Basso: Yıllanmış Şarap Gibiyim!

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.862
  Beğeniler:
  4.854
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Basso: Yıllanmış şarap gibiyim

  İtalya Bisiklet Turu'nun favorilerinden biri olan Ivan Basso, dünkü zamana karşı etabı sonrası "Yıllanmış şarap gibiyim" dedi.

  [​IMG]

  Üçüncü Giro zaferini kazanmak isteyen İtalyan bisikletçi, dün Herning’de zamana karşı olarak koşulan açılış etabında ipi göğüsleyen Taylor Phinney’nin 39 saniye arkasında 35. olmuştu. Kendi zamana karşı standartlarında iyi bir derece elde eden Basso, genel klasmandaki rakipleri Ryder Hesjedal ve Roman Kreuziger ile arasındaki farkın çok açılmamasını sağlamıştı.

  “Savunmaya ihtiyacım vardı” diyen İtalyan yıldız, “Her şey güzel başladı. Fakat şimdiden yarını ve bu zorlu üç haftayı düşünmeliyim” şeklinde konuştu.

  Bu yıl Giro hazırlık sürecinde Paris-Nice ve Volta a Catalunya’da kaza yapan Basso, istediği form düzeyiyle İtalya Bisiklet Turu’na gelememişti.

  2006 ve 2010’da İtalya Bisiklet Turu’nda ipi göğüsleyen Ivan Basso, “Kendini altı sene öncesiyle kıyaslayamazsın. İki sene de önceyle bile karşılaştıramazsın. Her şey değişiyor, sen değişiyorsun, bedenin değişiyor. Biraz yavaşlıyorsun, biraz duruluyorsun ama önemli olan zihnini, aklını taze tutmak, hazır olmak. Yaşlandıkça kendimi yıllandıkça tadı güzelleşen İtalyan şaraplarına benzetiyorum” ifadelerini kullandı.

  6 Mayıs 2012
  http://tr.eurosport.com