Başmakçı Bisiklet Şenliği Hollanda'da Tanıtıldı

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.871
  Beğeniler:
  4.922
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  "Başmakçı Bisiklet Şenliği" Hollanda'da Tanıtıldı

  Afyonkarahisar'ın Başmakçı ilçesinde Kaymakamlık tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi düzenlenecek "Başmakçı Bisiklet Şenliği", "Hollanda Bisiklet ve Doğa Yürüyüşü Fuarı"nda tanıtıldığı bildirildi.

  Başmakçı Kaymakamı Onur Kökçü, yaptığı açıklamada, Muğla Bisiklet Derneği ve Muğla Enerji Verimliliği ile Çevre Koruma Derneği üyelerinin Türkiye'deki bisiklet rotaları, bisiklet turları ve organizasyonları hakkında bu fuara katılanlara tanıtıldığını bildirdi. Kaymakamlık tarafından bu yıl 2'ncisi düzenlenecek "Başmakçı Bisiklet Şenliği'nin" yurtdışında tanıtımının yapılmasının önem arz ettiğini vurgulayan Kökçü, bu yıl düzenleyecekleri şenliğin çok daha önemli olduğunu belirtti.

  "Çocukların yürümeyi öğrenmeden önce bisiklete bindiği ilçe; Başmakçı" sloganıyla hareket ettiklerini dile getiren Kökçü, şunları kaydetti:

  "Kadını, erkeği 7'den 70'e ulaşımlarını bisikletle sağlayan Başmakçı'da bu yıl ikinci kez bisiklet şenliğini düzenleyeceğiz. İlçemize gelen bisikletsever misafirlerimiz 2 gün içinde köylerimizin doğal güzellikleriyle karşılaşacaklar. Alternatif turizm olarak bisiklet turculuğunun yaygınlaştığı bu günlerde Başmakçı ve köylerimiz güzel bir seçenek olacak. Hollanda gibi bisikletin Yaygın olduğu bir ülkede ilçemizin tanıtılması, doğa turizminde dünyaya açılmak bizim için bir fırsat. Lahey Türkiye Büyük Elçiliği Turizm Müşavirliği'nin desteğiyle bizi orada tanıtan arkadaşlarımızdan güzel tepkilerin olduğu haberini aldık. Bu yıl şenliğe katılımın çok daha fazla olmasını bekliyoruz."

  16 Şubat 2012
   
  Murat Çetinkale bunu beğendi.
 2. BF Okuru

  BF Okuru Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  1
  Beğeniler:
  885
  küçük bir ilçede çok güzel bir etkinlik, emeği geçenleri kutlamak lazım..
   

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-15_10-56-13.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...
20161014_130509.jpg
14 ekim posta gazetesinin yazısı
rub-down.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...