Başlangıçta Sürülen Mesafe

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar,

Ben bisiklet sürmeye yeni başladım. En son orta okul yıllarımda sürüyordum, o zamanlar hergün sürerdim, ama bilinçsiz bir şekilde, sokak arasında arkadaşlarımla.
Ardından sınavlar vs.. derken birdaha bisiklete dokunmadım. Şimdi 19 yaşındayım, 75 kiloyum. Ve bu hobiye yavaş yavaş başlıyorum.

İlk olarak da eski bisikletimi kullanıyorum, eğer yaza kadar sıkılmaz, vazgeçmezsem, iyi bir bisiklet alacağım. Şimdilik bu bisikleti kullanmak durumundayım.
Ancak bisikletçiye götürmüş olsam da sorunlu bir bisiklet. 24 jant 18 vites. İlk olarak bana ufak geliyor. Ön vites sabit 1 de, arkad vites ise en üst ve en altta ki 2 şer vites kullanılmıyor. Sorunlu, sabit vites gibi bir şey yani. Ayrıca frenler de bozuk olduğundan, devamlı yavaşlatıyor. Binmeden elimde götürdüğümde arka teker dönmüyor, epey sorunlu yani.

Şu an yeni eve geldim, 4. defa sürüyorum sürdüğüm mesafe gidiş geliş toplam 10 km. Gidiş kısmında oldukça dik yokuşlar var, giderken komple tepe çıkıyorum. 10 km de sınır değil aslında, 10. kmden sonrası düz yol, daha da gidebilirim ama birden kendimi zorlamak istemiyorum. Sizce mesafe başlangıç için nasıl ? Süreyi tam ölçmedim ama 45 dakika civarı sürdü diyebilirim.

Çok az biliyorum ama dediğim gibi daha da gidebilirdim ama gitmedim, üstelik epey sorunlu bir bisiklet. Yorumlarınızı bekliyorum.

Scudo

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
bu bisikletle normal 26 jant giriş seviyesinde bir bisiklete geçseniz 2 ye katlarsınız

Gündoğarken

Daimi Üye
Tepki
213
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
2'ye değil 3'e 4'e katlarsınız. Benim düşüncem; önemli olan insanın kendine güvenip yolda olması, aksi takdirde yorulduğunuz yerden geri dönersiniz zaten.

Tepki
8
bende katılıyorum yıllar önce ilk bisikletimi yenilediğim de bende 30 km gıtmıstım ılk gun ıse gıdıp gelmiştim sonra oturdum evde kara kara düşünmeye başladım ulan yoksa beceremicekmiyim diye ama merak etme o hasarlı dediğin bisiklette bile artar hem ayrıca sana bir tavsiye bisiklet enstruman gibidir en iyisiyle başlarsan en iyi sesi alırsın bunuda unutma

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Ciddi ciddi çok eğlenceli bir spor, biraz daha alışıp iyi bir bisiklet de alayım, buralarda turlayan birçok kişi var, birilerinin peşlerine takılır turlara katılırım artık.