başka bir şehire bisikletini yanında götürmek

jhan

Üye
Tepki
3
forumda baya araştırdım ama cevabını bulamadım.eskişehirde yaşıorm ve bisikletimi yazın istanbula götürmek istiyorum.tren mi otobüs mü?hangisi daha kolay ve masrafsız?istanbulda levente gidicek..cevaplarınızı bekliyorum:D

Scudo

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
otobus daha iyi hemde bazı otobus firmaları
bisiklet bagajı acıyolar(Varan,ulusoy vs.)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Trenden sonra gitmen gereken çok fazla yol olur.
Otobüs firmalarının ise servisleri bazen bisikletleri alıyorlar. Otobüste bisiklet taşıma konusunda ise en sorunsuz firma sanırım Kamil Koç zira bir basın bülteni ile geçen yıl bisikletlerinizi ücretsiz taşıyoruz diyerek reklam yapmışlardı.

jhan

Üye
Tepki
3
cevaplar için saolun..trenden inince kadıköye çok uzun bi yol yok bisikletle gidilir. ordan vapurla beşiktaşa ordan yine bisikletle levent. zor olurmu?? olmazsa zaten bizimkiler beşiktaştan yada haydarpaşadan arabayla alırlar..otobüs servisi almassa baya zor olur ama :D ..peki trenlerde bisiklet için bagaj yeri varmı?ücretlimi?

jerry_f

Daimi Üye
Tepki
79
halilin de söyledigi gibi,bu konu da en anlayışlı olan firma kamil koç gibi:) servisleri yarım otobüsler oldugu için,arkıa bagajları bisiklet içn çok uygun:)arada onlar da sorun çıkarmıyo degilller ama (özellikle bu gökova projesinde ankaralıla'rı yollarken,muavinin bagajdaki bisikletlere şaşmış bi ifadeyle bakıp "ben şimdi bunlardan hiç para almıycam mı ???" demesi halen gözümün önünde:):D

jhan

Üye
Tepki
3
kamil koçun eskişehir-istanbul seferi yokki:boese157:

jhan

Üye
Tepki
3
herkes onu öneriyo ama seferi yok ondan:) trende nasıl oluyor lütfen bir açıklama...

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
otobüs firmalarına rica edince alıyorlar ve ek ücret talep etmiyorlar.
4 sene önce eskisini ve geçen kış da yeni bisikletimi götürdüm. hiçbir hasar çizik vs. meydana gelmedi otobüs bence güvenilir.

jerry_f

Daimi Üye
Tepki
79
mert abi ler ankaraya trenle gelmişti..we yanlış hatırlamıyosam biücret de ödememişlerdi..alsalr da 3-5 milyondan fazla alcaklarını sanmıyorum...

zazoo

Daimi Üye
Tepki
136
Valla biraz da şoförün falan insafına kalmış galiba bu bagaj parası durumu, ben şubat ayı sonunda İzmir'den Antalya'ya Pamukkale'den 26 YTL'ye bilet almıştım bisiklet içinse şoförün isteğiyle 20 YTL bagaj ücreti ödemiştim, Seda Bisiklet'ten Otogara ucu ucuna yetiştiğim ve otobüsün kalkmasına 2 dakika olduğu için itiraz da edememiştim !!!!!

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
peki bisikleti otobüsün bagajına nasıl koyuyorsunuz, öylece atıyorlar mı bisikleti ya da ne bilim orda iple falan bi kenara bağlıyorlar mı??

ya da hemen oracıkta tekerlekleri falan söküp daha compact bi hale mi getiriyorsunuz?

teşekkürler..

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
benimkinin ön tekerini sökmüştük ve bagaj bölümünün tam kenarına koymuştuk.
bisikletin yanınada kendi eşyamızı koyunca sıkışma derdi felan olmadı.

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
biz trenle edirne-lüleburgaz yapmıştık. en son vagona bindik, 2 bisikleti de vagonun en sonunda ayakta bıraktık. giriş çıkışlar çok fazla engellenmesin diye öyle yaptık ve hiç bir sorun çıkmadı. tek sorun tren dönüşlerde sallandığı için bisikletlerin düşme olasılığı, onu da bisikletlerin ikisini de, açılmayan kapı tarafındaki tutunma yerine kilitleyerek hallettik ve son derece rahat bir yolculuk yaptık. yanlış hatırlamıyorsam tek bisiklet için 2 ytl almışlardı.
emin olabilirsin tren, otobüs ile karşılaştırılamayacak kadar rahat...

lindemann

Forum Bağımlısı
Tepki
1.151
Ben Izmir"den Ankara`ya gelirken resmen muavine diz cöküp yalvarmistim, abartmiyorum. Herif resmen orada birakcakti ya, olamaz böle bi insafsizlik (Firmayi hatirlamiyorum, sanirim Pamukkaleydi). Ankara`da da ankaraya binerken binbir zorluk cikarmislardi (yaaah gardasim gibilerinden). Bazen isyan ediyom TR de yasadigim icin....

M.Haktan Derin

Forum Bağımlısı
Tepki
79
Arkadaslar simdi ben malatyadan istanbul a gidecem haftaya cuma kısmetse bisikletimide yanımda goturmek istiyorum Zafer turizm den bilet aldım.Simdi ben bisikleti kendim ewde sokup kolileyip oylemi gotureyim otogara yoksa orda sadece on tekeri sokerek kolay bir sekilde yapılabiliniyoermu ?

M.Haktan Derin

Forum Bağımlısı
Tepki
79
bi yardım etseniz Arkadaslar simdi ben malatyadan istanbul a gidecem haftaya cuma kısmetse bisikletimide yanımda goturmek istiyorum Zafer turizm den bilet aldım.Simdi ben bisikleti kendim ewde sokup kolileyip oylemi gotureyim otogara yoksa orda sadece on tekeri sokerek kolay bir sekilde yapılabiliniyoermu ?

bi yardım etseniz

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Gerek yok tamamen sökmene. Götür sen otogara, orada anlat durumu, ''öğrenciyim abü'' repliğini kullan, bir problem çıkartmadan bagaja koyacaklardır.