Basur yapmayan sele arıyorum

Tepki
0
İsim
Kendine bisikletçi
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Basur rahatsızlığım var basur yapmayan sele arıyorum jelli sele kılığı kullanıyorum etkisi az oluyor

Scudo
Tepki
26
Bisiklet
Sedona
Basur oluşumuna etki eden pekçok sebep vardır.Fakat basura oluşumuna sebeb olan en enemli faktör hiç şüpesiz ki kronik kabızlıktır.
Basur, makatın çevresinde mevcut olan damarların, bacaklarda görülen varisler gibi şişmesiyle oluşan bir hastalıktır.
Makat etrafındaki venlerin yani toplayıcı damarların genişlemesi, kıvrımlı bir hal alması ve kanın o bölgede birikmesi ile meydana gelir.
Kan bazen pıhtılaşabilir. Bu da kan akımını bozarak ağrı yapabilir. Kanama olabilir. Kabız olmak kanamayı ve ağrıyı provoke eder ve bazen şiddetli kanamalar olabilir.

Posa ve lif yönünden zengin gıdalar ile beslenen kişilerde basur daha az olur.Hatta hiç görülmeye bilir.

Sebze, meyve ve taneli bitkileri az yiyen insanlarda kabızlık daha sık görülmektedir.

Hareketsiz yaşam tarzı, masa başında oturan, fazla hareket etmeyen, sinirli kimseler kabızlıktan en çok şikayet edenler arasındadır.İşte bu durum basurun oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Bunun yanında basurun ortaya çıkış şekilleri şöyle sıralanabilir:

• Kronik kabızlık ve ishal
  • Kötü beslenme alışkanlığı
  • Tuvalet ihtiyacını ertelemek
  • Tuvalette uzun süre oturmak
  • Yaşlılık ve (link)un oluşmasına neden olabiliyor.
kısacası sele basur yapmaz basur sende zaten varmış ve seleye oturdugun da dahada azmış suana kadar bısıklet selesının basur yaptıgını hıc duyumamısdım

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Sungerli tayt giyin ayrica erkekler basurdan ote prostattin ustune oturuyoruz bu dahada sikinti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hemoroid varsa zaten koltukta bile otururken rahatsızlık verir. Hastalığı tamamen tedavi etmeden oturmak yerine yan durmak veya o bölgeyi rahatlatacak şekilde oturmak gerekebilir. Bisiklet selesi her ne şekilde olursa olsun sizi memnun etmeyecektir diye düşünüyorum.

Not: Bu hastalığı vaktiyle geçirdim.

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@emre_yilmaz
hocam çok açıklayıcı olmuş teşekkür ediyorum. basur da ilk teşhis ve sonrasındaki tedavi süreci çok önemli. yıllar önce askerdeyken terhisime az bir süre kala bende bu sıkıntıdan geçirmiştim. etkili bir ilaç ve merhem sayesinde başlamadan bitti diyebilirim hamdolsun. kabızlık bu noktada çok önemli. sıvı tüketimi yine aynı şekilde. su içmek çok önemli. kişi günden minimum bir litre su tüketmeli. katı yiyecekleri dengelemeli. sebze ağırlıklı bağırsakları rahatlatan yemekleri tercih etmeli. bu gibi önlemlere dikkat edilidiği ve ilaç takvimine sıkı bir şekilde uyulduğu takdirde allah ın izniyle bu sıkıntının geçeceğini düşünüyorum. ben bu şekilde uygulamıştım. ondan sonra sele seçimi daha rahat olur.

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Sert sele kullanacaksınız kilo varsa kilo verin ve lifli gıdalar tüketmeye özen gösterin kırmızı et yemeyin muz,domates,baharatlı ,acılı yiyeceklerden uzak durun ,sigarayı bırakın, alkollü iceceklerden mayalı olanları içmeyin bira benzeri mayalı gıdalar tüketmeyin