Başardık...İşte Erzincan M.p.a.l.

semih24

Aktif Üye
Tepki
283
MPAL Geleneksel 1.Cumhuriyet Bisiklet Turu

Erzincan Milli Piyango Anadolu Lisesi Geleneksel 1.Cumhuriyet Bisiklet Turu
Merhaba Sevgili Bisiklet forum izleyenleri,
Bu defa farklı bir projeyle karşınızdayız.Uzun zamandır hayal ettiğim projeye nihayet kavuştum. Erzincan Milli Piyango Anadolu Lisesi Spor Kulübünün her yıl düzenli olarak yapmaya başladığı, Cumhuriyet Bisiklet Turunun bu yıl birincisini düzenledik. 60 dolaylarında öğrenci ve 10′a yakın öğretmenin katılımı ile gerçekleşen bisiklet turunda, Erzincan-Ekşisu-Erzincan rotasını kullanılmıştır.
Daha fazla bir şey yazmadan fotoğraflar eşliğinde turdan bahsedeceğim sizlere.
Okul bahçesinde saat 12:30 ‘da toplanıyoruz. Saat 13:00′e kadar bisikletlerimize plakalarımızı takıyoruz ve tur boyunca giyineceğimiz tişörtleri katılımcı örenci ve öğretmenlere dağıtıyoruz.
(link)
Bütün hazırlıklar tamamlandıktan sonra tur ekibi olarak okul binası önünde hatıra fotoğrafı çekiliyoruz.
(link)
(link)
Saat 13:00 gibi yola çıkıyoruz. Mit kavşağına kadar ilerledikten sonra grup olarak Ordu Caddesinde ilerliyoruz. Dörtyol’a kadar düzenli bir şekilde pedal çeviriyoruz. Buradan sonra Erzurum yönüne dönüyoruz. Dörtyol’da basına poz verdikten sonra ilk mola yerimiz olan petrole kadar gidiyoruz. Burada öğrencilerimize çikolata ve meyve suyu dağıtıyoruz.
(link)
Tişörtlerimiz aşağıda görüldüğü gibi. Turun ismi yazıyor…
(link)
Molanın ardından harekete hazırlanıyoruz. Fazla vakit kaybetmek istemiyoruz.
(link)
Tekrar yoldayız, eksort aracımız sayesinde güvenli bir yolculuk geçiriyoruz. Geçtiğimiz yolda trafik durduruluyor ve rahatlıkla yol alıyoruz.
(link)
Akyazı Belediyesi içinden geçiyoruz. Eskortumuz önümüzde, biz arkada pedal çeviriyoruz.
(link)
(link)
(link)
Sağlık ekibimizde bir an olsun bizleri yalnız bırakmadılar.
(link)
(link)
Ekşisu’ya tüm hızla devam ediyoruz. Arada küçük kazalar oluyor, ama hiç biride yaralanmalara yol açmıyor.
(link)
Çok geçmeden Ekşisu’ya varıyoruz. Hemen bisikletlerimizi uygun olan yerlere park ediyoruz. Biraz dinlendikten sonra yemek için sıraya geçiliyor ve herkes yemeğini alıyoruz. Menümüz ise pide, ayran.
(link)
Yemek sırasında öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımızdan manzaralar…
(link)
(link)
(link)
(link)
Bisikletlerimizden toplu bir fotoğraf…
(link)
Problem çıkartan bisikletlerimiz için bakım yapılıyor.
(link)
Öğretmen arkadaşlarımızdan bir kare…
(link)
Bu güzellikler arasında olmak çok güzel. Bir yanımızda değirmen, bir yanımızda yeşillik…
(link)
Arkadaşlarımız yeşillikler üzerinde dinlenmenin ve pidenin tadını çıkartıyorlar.
(link)
Bisikletlerimizden bir kare daha… Hepimizin bisikletinde plaklarımız asılı.
(link)
(link)
Bir grup genç ile bisikletler hakkında serkan taşdelen ile muhabbet ediyor. Bisiklet sporundan ve bisikletten bahsediyor.
(link)
Buradan sonra fotoğraf makinesi ile ben (Semih Hoca)çekimlere başlıyorum.
(link)
(link)
Bisiklet konuşmaya devam.
(link)
Sevgili Serkan Paçacı Hocamız. hocam bir tanesin...
(link)
Öğrenciler ve Kedi…
(link)
Enerjisi bol olan gençler Go-Kart pistinde yarışıyorlar.
(link)
Okul başkanı Hüseyin ve Öğrencilerden toplu bir kare.
(link)
(link)
sevgili serkan ve hayranları.Arkadaşlarla hatıra fotoğrafları…
(link)
Bir taraftan onarım çalışmaları devam ediyor. Saat 16:00′da dönüşe geçeceğiz.
(link)
(link)
Saatimiz 16:00 yaklaşırken toplanıyoruz ve harekete geçiyoruz. Gelişe nazaran, dönüş bizim için biraz daha zor olacak. Hem rampa, hemde yorgunluk faktörleri bizi etkileyecek. O nedenle yavaş yavaş ilerliyoruz.
Buradan sonra makineyi tekrar Serkan alıyor ve önden giderek gurubu tamamen fotoğraflamak istiyor.
(link)
(link)
Bütün katılımcı arkadaşları çekme çabasında.
(link)
(link)
(link)
Erzincan’a doğru ilerliyoruz. Şuana kadar herşey yolunda gidiyor.
(link)
(link)
Bu güzel turdan son karemiz ise aşağıda ki oluyor. Sonrasında Erzincan’a giriş yapıyoruz ve evi yakın olanlar ayrılıyor. Kalanlar ise okula kadar pedal çeviriyorlar.
(link)
Turda emeği geçen başta OKUL MÜDÜRÜM SITKI KÜÇÜKTAŞ 'a,daha sonra beden eğitimi öğretmenimiz SERKAN PAÇACI hocamıza,ÜSTAT SERKAN TAŞDELEN 'e,bütün öğretmen arkadaşlara, öğrencilerime, sponsorumuz İSTANBUL UCUZ GİYİME'e, emniyet ve jandarma ekiplerine , sağlık ekiplerine olmak üzere sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Kendi adıma çok eğlendiğim bir etkinlik oldu. Bu turda bir kişi bile devamlı bisiklete binme kararı aldıysa, eminim kazandık.
Gelecek sene buluşmak dileği ile…
Sevgi ve Saygılarımla…SEMİH CEYHUN (MATEMATİK ÖĞRT.)

Scudo

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
guzel ve çok faydalı bir etkinlik olmuş . böyle şeyler insanlara bisikleti sevdirir

ama keşke katılımcılara kask dagıtılsaymış ;)

• Beğen
Tepkiler: semih24

semih24

Aktif Üye
Tepki
283
@Aziz Özkan

arkadaşlar kask konusunda haklı olarak eleştireceksiniz,ama 1-buralarda kask alışkanlığı yok.(sanırım tüm Türkiyede) 2-satan magaza yok diyebilirim.3-bisiklet alışkanlığı olmayan insanlar kask,eldiven..gibi manzemeler gereksiz geliyor..4-.......yani sanırım anladınız beni...

Aziz Özkan

Forum Bağımlısı
Tepki
474
Bisiklet
Corratec
@semih24

ehh bu mesaja bir şey diyemem haklısınız :)

zamanla bu alışkanlıklar gelişecektir . her halde 10 sene sonra Türkiye'de bisiklete çok daha farklı bakılır diye umuyorum

• Beğen

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika bir proje.
Emeği geçenleri tebrik ediyorum.
Tüm okullara örnek olması dileğiyle.
Paylaşım için teşekkürler...

• Beğen

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Hepinizi tebrik ederim. Zevkli bir tur olmuş. :) Ayaklarınıza sağlık.

• Beğen

Aydın Yıldırım

Forum Demirbaşı
Tepki
417
Bisiklet
Giant
Düşünüp planlayan, uygulayan, destek olan, katılan herkese teşekkürler.Bu tür etkinlikler bana umut veriyor.Tüm okullara örnek olmasını canı gönülden diliyorum.Ayağınıza ,emeğinize sağlık..Şimdiki gençlik müthiş......Aynen devam...

semih24

Aktif Üye
Tepki
283
@Aydın Yıldırım

Güzel yorumlarıza ve dileklerinize teşekkür ediyor ve katılıyorum.Umarım daha güzelleri olur....

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Bu proje Her okulda ve çevremizde yapılması için her şeyin yapılmasını düşünüyorum.Tabi herkes gibi.Bir başlamak eminim ki her yer de yankı uyandıracak ve teşvik olacaktır.Bazı kötü alışkanlılardan uzak olmasını da en başta etkileyecektir..Serkan taşdelen’e ve diğer emeği geçen herkese çok teşekkürler.Devamını dileriz..

Cross-country

Forum Demirbaşı
Tepki
198
çok faydalı bir proje gerçekleştrilmesini sağlayan ve pedal basan herkezi tebrik ederim devamını görmek isteriz :)

• Beğen

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Hocam gerçekten çok güzel.Harika bir gezi olmuş.ELlerinize ayaklarınıza adelelerinize sağlık daha ne diyebilirimki.Bende kendi okul müdürümü ikna edebilirsem ankarada da böyle bir tur yapmayı planlıyorum.Eğer tutturabilirsem olurda müdürü ikna edebilirsem bende resimleri en kısa zamanda paylaşacağım.Saygılarımla.
M.Burak KARADAĞ

• Beğen

semih24

Aktif Üye
Tepki
283
@M.Burak KARADAĞ

Çok teşekkür ederim.Yaklaşık 2 haftalık bir emekten sonra kazasız belasız tamamladık.En çok ona sevindim.Neyse sizlerdende güzel haberler duymak isteriz.Merakla bekleyeceğim....

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

Erkan Közen

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Bisiklet
Cube
Güzel etkinlik olmuş emeği geçen herkezi kutluyorum

• Beğen
Tepki
92
tebrik ediyorum semih hocam gercekten cok anlamlı bir gezi olduğu kanaatindeyim umarım bununla son kalınmaz daha nice 29 ekimlerde 10.larıda 50.leride görürüz katılan tüm arkadaşların ayaklarına sağlık

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
genç pedalcıları bu şekilde turlarda görmek çok keyifli.hepinizi tebrik ediyorum.fakat ufak bi hatırlatma yapmadan da duramayacağım.genç arkadaşlara bisiklet sevdasını aşılarken kask ve eldiven önemini de mutlaka anlatmak ve uygulatmak gerek.bu iş içinde sponsorlar bulabilirsiniz bence.yine de ayaklarınıza sağlık.devamını bekliyoruz...

• Beğen

Yunus YILMAZ

Forum Bağımlısı
Tepki
604
süper ya
bu tür aktivitelere bütün okullar bütün şehirlerin belediye başkanları destek olması lazım
sağlıklı ve daha temiz bir dünya için

• Beğen

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
belediyeyi ve katılanları kutlarım süper bir organizasyon. Sonraki senelerde devamı gelir inşallah.

• Beğen

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
çok anlamlı bir tur gerçekleştirmişsiniz.katılan herkesin ayaklarına sağlık.paylaşım için teşekkürler...

• Beğen

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
Semih hocam..
Güzel anlamlı ve yerinde bir etkinlik olmuş emeklerinize sağlık..
Ayrıca okul yönetimi olsun, Emniyet güçleri olsu, Sağlık ekibine ve sponsorunuza bende tesekkürler sunuyorum böyle bir organisazyonda sizleri ve arkadaşları destekledikleri için...
Erzaincan'a ve Siz değerli dostlara saygılar...

• Beğen