Başlangıç Öneriniz?

• Konuyu başlatan Evren Saltan
  • Başlangıç Tarihi
E

Evren Saltan

Misafir
Merhabalar
19 yaşımdayım ve son 3 seneye kadar sürekli bisiklet kullanan biriyim. Bisiklete üniversite dolayısıyla ara vermiştim, şükür ki bu sene kazandım ve rahatladım.
Şimdi çok sevdiğim bisiklete geri dönmek istiyorum. Bu zamana kadar hep alışıla gelmiş mantıkla o çift süspansiyon sistemli ağır ve hantal bisikletleri kullandım ama gönlüm hep bi' yol bisikletindeydi. Bu yol bisikleti ile pedallama ile isteği git gide arttı bende ve işte bu noktadayım: kışa neredeyse girmiş olsak da ben daha fazla beklemeden bi' yol bisikleti almak istiyorum.
Öncelikle herkes gibi bütçe olarak en asgari düzeyi isteyen bisikletlere bakmakla başladım ve XRS300'ü buldum. Ama biraz daha araştırınca bana pek uygun olmadığını anladım. Çünkü ben bu bisikleti stres atmak, güzel havalarda pedallamak ve hız yapmak, kendimin belirlediği önce kısa kısa daha sonra uzattığım rotaları gezmek için istiyorum. Yani alacağım bisikletin benim bu isteklerime cevap vermesi gerekir.
Bu isteklerime göre kendime az-çok 1000-1500 TL. arası bi' bütçe ayırdım. Bu bütçe aralığında çokça bisiklet buldum ve sorunum.tam da bu noktada başladı; acaba hangisi sorunu.
Mesela öncelikle Decathlon'da satılan Btwin T5 yol bisikleti çok cazip geldi bana 1500'den 1000 liraya düşen fiyat ve donanımları ile hiç başka yere bakmadan onu alacaktım ki stoklarda kalmamış.
Onun üstüne bir kaç modele daha baktım ve iyice kafam karıştı. Bunun üstüne sizlerden yardım istiyorum.
#Mesela sizce bütçe bu uğraşa başlamak için yeterli bi' bütçe mi? (Yoksa havalar ısınana kadar bekleyip bütçeyi mi arttırmalı?)
#Eğer yeterliyse bu aralıkta alabileceğim ayrıca belli bi' süre sonra da az-çok geliştirebileceğim bisiklet marka ve modellerini söyleyebilir misiniz?
#Ayrıca ben birinci el bi' bisiklet istiyorum. (İkinci el çok çok temiz bi' bisiklet de alabilirim) Sizce nereden almalıyım? İnternetten alınca deneme fırsatımız olmuyor haliyle ama kampanya bakımından da daha avantajlı gibi internet karar veremedim o yüzden? Mesela ben Saraçhane'ye çok uzak değilim orada her bisiklet markasını bulabilir miyim?
#Bir de son olarak daha önce hiç aliminyum kadrolu bisiklet kullanmamış biri olarak kadro hakkında bir sorum var: Örneğin paslanma oluyor mu? (Normal bisikletler gidon hariç pek bi' paslanma yapmıyordu ki ayrıca ben bisileti evde muhafaza edeceğim?)
Şu konular hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim ve bu işe direkt bilgisiz başlayıp yanlış bir şey yapmamış olurum...
(İmla hatalarım varsa mazur görün telefondan yazıyorum)

Scudo

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Başlangıç için ikinci el temiz bisikletlere yönelmeyi düşünebilirsiniz. Eğer gerçekten temiz bir bisiklet bulabilirseniz daha uygun fiyata daha iyi donanımlı bisiklet bulmanız mümkün olabilir. Bisiklet seçimi gerçekten zor iş.Sadece örnek olsun diye yazıyorum; ilan sahibini de tanımıyorum, bisiklet hakkında da bilgim yok. Fakat şu ilandaki yol bisikleti güzel duruyor.Eğer bisiklet temiz ve sorunsuzsa belki küçük bir pazarlık ta rica edilerek bence bu bisiklet alınabilir. ( bunun gibi ilanlara da göz atın bence) (link)
Hayırlısı olsun, kolay gelsin

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Mosso Race 722 Sora modeline baktınız mı? Nakit alacaksanız, 1700 liraya Salcano XRS030 Tiagra satan bir bisikletçi tanıdığım var, iletişim bilgilerini verebilirim. 1700 liraya daha iyisini bulmanız imkansız.

E

Evren Saltan

Misafir
İlginiz için çok teşekkür ederim, nakit olarak değil de kart ile almayı düşünüyorum internete biraz da o yüzden yöneldim.