Baradine fren almak istiyorum ama kararsızım!!!

Konu, 'Frenler' kısmında Batuhan ŞANLI tarafından paylaşıldı.

 1. Batuhan ŞANLI

  Batuhan ŞANLI Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2012
  Mesajlar:
  8
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  Kastamonu
  Merhaba arkadaşlar, Bianchi Scorpion D model bisikletim var. Önde mekanik disk fren arkada ise v-fren mevcut. Bisikleti alalı 2 ay oluyor. Disk fren iyi gibi bir sıkıntı yok ama arka v-fren hiç de iyi tutmuyor. Yolda çoğunlukla hiç etkisi yokmuş gibi hissediyorum. Bir de 15-20 km'nin üzerinde gidip fren yaptığımda tam durmak üzereyken iğrenç bir ses çıkartıyor. Ben de forumdan araştırmalar sonucu Baradine fren almak istiyorum arkaya. Ama iki model arasında kaldım. 3 renkli ve ABS. Bu frenleri kullanan ve bunlardan birisini veya başka bir modeli bana önerebilecek olan var mı? Bir de mümkünse Kastamonu merkez'de satan bir yer olursa iyi olur. Teşekkürler :)
   
 2. Ertuğrul Mengi

  Ertuğrul Mengi Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  23 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  400
  Beğeniler:
  303
  Şehir:
  Îstanbul/Tuzla
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Ses derken ? Frenler ayarsız olabilir veya jantın frene temas ettiği kısımlara yağ gelmiş olabilir temizleyip dene istersen, gacır gucur olsun :)
   
  gok bunu beğendi.
 3. #3
  Batuhan ŞANLI

  Batuhan ŞANLI Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2012
  Mesajlar:
  8
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  Kastamonu
  Hayır son zamanlarda yapmaya başladı bu sesi . Yağ filan da bulaşmamış kontrol ettim, temizledim de. Son zamanlarda yapmaya başladı sıcaklardandır belki :) Ama bir de şu var hızlı giderken arka frene abanıyorum yavaşlatıyor az da olsa. Hatta dümdüz fayans döşeli gibi bir yer var Kastamonu'da oraya kaydırabiliyorum ama o zaman ses çıkartmıyor. Tam durmak üzereyken hatta tam durma noktası gibi iğrenç bir ses çıkartıyor. Bunun arka frenden geldiğinden eminim çümkü durmaya yakın arrka freni bırakıp öne bastığımda ya da hiç basmadığımda bu ses çıkmıyor. :)
   
 4. Mesut C.

  Mesut C. Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  7 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  521
  Beğeniler:
  178
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  ABS öneririm. :) Kullanıyorum ve memnunum. Yalnız, jantı temiz tutmanız da fayda var. 2 haftad bir temizlik yaparsanız hem pabuçlar daha temiz olup fazla erimez hem de ses çıkarmaz.
   
 5. #5
  Batuhan ŞANLI

  Batuhan ŞANLI Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2012
  Mesajlar:
  8
  Beğeniler:
  1
  Şehir:
  Kastamonu
  Peki bu ABS fren nasıl? Bas çek özelliği yapmıyordur mutlaka ama ani kitlenmeyi önleyen bir yapıya mı sahip? Yani nasıl bir şey biraz anlatabilir misiniz? :)
   
 6. Atıl Güven

  Atıl Güven Forum Demirbaşı

  Yaş:
  23
  Kayıt:
  22 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  486
  Beğeniler:
  324
  Şehir:
  Mersin
  Adı:
  Atıl Güven
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Bende baradine 959 var (kırmızı-siyah ) modeli onda abs özelliği var mı bilmiyorum ama geçenlerde bir kamyonetin arkasına girmiş 45 km hızlardayken kamyonet bir anda frene asıldı.Tabi bende asılmak zorunda kaldım başka bir fren pabucu olsaydı kesin takla atardım.Titrete titrete durdurdu beni sanırım bu abs oluyor.
   
 7. goktugX

  goktugX Aktif Üye

  Kayıt:
  31 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  126
  Beğeniler:
  32
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Ben bugün 3 Renkli Baradine taktırdım ön arka olarak. Bisikletçiden çıkarken bir deniyim bakalım dedikleri kadar var mıymış dedim. Ön frene yüklendim ve takla attım. Bu kadar güçlü olabileceği aklıma gelmezdi :D
  Frenlerde ses yok, birde 3 rengin anlamı nedir ? Yeşil ıslak, Kahverengi toprak zeminde, Siyahta asfalt için mi ? Çünkü Pabuçların içi ayakkabı gibi, her rengin farklı deseni, oyukluğu var.
  Zincir attı geri döndüm düzelttiler :) ABS modeli şehir içinde güzel ama ben kendim kontrol etmeyi daha çok seviyorum. ABS`de durma mesafesi daha uzun.
   

İlginizi Çekebilir

5e5bb4d61700a7c23b5abfe47263a288.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
2-1484682847519-10n1z5cna8fg7-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
image.jpg
1 haftalık çalışma sonrası roller Yaptım. Profil demirler, akıllı Alman rulman yatakları ve rulmanlar, rulmanlı merdaneler ve gerginleştirilmiş makine zinciri ile Bayır tadında Sürüş zorluğu :)...