Barış Manço'yu Anma Turu

Tepki
38
Sevgili arkadaşlar,
Hepimizin çok sevdiğine inandığım rahmetli Barış abimizin 1 Şubatta öüm yıl dönümü.Bunun için şehiriçi tur planlıyorum.Her grup kendi ilinde böyle bir etkinlik yaparsa ülke çapında olur.Ben büyük ihtimalle o sırada İzmir de olacağım.Güzelyalıdan Karşıyaka ya bir tur uygun olur.Aslında birer tane de tişört bastırsak çok hoş olur.Karşıykada ayarlanacak bir mekanda Barış Manço şarkıları eşliğinde(ilk şarkı Dönence olmak şartıyla) minik bir eğlence ve sohbet ortamı yaratabiliriz..

Önerilerinizi bekliyorum..

Bu arada ölümünün 10.yılı olduğunuda unutmayalım.Bununla bağdaştırabiliriz bazı etkinlikleri

• Beğen
Tepkiler: Yasin Kukur
Scudo

Yasin Kukur

Forum Bağımlısı
Tepki
391
Bisiklet
Scott
Barış Manço yu bende çok severim. Böyle bir etkinlik tüm illerde olucaksa, bende varım.

müslüm açar

Aktif Üye
Tepki
172
çok güzel bir düşünce yalnız bunun şehir içi değilde imkanları olanların şehirler arası yapmasından yanayım. bir de şunu belirtmek istiyorum ölüm yıl dönümünde yapılan bir etkinlik içinde eğlence olması hiç de hoş olmaz kanımca :in:

• Beğen
Tepkiler: Selami Daban
Tepki
38
Barış mançonun ölümünü kutlamayacaığız.Onu anmanın şarkılarını dinleyerek yapılması,ya da anarken sevinmek öldüğü için eğleniyoruz anlmana gelmediği aşikar.Sonuçta amacımız belli..

müslüm açar

Aktif Üye
Tepki
172
ilk paragrafınızdaki son cümlenizi tekrardan okumanızı tavsiye ederim. şarkılarının dinlenmesi kadar doğal bir şey olmayacağının farkındayım -.ama buradan anladıklarımı ancak yazılanlara bakarak yapabilirim

Tepki
11
haklısın muslum abı bastan yazmıs eglence dıe sana katılıom bole bı gunde eglence hos degıl.... onlarada hak verılmelı yanlıs yazılmıs ama tabıkı muzıklerı dınlenır.. :) :D

• Beğen
Tepkiler: müslüm açar
Tepki
38
yani eğlenceden kasıt belli.Eğlence diye yazılan şeyin içeriği de belli.Müzik çalıp dans edileceği gibi bir anlam çıktığını zannetmiyorum.Müziklerini dinleyerek onu hatırlamış ve anmış olacağız.Yani ölüm yıl dönümü bi yerde toplanıp oturp, arakdaşın dediği gibi Yasin okutacak halimiz yok.Kısacası uzatmamın anlamı yok.Eylemin adı belli:Barış Manço'yu anma turu..

Selami Daban

Forum Bağımlısı
Tepki
513
barış manço abimizin ölüm yıldönümü 31,01,2010 gece yarısı saat 23,00 suları bundan yaklaşık 11 yıl önce kaybettiğimiz barış manço abimizi saygıyla anıyor ve o haftaya 31 ocak günü bir plan yapmayı bizde isteriz teşekkürler.