Bartın Bisiklet Festivali (29-30-31 Ağustos 2014)

Konu, 'Bisiklet Festivalleri ve Fuarları' kısmında sahinbaydar54 tarafından paylaşıldı.

 1. sahinbaydar54

  sahinbaydar54 Yeni Üye

  Kayıt:
  6 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  10
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  BARTIN
  Seviye:
  Merhabalar efenim,
  Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz Bartın Bisiklet Festivali’nin ikincisi ile karşınızdayız Geçen yıl organizasyon konusundaki acemiliklerimize rağmen, eğlenceli geçen bir etkinlik olduğu inancındayız; ki katılan misafirlerimizden ne kadar memnun kaldıklarını bildiren mesajlarının gelmesiyle oldukça mutlu olmuş ve devamını getirmeye karar vermiştik. Bu yıl yine Bartın çevresinde bisiklet sürmekten keyif aldığımız parkurlardan bir kuple sunacağız sizlere ve birlikte pedallayacağız.
  • Bu yılki festivalimizi 5-6-7 Eylül 2014 (Cuma-Cumartesi-Pazar) tarihlerinde yeni kurduğumuz Dernek üzerinden gerçekleştiriyoruz.
  • Organizasyon 150 katılımcı ile sınırlıdır.
  • Festival başvuruları 25-30 Temmuz tarihleri arasında Derneğimizin internet sayfası www.pedaldaslar.org üzerinde yayınlanacak olan katılım formu yoluyla alınacaktır.
  • Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra kayıt yaptıran ilk 150 kişi asıl listeyi, sonraki başvurular da yedek listeyi oluşturacak.
  • Geçen yılın aksine bu yıl misafirlerimizden 75 TL katılım payı toplanacaktır.
  • Bu ücret kapsamında, gelen misafirlere festivalin bir hatırası olarak vereceğimiz Bartın Bisiklet Festivali tasarımlı forma ve buff, su desteği, kamp alanı ve üç gün boyunca yemeklerimiz yer almaktadır.
  • Kayıtlar alındıktan sonra asıl listeye giren arkadaşların mail adreslerine göndereceğimiz banka hesabına, açıklama kısmına “Bağış” yazarak, 75 TL katılım payını yatırarak “Kesin Kayıt Listesi”ne isminizi yazdırmış olacaksınız.
  • Banka hesabının bildirilmesinin ardından ücretin hesaba yatırılması için sizlere 5 gün süre verilecektir. Bu süre içerisinde ücreti yatırmayan arkadaşların yerine yedek listede bekleyen arkadaşları almak durumunda kalacağız.
  • Katılım ücreti yatırıldıktan sonra bir sebepten dolayı katılımdan vazgeçilmesi halinde; “Bağış” olarak alındığından dolayı bu ücretlerin geri iadesi maalesef mümkün değildir.
  • İzleyeceğimiz rotalar, genellikle köy yolları olmasına rağmen, asfalt yollardan oluşmaktadır. Bu nedenle istediğiniz her türlü bisikletle katılabilirsiniz.
  • Rotalar, Bartın’ın engebeli coğrafyasından dolayı, bol iniş-çıkışlı ve yer yer zorlayıcı olacak.
  • Karadeniz’in coğrafi yapısı nedeniyle hem tırmanışlar zorlu olur, hem de inişler bol virajdan dolayı tehlikeli olur. Bu nedenle inişlerde üzücü bir olayın yaşanmaması için azami dikkat edilmesini tüm katılımcılardan rica ederiz.
  • Her ne kadar dikkatli kullanılsa da anlık dikkatsizlikler sonucu yaşanan bisiklet kazaları birçoğumuzun başından geçmiştir. Bu nedenle, festival parkurunun bol virajlı yapısı da göz önüne alındığında, kendi güvenliğinizi sağlamanız ve hiç kimsenin üzülmemesi için tur boyunca kask ve eldiveninizi takmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.
  • Festivali düzenleyeceğimiz tarihte havalar tahmini olarak hala sıcak olacak; ama malum Karadeniz Bölgesindeyiz, yağmurun ne zaman geleceği belli olmaz. Bu nedenle havanın yağışlı olma ihtimaline karşı tedbirli gelmenizi tavsiye ederiz.
  • Bisikletlerde yaşanan sıkıntılarda biz de elimizden geldiğince misafirlerimize yardım etmeye çalışırız, ama her yere de yetişemeyebiliriz. Bu nedenle alyan takımı, yama takımı, pompa gibi temel tamir gereçlerini yanınızda bulundurmanız tavsiye olunur.
  • Kamp alanımız Mugada sahili olacak; 3 gün boyunca yayınlayacağımız rotalarda pedallayarak Bartın’ın farklı noktalarını birlikte gezeceğiz.
  • Kamp alanı yakınında duş ve tuvalet imkanı bulunacaktır. Ayrıca bölgede lokanta, büfe, çay ocağı gibi işletmeler var; buralardan alışverişinizi yapabilirsiniz. Telefonlarınızı da buralardan şarj edebilirsiniz.
  • İlk gün (5 Eylül) sabahı toplanma ve yola çıkma alanımız otobüs terminali olacak; orada kayıtlar alınacak, katılımcılara hediyeleri dağıtılacak ve kahvaltımızın ardından da ilk gün rotamız üzerinden yola çıkılacak.
  • Kamp eşyalarınız, ilk gün bir araca alınarak kamp alanına sevk edilecek. Son gün de yine araçla kamp alanından alınıp festivali sonlandıracağımız ve sizleri yolcu edeceğimiz terminale götürülecek. Bisiklet kullanırken lazım olacak eşyalarınız haricinde eşya taşımayacaksınız festival süresince.
  • Festival süresince, hiç ihtiyaç duyulmaması temennisiyle, acil durumlarda müdahale etmek üzere bize eşlik eden bir sağlık ekibi bulunacaktır.
   
 2. Sener A.

  Sener A. Yeni Üye

  Kayıt:
  26 Nisan 2014
  Mesajlar:
  5
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Dünya
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
 3. D.Mustafa

  D.Mustafa Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Nisan 2014
  Mesajlar:
  1.310
  Beğeniler:
  979
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Bartın da olsaydım mutlaka katılırdım. Artık ümit e selam söyleyin iyi eğlenceler size :)
   
 4. mustafa tanrıverdi

  mustafa tanrıverdi Kıdemli Üye

  Kayıt:
  22 Nisan 2012
  Mesajlar:
  203
  Beğeniler:
  71
  Şehir:
  Pendik Kurtköy
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  süüper İnşallah kayıtlardan dolmadan katılırım.
   
 5. Ramazan Kılınç

  Ramazan Kılınç Üye

  Kayıt:
  14 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  50
  Beğeniler:
  53
  Şehir:
  Bartın
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  http://www.pedaldaslar.org/sayfa/kayit-formu/ adresinden başvurular alınmaya başlanmıştır arkadaşlar. Başvuru formu 1 Ağustos'a kadar açık kalacak. Sonrasında kaydınızı kesinleştirmeniz için katılım ücretini yatırabileceğiniz banka hesap numarası kayıt sırasında gireceğiniz e-posta adresiniz yoluyla sizlere ulaştırılacaktır. Festival kapsamında hediye edeceğimiz formalar için de bedeninizi seçmeyi unutmayın lütfen.

  Sevgiler, saygılar :)
   
 6. Ramazan Kılınç

  Ramazan Kılınç Üye

  Kayıt:
  14 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  50
  Beğeniler:
  53
  Şehir:
  Bartın
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  Merhaba arkadaşlar,

  https://www.facebook.com/events/1474000169507273/

  Etkinlik sayfasında da paylaştığım üzere Bartın Belediyesi'nden kaynaklı bir sorundan dolayı festival tarihimizi 1 hafta önce çekmek zorunda kaldık. Yeni tarihimiz 29-30-31 Ağustos 2014 olmuştur. Buradan da bilgi vermemiz gerektiğini düşündük.

  Karışıklık için özür dileriz..
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_11-3-33.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2017-1-21_18-23-21.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
Dumbbell-Squat-Jump-Exercise.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...