yola koyuluyoruz, ilk hedef Of'taki çay fabrikası.

  Bu arada Of'tan yukarı çıkması saatler sürmüştü inişteki veriler;

  40 Km yol 23,78 ortalama ile inildi max 49 km hızı görmüşüm. Ortalama yükselebilirdi ama Ayder inişindeki kazadan sonra gerçekten çok tedbirli indik.

  Dün fabrikayı gezememiştik, bugün gezmemiz lazım. Fabrika bahçesine yine dün olduğu gibi girdik, çayımızı içtik. Biz çay içerken de bir grup aile geldi, baktık onları gezdirecekler takıldık peşlerine :) Çayın fabrikaya getirilişinden çıkışına kadar tüm aşamalarını gösterdiler. Kalabalıktan ve gürültüden dolayı adamın anlattıklarını tam olarak anlayamasakta temel olarak kaptık. En çok şaşırdığımız durum ise, çaylar 30 kiloluk hava geçirmez çuvallara doldurulduktan sonra İstanbul ve Ankara'ya gönderilip orada paketleniyormuş. Emre abinin fabrikadan çay alma gibi bir fikri vardı ama orada satılan çaylarda İstanbul ve Ankara'dan gelen çaylar, almanın pek bir anlamı yok kısacası :)

  Fabrika'dan bikaç fotoğraf;

  [​IMG]

  [​IMG]

  Gezi bitti, fabrika önünde de son fotoğraflar, artık yola çıkmaya hazırız :) İlk durak Sürmene...

  [​IMG]

  [​IMG]

  Sürmene'de meşhur Sürmene pidesi yenecek ve bıçak alınıcak :) Hoş ben geçen sene almıştım aslında ama Emre abiyle de bir gidelim bakalım dükkana.

  Karadeniz'in biz seferiler için sanırım en büyük sıkıntısı lokantaların vs hep iftarda açık olması.

  [​IMG]

  Sürmene'ye girdik, anayol üzerinde herkese tavsiye edebileceğim "Ayhan Sürmen Serender Restorant" var. Oraya giriyoruz, geçen sene de burada yemiştim bu sene de burada yiyorum. Emre abiyle ben çok aç değiliz ama en azından pideyi tadalım diye ikimize 1 tane söylüyoruz. Gayette doyurucu oldu, pide fiyatı 10 Lira. O pideye göre çok yüksek bir fiyat değil kesinlikle.

  [​IMG]

  Pide olayını falan bitirdikten sonra yine yol üzerinde (geçen sene yoktu), meşhur Sürmene bıçağı dükkanlarına gidiyoruz. 2 tane firma var kısaltmaları harika. Biri bu arkadaşlara kısaltmanın ne amaçla yapıldığını söylememiş heralde :) Biri Sürbısa diğeri Sürdövbısa :)

  Biz Sürbısa'ya girdik, geçen sene de oradan almıştım. İlçe merkezinde ki dükkanlarından. Emre abi arkadaşlarına ufak hediyelik çakılar aldı, ben de nasıl bir gaflette bulunduysam babasına kurban bıçağı isteyen ev arkadaşımı aramış bulundum. 1-2 bıçak alacam derken koca kutuda Kurban Seti alıyorum satırlı matırlı :) Neyse ki heybemin üst bölmesi çok dolu değildi, oraya sağlamca yerleştirdikten sonra artık bisikletim 2 kilo kadar daha ağır, rampalarda farkedicek muhtemelen :)

  Sürmene çıkışında karşı şeritten bir ses duyuyoruz ve çeşme başında bir bisikletçi bizi su başına davet ediyor. Bisikletleri kenara çekip karşıya geçerken baktım ki bisiklet Kron, tamam abi bu Türk diyorum Emre Abiye. Sevgili Peyami Nazik ile burada tanışıyoruz, kendisi yola Adana'dan çıkmış. (Umarım yanlış hatırlamıyorumdur) Antalya'da 2 ay kadar konaklamış ardından buralar gelmiş. Türkiye turunda, amacı Hopa'ya gittikten sonra Kars'a geçmek ve aşağı inerek Hatay, ardından Adana'da turunu noktalamak. Kendisi şuan turuna devam ediyor, şans eseri burayı okursa, başarılar diliyorum. Umarım kazasız belasız şekilde turunu tamamlar.

  Peyami Beyle fotoğrafımız;

  [​IMG]

  Yola devam ediyoruz, Of - Trabzon arasında kısa mesafeli de olsa eğim oranı az olmayan rampalar varmış. Bugün kendim de ilk 3 günkü enerjiyi bulamıyorum nedense.

  Araklı çıkışında tek bir tünel geçiyoruz. Diğer geçtiğimiz tünellere göre uzun bir tünel, fakat asıl hedefimiz Samsun - Ordu yolunda ki 4 kilometrelik tünel :)

  [​IMG]

  Bugün hedefimiz Maçka'ya varıp orada yatmak, ertesi gün ise Sümela Manastırına çıkıcaz. Trabzona yakın bölgede benim aynakol vites ayarım bozuldu bir türlü 1e geçmiyor. Rampalarda da bu durum oldukça zorlamaya başladı, ne Emre abi ne ben anlamıyoruz vites ayarından. Hemen telefon joker hakkımızı kullanarak Emre Abi'nin Tokat'taki bisikletçisi İsmail Abiyi aradık. O biraz yardımcı olmaya çalıştı ama yine de yapamadık.

  Bu arada Trabzon'a yaklaşık 20-30 km kala Hollandalı dostumuz Frank dün az yol gittiklerini ve bugün Trabzonda dinlenme gününde olduklarını söyleyen bir mesaj attı. Hotel Benli'de 30 Liraya kaldıklarını da belirtmiş. Bizde diyoruz ki gidelim 1 saat oturur bişeyler içer Maçka'ya devam ederiz. Trabzon'a girdik ama Trabzon giriş tabelasını görmediğimiz için fotoğraf çekilemedik önünde. Kaldıkları oteli hemen bulduk, Frank ve Martje'de geldi, selamlaşmanın ardından sizde burada kalsanıza dediler. Emre abiyle ufak bir bakışmanın ardından abi ben bittim burada kalalım dedim :) Emre abinin bugün enerjisi yerinde devam edelim desem bırakın Maçka'yı Sümela'ya çıkacak ama ben kötü olunca bizde burada konaklama kararı verdik. Otelde deniz manzaralı odalar da varmış ayrıca. Hemen Frank'ların bir üst katında oda tahsis ettiler adam başı 15 Lira, temiz bir yatak ve duş imkanı da var üstelik. Bikaç saat dinlenmenin ardından beraber yemeğe çıkmak üzere sözleştik Frank'larla. Bu arada vites ayarı konusunda sağolsun Frank yardımcı oldu ve sorunu çözdük.

  Otelin bu kadar ucuz olmasının sebebi de daha önce burada yabancı bir bisikletçi tam 6 ay kalmış ve otel sahibi ona böyle güzel bir fiyat yapmış. Adam da sen her bisikletçiye bu fiyatı yapıcağına söz ver bende tüm forumlarda yazayım demiş ve yazmış. Her gün 3-4 bisikletçi geliyor diyor adam. Bisikletçilere özel fiyat kısacası bu 15 TL.

  Duş ve dinlenme olayını hallettikten sonra yemeğe çıkıyoruz, kısa bir yürüyüş...

  [​IMG]

  Otel sahibine yemek yenilebilecek ucuz ve güzel bir yer sorduk Çınar Restoranı önerdi. İyi dedik gidelim, gittik fakat çok az yemekleri kalmış. Yarın ramazanın ilk günü ve Çınar Restoran 1 ay boyunca kepenk kapatıyor. Çıksak mı girsek mi derken garsonun biri burası 50 yıllık çınar abi siz geçin biz sizi doyururuz diyince geçip oturduk. Ustada sağolsun önden çorbalarımızı gönderdi, arkadan herkese karışık yemek, ikram olarakta ortaya et şiş ve ızgara köfte. Artı olarakta yemek sonrası baklava :) E ramazandan önceki son müşterileriz olsun artık o kadar. Hoş ben ertesi gün mideyi ve motoru bozdum ama yediklerimden midir, yoksa üşütmekten midir bilemiyorum. Benden başka kimsede bir sorun yoktu.

  Yemek dönüşü otelin fotoğrafı;

  [​IMG]


  4. günde bitti, rahat bir yatakta rahat bir uyku yüzü görücez bu gece.

  Rota;

  [​IMG]


  Tur Verileri:
  Toplamda Geçilen Tünel Sayısı: 17
  4. Günde Katedilen Kilometre: 95,36
  4 Gün Sonunda Katedilen Toplam Kilometre: 415,54
  Ortalama Hız: 21,23
  Bisiklet Üzerinde Geçen Zaman: 4 saat 35 dakika
   
 2. #2
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Batum'dan Samsun'a 5. Gün | Trabzon - Tirebolu

  Sabah 6.30'da kalktık, malum bugün ramazanın ilk günü muhtemelen kahvaltı yapacak bir yer bulamayız diye düşünerek akşam Bim'den ekmek, çokokrem tarzı şeyler almıştık. Oda da onları yiyoruz fakat benim pek iştahım yok midem çok kötü durumda nedense. İnanılmaz bir bulantı var. Otel odamızdan ve deniz manzarasından 2 fotoğraf :) Odanın deniz manzarasıda harika bu arada, kafanızı pencereden çıkartıp sağa 90 derece döndürdüğünüzde denizi görebiliyorsunuz :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Neyse diyoruz bisikletlerimizi hazırlıyoruz ve lobide Frank ile Martje'i beklemeye koyuluyoruz. Onlarla sözleşmiştik sabah 7de kalkış, saat 8de yola çıkış olarak :) Onlar sahil yolundan Samsun'a doğru devam edecekler biz ise içeri giricez, başta Maçka ardından Sümela Manastırı ve Sümela'da kamp atıcaz. Yine soğuk bir gece bizleri bekliyor kısacası. Trabzon merkezden yavaş yavaş uzaklaşıyoruz sanayi bölgesine geliyoruz, benzin istasyonunun birine yol sorduk, Gümüşhane yolundan devam etmek gerekiyormuş Sümela için. Neyse Gümüşhane yoluna da saptık Maçka tabelasını gördük doğru yoldayız. Yolda tatlı bir çıkış var.

  [​IMG]

  Ama benim midem felaket durumda. Yaklaşık 5 km gittikten sonra Emre abiye geri dönelim diyorum ve geri dönüp bir benzinlikte mola veriyoruz.

  Kola içip çimlere uzanıyoruz dinlenme zamanı... Kendimi biraz daha iyi hissettiğimde hadi diyorum devam edelim. Ama ne yazık ki rampa çıkacak halim falan yok, mecbur sahil yoluna dönüp Giresun istikametinde devam edicez.

  Trabzon merkezde Trabzon Tüneli'nden geçiyoruz.

  [​IMG]

  Bugün hedefimiz Tirebolu, yola devam ediyoruz.

  [​IMG]

  Trabzondan 35 km kadar devam ediyoruz, Çarşıbaşı ilçesine kadar. Belkide beldedir tam bilemiyorum. Fakat hava gerçekten çok sıcak, Maçka yolundaki dinlenme yüzünden biraz geçe kaldık malum. Hemen gölgelik bir yer bakıyoruz ve sahil kenarında ki çardaklar dikkatimizi çekiyor. Bisikletlerimiz çardakların kenarına çektik ve bir güzel uzandık oraya :) Deniz havası da ne güzel esiyor, uykuya dalmışız. Yaklaşık 1-1.5 saat uyuduk sanırım, ben ara ara kendi horultuma uyandım o derece :)

  Mekanımız burası;

  [​IMG]

  Uyku molasını da bitirdik, artık yola koyulabiliriz. Yola çıkıyoruz ama benim hastalıktan ötürü enerjim yerlerde, Vakfıkebir'i geçiyoruz. Acaba ekmek alsak mı? Ama alsak heralde bizim bagajlarda + olarak 2 kilo ağırlık olur ve biz o ekmeği tura 2 hafta daha devam etsek anca bitiririz :) Beşikdüzü'ne devam ediyoruz.

  [​IMG]

  Burada artık açlık belirtileri de başladı, e kahvaltımı adam akıllı yapamamıştım. Hemen ilçede bir marketten kavun ve beyaz peynir alıyoruz. İlçe çıkışında bir köprünün yan tarafındaki gölgeliğe geçiyoruz, gelen geçen pek yok burda bisikletleri önümüze siper yapıp yemek olayına başlıyoruz. Kavunu markette dolaptan aldık, buz gibi, yanında da peynir gayet güzel bir sofra oldu bence. Yemek yerken yanımıza bir tane araba yanaştı, gençler hayırdır nereden falan muhabbeti başladı. Dedik abi böyle böyle Batum'dan geliyoruz. Batum'a geçiş prosedürünü sordu, abi dedik araba ile zor geçiliyor. Bende bisikletle geçicem dedi sonra. Yoldaki bisikletçi sohbetleri, dayanışmaları şu turun en çok hoşuma giden kısmı sanırım :)

  Yemeği bitirdik ve kavun resmen doping etkisi yaptı, 15-16'da sürünen hızımızı 20nin üzerine çıkarttık sonunda :) Eynesil ile birlikte Giresun il sınırlarına da girmiş bulunuyoruz.

  [​IMG]

  Eynesil tünelini de geçerek Eynesil ilçesine geliyoruz.

  [​IMG]

  Karadeniz yine her zaman ki gibi çok güzel, bizim tur zamanı nedense oldukça durgundu. Hırçın dalgaları göremedik bir türlü :) Bu arada kaskımın önündeki siperlik Ayder'deki kaza sırasında kırılmıştı tek taraftan. Yolculuk esnasında da bir anda uçuverdi ve kendini yerde buldu, almak için geri dönmedim açıkçası :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  Görele'ye geliyoruz, Tirebolu'ya artık az bir yolumuz kaldı. Emre abiyle diyoruz ki ayran - soda molası verelim, şehir merkezine doğru döndük baktık karşıdan bisikletli bir çocuk geliyor welcome welcome diye :) Oğlum biz Türküz diyoruz inandıramadık çocuğu bir türlü, abi sizde dolar, öyro (euro) var mı diye soruyor. Oğlum Türküz dedik ya, abi hakkaten Türk müsünüz? tarzında diyaloglar yaşıyoruz. Yanında 2 veya 3 arkadaşı daha var. Benim bisikletimin ayakçağı kırılmıştı ayakçak olarak bu arkadaşlar memnuniyetle görev gördüler abi bisikletini ben tutayım kıvamında :) Hangimizin bisikletinin daha iyi olduğu konusunda tartışmalara falan girdiler kendi aralarında, bu sırada da bir tane dayı yanımıza sokulda ve başladık onunla sohbete. Turumuzu, araçlarla yaşadığımız problemleri, konaklamalarımızı vs herşeyi anlattık gayet keyifli bir sohbetti. Bize kalacak yer olacak Tirebolu plajını önerdik bunu değerlendirmeye alıcaz :)

  Görele'de ayran - soda karışımını içip su, mineral, tuz takviyesini tamamladıktan sonra yola devam edebiliriz. Görele çıkışında karşı şeritten gelen bir bisikletçi bağırarak bize selam veriyor ve koşa koşa yanımıza geçiyor. Adam inanılmaz sevindi bizi gördüğüne, bariyerlerden atlaya zıplaya geldi resmen.

  Karşılaştığımız bisikletçi Chicagolu Louis...

  [​IMG]

  [​IMG]


  Louis turuna Galler'den başlamış ve hedefi Tiflis'te turunu bitirmekmiş.Hafif peltek ve sevimli bi konuşması var. Ordu - Samsun yolunda ki 4 km'lik tünelden çok şikayetçi, gerçekten tünel çok zor geçti diyor. Birazda korku var sanırım normal yoldaki emniyet şeridinden gidememiş tünelin yan tarafındaki kaldırımdan yola devam etmiş. Fakat bizce bu daha tehlikeli. Ayrıca Louis'in bizi görünce neden bu kadar sevindiğinide anladık, adamın Romanya'dan bu yana gördüğü ilk bisikletçiler bizlermişiz.

  Birbirimize bol şans dileyip yolumuza devam ediyoruz ve Tirebolu'dayız.

  [​IMG]

  Tirebolu girişinde Shell benzin istasyonu gördük, karşı şeritteydi ilerden döndük geldik. Çadırı orada mı kursak diye düşünüyoruz ama izin çıkmadı ama onlarda Tirebolu plajını önerdiler. Şehir merkezine giriyoruz. Gözümüze çarpan bir A101'in önüne çekip akşam yemeği için gerekli alışverişleri yapıyoruz. Artık Tirebolu plajına gitmeye hazırız. İlçe çıkışına yakın Tirebolu plajını bulduk gerçekten harika bir yer, ücretsiz olarak girip çadırımızı kuruyoruz deniz kenarına. Birkaç aile daha var fakat bize uzak noktadalar, rahatsız etmemek için biraz uzağa kurduk çadırlarımızı.

  [​IMG]

  Güneş batmak üzere, kısa bir deniz sefası yapıp dinlenmeye çekilelim diyoruz. Emre abi denize giriyor, bense sadece bacaklarımı sokuyorum. Şok tedavisi :)

  [​IMG]

  Denize'de girdikten sonra plajın yanında ki çay bahçesinde çay içip günlük notlarımızı alıyoruz. Akşam 22.00 gibi yatma zamanı sabah 5te kalkmak hedefimiz. Sabah serinliğinde alabildiğimiz kadar yol alıcaz.

  Rota;

  [​IMG]

  Tur Verileri:
  Toplamda Geçilen Tünel Sayısı: 19
  5. Günde Katedilen Kilometre: 103,75
  5 Gün Sonunda Katedilen Toplam Kilometre: 519,29
  Ortalama Hız: 17,14
  Bisiklet Üzerinde Geçen Zaman: 6 saat 4 dakika
   
 3. Emre Aslan 1981

  Emre Aslan 1981 Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  170
  Beğeniler:
  147
  Şehir:
  Tokat - Kayseri
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Eyvallah Tamer,
  Döktürmeye devam ediyorsun, okuyarak tekrar yaşıyorum. Tirebolu plajı tur boyunca kaldığımız en iyi yerdi herhalde. Yolu düşen herkese de gönül rahatlığıyla tavsiye edilir. Deniz kenarında çam ağaçlarının altında muhteşem bir yer.
   
 4. İsa Öcel

  İsa Öcel Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Haziran 2011
  Mesajlar:
  248
  Beğeniler:
  66
  Şehir:
  Samsun / İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Güzel olmuş, eline sağlık. Emre abiyi bıraksan bir tur daha yapar gibi :) Louis de çok sansızmış , o kadar yolda nasıl bir bisikletliyle karşılaşmaz :D
   
 5. Atilla.C

  Atilla.C Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2012
  Mesajlar:
  177
  Beğeniler:
  97
  Şehir:
  Pendik/İST
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Keşke ben de oralara yakın olabilsem de aynı rotada gezi yapabilsem imrendirdiniz kaç gündür takip ediyorum :) ayaklarınıza sağlık.
   
 6. #6
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Eyvallah Emre abi, bak onu yazmayı unutmuşum :) Tirebolu Plajı ısrarla tavsiye edilir.

  İsa sorma ya bu 2 günde bende bir enerji düşüklüğü Emre abide de tam tersi büyük bi enerji patlaması vardı :)

  Atilla takibin için teşekkürler :) Yapman gereken çok basit aslında başta bi yol arkadaşı buluyosun sonra hazırlıkları yapıp otobüsü bisiklete yüklüyosun. İstanbul - Samsun arası 10 saat :) Gece binip sabah Samsundasın ve tur Samsun'dan başlar :)
   
 7. Atilla.C

  Atilla.C Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2012
  Mesajlar:
  177
  Beğeniler:
  97
  Şehir:
  Pendik/İST
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
  Valla kafama yatmıyo da değil hani, fotoları gördükçe daha da hevesleniyor insan. Bu arada paylaşımlarınız umarım devam eder. Hayırlı günler.
   
 8. homosapien

  homosapien Paragliding

  Kayıt:
  29 Haziran 2012
  Mesajlar:
  200
  Beğeniler:
  15
  Şehir:
  Kayseri
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Çok güzel bir tur resimlere baktıkça sanki bende oralara gitmişim gibi oldum. Ayaklarınıza sağlık.
   
 9. adem er

  adem er Kıdemli Üye

  Kayıt:
  10 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  344
  Beğeniler:
  147
  Şehir:
  konya - antalya
  Seviye:
  paylaşım için teşekkürler.
   
 10. H.T

  H.T Bisikletkolik

  Kayıt:
  11 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  1.106
  Beğeniler:
  2.854
  Şehir:
  Kırklareli
  Adı:
  Hasan
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Tamer kardeşim turunuzu hayranlıkta takip ediyorum.İnsana illa gidin şu doğu karadenize diyo bu resimler:)Ramazan sonuna bakalım bişeyler olcak.Ayaklarınıza sağlık.
   
 11. #11
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  6. ve 7. günü de yazarak tur makalelerini noktalayacağım. Fakat kalan 2 günü ne zaman yazarım bilemiyorum

  Vakit ayırıpta okuduğunuz için teşekkürler :)

  Ben teşekkür ederim..

  Kafanıza girdik yani, iyi iyi :) Fırsatınız varsa mutlaka bir tur yapın derim ben, gayet güzel bir coğrafya ve tur için çok elverişli bir rota var :) Bende şimdiden gelecek turu düşünmeye başladım :)
   
 12. Ferhat Köse

  Ferhat Köse Onursal Üye

  Yaş:
  41
  Kayıt:
  13 Şubat 2010
  Mesajlar:
  6.463
  Beğeniler:
  9.197
  Şehir:
  Eskişehir'de yaşıyor
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Tamer ellerine sağlık filmin sonunu bekliyoruz hepsi birbirinden güzel kareler kaza olayını kaçırmışım kusuruma bakma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum....
   
 13. #13
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Abi kaza olayını çok derin anlatmadım açıkçası, blogta ailem ve kız arkadaşımda okuyacağı için :) Fakat Ayder inişinde ciddi bir kaza atlattım. Bir miktar havalanma ve uçma olayı oldu kısacası. Kask olmasa belki de şuan bunları yazamıyor olurdum :) Burdan da bir kez daha yazayım, herkes lütfen Kask, Gözlük ve Eldiven kullansın.
   
  Ferhat Köse bunu beğendi.
 14. Cüneyt HOCAOĞLU

  Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Mart 2011
  Mesajlar:
  1.365
  Beğeniler:
  1.510
  Şehir:
  Ankara/Eryaman
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Ayaklarınıza sağlık, emeğiniz için teşekkürler
   
  Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.
 15. #15
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Vakit ayırıpta okuduğunuz için ben teşekkür ederim hocam.
   
 16. Berat Öztürk

  Berat Öztürk Forum Bağımlısı

  Yaş:
  20
  Kayıt:
  10 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  628
  Beğeniler:
  208
  Şehir:
  Kdz.ereğli
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Memleketim of otobüsle bile daha gitmedim inşallah ilerde ereğliden bisikletle gitme HAYALİM var:)

  Tur harika olmuş inşallah bizede nasip olur oralara gitmek:)
   
 17. #17
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Oflisin demek Berat :) Umarım hayalini gerçekleştirirsin. Görüşmek üzere...
   
 18. ulaş kaya

  ulaş kaya Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  6 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  563
  Beğeniler:
  361
  Şehir:
  Karaman
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Bir solukta okunan güzel bir yaşantıyı okuma keyif verici.

  Emeklerinize sağlık.
   
 19. #19
  Tamer KAMIŞLI

  Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

  Kayıt:
  5 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  1.195
  Beğeniler:
  832
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Teşekkürler Ulaş Bey :)
   
 20. SerkanNamazcı

  SerkanNamazcı Onursal Üye

  Kayıt:
  13 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.636
  Beğeniler:
  1.744
  Şehir:
  Giresun/Görele
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Seriyi okumaya başladım :) Görele'ye geldiğinizi duysam gelirdim
  Fakat çok güzel tur olmuş doğu karadenizin otantik yerlerini görmüşsünüz ;)
   
  Tamer KAMIŞLI bunu beğendi.