barendin avantajları nelerdir?

talha yavuz

Daimi Üye
Tepki
94
arkadaşlar gidon aynamı iptal edip barend taktırmayı düşünüyorum sizce hangisi daha avantajlıdır
barendin tam olarak avantajları nelerdir?

Scudo

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Benim gibi sıradan kullanıcı için barenttin sağladığı; arada biraz daha dik pozisyonda bisilet kullanmak yani beldeki zorlanmaları daha aza indirmek ve-veya zaman zaman ellerin pozisyonunu değiştirerek uyuşma ve diğer el bileği rahatsızlıklarını engellemek.
Aynanın avantajı; arkanı tam kontrol ve dengede, zamanlamada hiç zafiyet meydana getirmeden manevra yapabilmek.
Ben sadece gidonun sağına barend taktım soldaki gidona takılı aynamı çıkartmadım. yukarıdaki avantajlarda bir eksiklik hissetmeden 6-8 aydır da kullanıyorum.

M.Cilasun Bayülgen

Daimi Üye
Tepki
254
Merhabalar,

Arkadaşlar faydalarından bahsetmiş zaten, ben de benim yaşadığım bir sorunu paylaşayım istedim. Bisikletimde daha önce daha dar bir gidon vardı ancak geniş gidona geçip barend de taktığımda dar sokaklarda ve bazen de ormanda sorun yaşamaya başladım. Önceleri sadece gidonu çarptığım yerlerde artık barendlerim takılabiliyor ve bazen de tehlikeli oluyordu...Çıkartmayı tercih ettim ama yazdıklarım gözünü korkutmasın boyutundan beklemeyeceğin bir rahatlık sağlıyor.

Bu arada gidonuna barend takıp, kendine de bir kask aynası alabilirsin. Seçme zorunluluğun ortadan kalkar... :in:

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
rampalarda çok işe yarar.ellerin yorulduğu zaman,barendler elleri yukarıda tuttuğu için bileklerin ve ellerin yorulmaz.faydalı bir alet :)

• Beğen
Tepkiler: talha yavuz

Emre Erbay

Üye
Tepki
22
geçen yaz bileğimde oluşan ağrılar yüzünden almaya karar vermiştim. işime de yaradı gerçekten ya da bileğimdeki ağrıya alışıp hissetmemeye başladım..ama sanırım ilk şık daha doru :)

talha yavuz

Daimi Üye
Tepki
94
@M.Cilasun Bayülgen
çok teşekkürler cvplarınız için,kask aynasını pek sevemedim gidon daha gzl geliyo ama bakalım belki kask aynasını denerim bi

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@talha yavuz

(link)

yerinde görme şansın varsa linkini verdiğim ürünü incelemeni ve bize de bilgi vermeni tavsiye ederim. barendin içine ayna saklamışlar sanki.. yada ben o şekilde görmek istedim :)

http://media.rei.com/media/697815Lrg.jpg

konu "barend mi yoksa ayna mı kullanalım?" yoluna girince paylaşmak istedim. eğer doğru görüyorsam feragata gerek yok.

Tepki
20
evet arkadaşım ayna saklamışlar diğer fotoğraflarında göstermiş;
https://www.deltabisiklet.com/File?_Args=_Preview2,3785,DeltaBisiklet

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@M.Cilasun Bayülgen

Önemli olan işlevi :D :p :smily143: :04: :winkenlux