Barspin hakkında yardım istiyorum,bmx ci arkadaşlar!!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merabalar,ben street mtb kullanıyorum,barspin için bisikletime gyro taktırdım,uzun zamandır bisikletimde var ama hala çözemedim şu hareketi.

çevirmek için ağırlığımı arkaya verip gidonu çevirdiğimde arkaya falan düşüyorum,bisikletin üzerinde kalamıyorum,ayaklarım pedalda kalmıyor yani.arasıra bisikleti yere düşürüyorum.:rolleyes:

şu hareketi yapıcam diye resmen çıldırıcam artık,şimdiye kadar bi harekette hiç bu kadar zorlanmamıştım.
acaba çok basit bi yolu var da ben mi keşfedemedim,bilemiyorum.sizlerden yardım istiyorum.
yanlış anlaşılmasın ayakların peglerdeyken olan değil,iki ayakta pedaldayken,ön çekilerek yapılan barspinden bahsediyorum,yardımlarınızı bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: akrobat_54
Scudo

Laxeri

Daimi Üye
Tepki
288
bmx te olsa anlatılırdı da mtb de hiç denemediğim için bilemiyorum bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlar umarım.fakat tek bildiğim ayakların harekete başlamadan önceki halinin gergin,dik bi şekilde olması lazım.

• Beğen
Tepkiler: Hakkı Özen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ya bmx le aynı,hiç bi farkı yok,tabi biraz daha zor teker büyük olduğu için,zaten türkiye de başka kimsenin mtb sinde gyro yok,o yüzden sizden yardım istiyorum,ayakların gergin olmasını deniycem,anladım demek istediğini,

daha ayrıntılı tavsiyeleri bekliyorum hareketi çözmüş arkadaşlardan

• Beğen

seko123

Daimi Üye
Tepki
71
bmte olsa anlatırdım ama mtb de nasıl oldugunu hıc dusunmedım.... cunku yakınlarda kullanan hıc arkadasım yok bıde hangı bısıklete nasıl taktırdın kaca magloldu mtb kullan arkladaslarmı bıraz gaza getıreyım...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ya bmx le farkı yok,videolardan falan biliyorum ama galiba sende yapamıyosun bahsettiğim gibi,son çektiğiniz videolarda baktım,ayağın arka pegdeyken yapıyodun,yapabiliyosan kusura bakma tabi:)

hiçbi masrafı yok,bi gyro alıyosunuz,vitesleri iptal ediyosunuz okadar:)

• Beğen

seko123

Daimi Üye
Tepki
71
ayagım arkada peglerden we pedallardan yabıyorum ama pegdekı daha bı sekıl duruyo cunku gıdon 2 tur donuyo.....

numanstein

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Sedona
Bi de şöyle dene:Gidonu çevirdiğin anda kendini geri atarken dizlerini hiç kırma fakat ayaklarınla içe doğru baskı yap(seleyi sıkarmış gibi).Sele şeklinden dolayı senin arkaya düşmeni engelleyecektir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yazan herkes için teşekkür ederim,ilk barspinimi dün 21.30 sularında yaptım ve bi daha unutmak mümkün değil,öğrendikten sonra çok basit bi hareket,en kısa zamanda video koyucam;)

• Beğen

cakhiy

Forum Demirbaşı
Tepki
200
(link) bu video hem çok güzel hemde çok barspin kullanmış adam mtb de. çok hoş görünüyor bence

mirraco

Üye
Tepki
41
yapman gerekn agırlıgını gerıvermen ve seleyi dızlerınle cok sıkıcı ca kavraman
ve barsprın'i yaparken saate enaz 7 10 km hızla yap hareketı cok serı yap
calısma
1-180barsprin
2-360 barspirn
3-gerısı sana kalamıs:d
hade ıyı calsımalar ben taktıgı soledım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
sağol miracco,iş dizinle seleyi sıkıştırmada bitiyo,sele pozisyonunun hafif yüksek olması lazım bunun için.bide dizi baldırlarım yara olucak neredeyse,acıtıyo sele ya:).video koyucam diyom ama valla koyucam:)

akrobat_54

Üye
Tepki
4
ya atilla abi ben numan ben sana birkaç video gödereyim veya sen bizim işyerine gelince alırsın benden ok

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hallederiz numan,sizden izlerim,bide olum eski konuları hortlatma,1 sene öncesinin konusu bu:)

BursALı BMX

Aktif Üye
Tepki
110
Beyler bunun tek kolay bi yolu war
İlk önce (tabi daha önce hiç yapmadıysanız) kumda veya mermerde deniceksiniz.
Sol elinizle sağ tarafı, sağ elinizle sol tarafı tutun.Daha sonra biraz hızlandıktan sonra hiç düşünmeden gidonu çevirin ve 180 i tamamlayın.Daha sonra sağ veya sol elinizle tekrar çevirin ve 360 barspin bitmiştir ;) :cool:

bünyamin

Forum Demirbaşı
Tepki
437
yeni konu açtım oradan bahın benim resime wideosuda war :D senin anlatın mazide kaldı kardeş :D

Enes Gül

Daimi Üye
Tepki
120
1 ayağını arka peg e 1 ayağını pedal a sol elini gidonun sağ koluna sağ elini gidonun sol koluna koy hiç korkmadan çevir :)

bünyamin

Forum Demirbaşı
Tepki
437
@burnout_54

bak sewgili arkadaşı eyer sen banihop + barspini diorsan o az zor önce düz yerde dene ayakların pedaldayken yab soradan hızlı giderken yab daha sonradan ise kaldırımdan atlarken dene onuda yabdınmı banihop+barspinide yabarsın ama az zorlanırsın ama şöle yabiorum ben önce banihopu çekiorum maximum yuksekliğe ulaşık yere inişe geçtiğinde hemen dreksionu çewirecen tabi dizlerinlede koltuku hafiften tutman gerek ben dierlerinin yazdıklarını okumadım onlar ne tavsiye etiysede bilmiorum saygılarımla adana street team misti :)