Başlangıç Seviyesi Bisiklet Tavsiyesi

darkbrain

Üye
Tepki
1
İsim
Cemil O.
// Sedona 300 aldım, cevap yazan herkese teşekkür ederim.

Merhaba.

Bozuk asfalt, parke ve yer yer toprak ara yollardan gidilen 1,5 km civarı mesafedeki iş yerime gidiş geliş yapmak için bir bisiklet almak istiyorum. Normal koşullarda gideceğim en uzak yer iş yerim olacaktır. 35 yaşındayım, 184 boy, 86 kg ve neredeyse 20 senedir bisiklet kullanmıyorum.

Daha az otomobil kullanmak istiyorum, bisikleti market gibi günlük işler için, arada sahilde gezmek için de kullanmak istiyorum. Bu nedenle ekleyebileceğim (çamurluk, kask, portbagaj (?) vb.) aksesuarlarla birlikte 1100 TL ±100 TL bir bütçem var.

Bu işler şans işidir biliyorum ama şehrin biraz dışındayım; servise gitmek 110 km/h hız yapan araçların yanında sürmek anlamına geleceği için sıkıntı yapmayacak, bilindik kronik sorunu olmayan bir model almak istiyorum.

Tavsiyeleriniz çok işime yarayacaktır, teşekkür ederim.

// Sedona 300 aldım, cevap yazan herkese teşekkür ederim.

Scudo

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dağ bisikleti işinizi görür diye düşünüyorum ve çok klişe olacak ama Salcano NG650 alabilirsiniz.Kullanan hemen hemen herkes memnun kalır.Başlangıç için oldukça idealdir.Arkadaşım da aldık geçenlerde :)

Taha YeNeR

Üye
Tepki
2
İsim
Taha
Banada benzer konuda yardımcı olursanız çok sevinirim
(link)

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
1,5km baya kısa bir mesafe, yol/yarış dışında her tür bisiklet olur ama iş dışında gezi tur yapmak istiyorsanız onu da hesaba katarak bir model bakmak daha iyi olabilir.

• Beğen
Tepkiler: darkbrain

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dağ bisikletine gerek yok, şehir bisikleti işinizi görür.

(link)

• Beğen

darkbrain

Üye
Tepki
1
İsim
Cemil O.
Cevaplar için teşekkür ederim.

Öneriler doğrultusunda birkaç bisiklet buldum.

(link)

(link)

(link)

(link)

n11 worldpuan ve hediye çeki avantajı sunsa da oradaki satıcılara pek güvenemiyorum. Bisikletler konusunda çok acemiyim. Bu bisikletler veya başka bir bisiklet konusunda öneriniz olursa çok memnun olurum.

m/yalcin

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
YALÇIN
Bisiklet
Salcano
n11 doğuş gurubuna ait.hiç çeknme sağlam satıcı.ben bisikleti ordan aldım seri teslimat ürün görseli ile aynı bence endişeye mahal yok ama sen bilirsin..

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
n11 doğuş grubuna at de satıcılarla problen yaşandığında aradan çekilip sizi sorunlu satıcıyla başbaşa bırakmak gibi huyları olabiliyor ne yazık ki. bu yüzden n11den alınacaksa olumlu oy-yorum almış satıcılar tercih edilmeli.

darkbrain

Üye
Tepki
1
İsim
Cemil O.
Sedona 300 bisikletimi n11'den, olumlu oy almış bir satıcıdan öncesinde telefonla görüşerek satın aldım.

Cevap yazan herkese teşekkür ederim.

Tepki
6
İsim
önder
Bisiklet
b'Twin
btwin rockrider 500 kullanıcısıyım.alalı 500 km oldu. herhangibir sıkıntı yaşamadım. şuan decathlonda 799 tl.

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
sportive serisi hatta 224 öneririm. nakite 900 tl ye düşerler diye düşünüyorum. kendim de geçmişte kullandığım için tavsiye ediyorum.

• Beğen

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Yorumlara bakacak fırsatım olmadı fakat ng 650 öneren olmuştur başlangıç seviyesi denilince akla niyeyse hep o geliyor :D almayın bisikletten soğumayın.

• Beğen

darkbrain

Üye
Tepki
1
İsim
Cemil O.
@onder_kilic
Decathlon'a üye olup bisiklet ve aksesuarları sepete ekledim, kargo ücretini görünce almaktan vazgeçtim.

@nazmi bilmez

Evet yorumları okuyunca ben de onu seçeneklerden çıkarmıştım. Sedona 300 aldım. Umarım memnun kalırım.

• Beğen
Tepkiler: nazmi bilmez