barış kılınç'ın sansür açılımı

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Bülent Bayer tarafından paylaşıldı.

 1. Bülent Bayer

  Bülent Bayer Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Nisan 2009
  Mesajlar:
  177
  Beğeniler:
  225
  Şehir:
  adabazar
  Seviye:
  öncelikle belirtmeliyim ki niyetim kimseyi kırmak veya tiye almak değil. sadece kafa karışıklığımı gidermek derdindeyim. forumdaki yöneticilerinin buranın mevcut ortamını bozmamak için tüm iyi niyetleriyle ellerinden gelenleri yaptıkları kanaatindeyim ayrıca.

  bir hafta gibi bir süre önce yaptığım bir bisiklet gezisiyle ilgili açtığım konudan bir kaç fotoraf kaldırıldı. sebep? sebebini ben de bilmemekteyim. konumu düzenleyen arkadaş barış kılınç mahlaslı forum yönticisi. gönül isterdi ki özel mesaj yoluyla kendisine bunun sebebini sorabileyim. lakin mesaj sınırından mütevellit mümkün olmadı.

  silinen fotoraflardan birinde ölü bir tilki vardı. avcılar tarafından öldürülmüş bir tilki. dikkat çekmek istediğim sadece doğaya verilen zarardı. resimleri silerek, sansürleyerek nere kadar. umarım bu gibi yasakların sonunun nere vardığının farkındadır bu arkadaşlar. bir diğerin ise ağzımda sigara olduğundan dolayı silinmiş. anlamadım, ağzımda sigara olunca sanki marlboronun özgürlük ve maceranın tadını yaşayan kementli adamı imajı çiziyorum. resimler hiç önemli değil, silinsin. ama ben kafamda bunu bir mantığa oturtamadıktan sonra uykum kaçıyor, elimin tersiyle çenemi okşamaktan kendimi alı koyamayıp göğüs uçlarımda karıncalanmayla karışık terleme hissediyorum. oh jesus christ tam bir azaba dönüyor hayat.

  tilki ölüsü bu forumdaki insanların ahlaki ve psikolojik gelişimi açısından ne gibi bir mahsur taşıyor. bir zahmet tilki ölüsünden korkan insanlar bisiklete yaklaşmasın. sigarayla ilgili yasak nedir peki? sigara paketi olması yasak mı mesela resimlerde. ağızda sigara olması yasak, o kısmı anladım geçte olsa. peki çektiğimiz resımlerde sigara paketi olabilir mi mesela selenın üstünde, elimizde yahut yaka cebimizde. peki ya çakmak? zipponın ayrı bir havası var. eğer çakmaklı resimler de yasaksa kesinlikle bu yasak zippoları kapsamamalı züppeden zappaya kadar pek çok çağrışım yapan bir nesne en nihayetinde. bunu geçtim, izmarit olabilir mi? yerdeki bir izmarit fotorafın silinmesi için bir gerekçemidir? izmariti yere atana bağlıdır dediğinizi duyar gibiyim...

  her neyse, bu konuyla ilgili detaylı bilgi istiyorum. yarın öbür gün taytından cinsel organın belli oluyor gibi mazaretlerle fotoraflarımın silinmesinden önce bu gerçeklerle bir an önce yüzleşmek niyetindeyim. biri veya birileri beni aydınlatırsa fazlasıyla memnun kalacağım ve bu memnuniyetimin yanı sıra forum daha güzel, ahlaki sınırları besbelli bir yer olacak pekala.

  muhabbetle...
   
 2. Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.292
  Seviye:
  Konuyu uzatmanın hiç alemi yok, bu sansür Barış Kılınç’ın değil yönetim aldığı karardır bilmenizi isterim.

  Bu portal'da bu gibi fotoğraflara yer vermiyoruz,hem edindiğimiz tecrübelere göre hemde forumun üstlendiği misyon dahilin'de değerlendirilebilir.

  Doğa'ya ve sigara'ya olan zararı herkes biliyor ama açılımınız ve sergileme noktasındaki görüşünüz ayrı bir platformda olabilirdi ve saygı duyardık..

  Sizde zamanla gezilerinizde, çektiğiniz fotoğrafları nereye,nerde,ne zaman hangi amaç ve gaye ile yayınlayıp ilgi ve dikkat çekmeniz dileği ile..(biraz daha dikkat)

  saygılarımla.
   
 3. #3
  Bülent Bayer

  Bülent Bayer Aktif Üye

  Kayıt:
  17 Nisan 2009
  Mesajlar:
  177
  Beğeniler:
  225
  Şehir:
  adabazar
  Seviye:
  arkadaşım alınma ama yazdığın cevaptan pek bir şey anlamadım.

  bu portalda bu gibi fotoraflara yer vermiyoruz demişsin. ben de bunu merak etmekteyim. tam olarak ne gibi fotoraflara yer/izin vermemektesiniz? açıklar mısınız? bunun yanı sıra son iki cümlenden hiç bir şey anlamadım. cümlenin başıyla sonu birbirini tutmuyor. keşke biraz daha dikkat derken biraz daha dikkat etseydin yazım şekline.
   
  Ahmet Mumcu bunu beğendi.
 4. Önder Özdoğan

  Önder Özdoğan Onursal Üye

  Kayıt:
  25 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  2.329
  Beğeniler:
  1.292
  Seviye:
  Gayet iyi anlamışsın bana kalırsa,..

  "polemik yaratmak istiyorsan özel den görüşelim arkadaşım burası yeri değil malum"

  Bir foruma üye olurken profil kısmına dikkat et(tam doldur),bana burda ahkam kesme "yok anlamadım,başı ile sonu tutmuyor v.s"

  Yukarıda yazılanlarda anlaşılmayacak bir cümle yok,anladığın kadarı ile anlarsın olur biter saygıdeğer arkadaş.
   
  ZekiAlper bunu beğendi.
 5. Haşim Okyay

  Haşim Okyay Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.245
  Beğeniler:
  4.705
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Forum kurallarımız, madde 17 der ki ;

  17-) Küfür, slogan, küfür içeren , porno & adult resim, parti logosu içeren, şiddet görüntüleri içeren, T.C. anayasalarını çiğneyen görüntü içeren, küçük çocukların gelişimini etkileyen avatar kullanmak yasaktır.


  Bahsedilen fotoğrafı görmeye nail olamadım ne yazık ki ( avcı meziyetlerini gösteren fotoğrafı). Ama sanıyorum açmış olduğunuz sakarya- poyrazlar gölü konusundaki sarf ettiğiniz cümleler, fotoğrafın burada yayınlanmasınının ( forum kurallarınca ;) ) mümkün olmadığını göstermekte.

  Sigara konusuna ise hiç değinmiyorum. İçersiniz veya içmezsiniz o ayrı konu. Eğer elinizde, ağzınızda, oranızda veya buranızda bir sigara ile fotoğraflanıp onu da foruma koymuşsanız, bu da kaldırılır. Kaldı ki, altınızda bir bisiklet var, fayton ile gezmiyorsunuz.

  Ayrıca, şu an kullanmakta olduğunuz avatar da, forum kurallarına aykırıdır. ;)

  Bir diğer husus, kullandığınız Türkçe ile ilgili. Lütfen ( . ) işaretinden sonra başlayan cümlelere büyük harf ile başlayınız. Düzgün Türkçe kullanmamak da forum kurallarına aykırı bir durumdur.

  Yapmanız gereken, sadece forum kurallarını okumanız ve uymanızdır. Böylece, ne göğüs uçlarınız karıncalanır veya terler, ne de geceleriniz uykusuz geçer. Altı yeni değişmiş bebekler gibi mışıl mışıl uyursunuz. ;)
   

İlginizi Çekebilir

upload_2015-9-22_17-4-3.png
Fast After 50'de Joe Friel kiraz suyunun iyi bir uyku için faydalı olduğunu, çünkü kiraz suyunun uyku sırasında melatonin üretimini arttırdığını yazıyor. Tabii iyi uyku da şiddet antrenmanları...
upload_2017-2-15_10-56-13.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...
20160630_084931.jpg
Hazirandı..Hepimizin gelmesini dört gözle bekledeğimiz o harika doğanın bize sunduğu bisiklet koşulları uygun hale gelmişti.Hoş kendi adıma mevsim yada iklim nasıl olursa olsun aynakol kadanssız...