bankacı arkadaşlar

aslan asker

Aktif Üye
Tepki
64
hepinizi ilk olarak selamlarım bankacı olan arkadaşlara birşey sormak istiyorum. Ben 92o tl olan asgari ödemenin 700 tlsini zamanında geri kalanınıda 9 gün sonra ödedim. Bir sonraki extrede kalan bakiyenin tamamını istediler sorduğumda bunun bankalar kanununda böyle olduğunu söylediler. Geç ödeme yaptığım için böylemidir yoksa bir bankaya ait uygulamamıdır lütfen cevaplarsanız sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: serkan hilal
Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Açıkcası İşbankasında böyle bir uygulama ile karşılaşmadım. Daha önce sizin gibi bir kısmını zamanında bir kısmını biraz daha geç ödediğim oldu ama hiç bir zaman bir sonraki ekstrede tamamını istemediler..

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
doğrudur, bankaların kanununda (prosedür) bu böyledir.
son ödeme tarihinden sonra yaptığınız için böyle, eğerki son ödeme tarihine kadar asgari olan 920tl. yi ödemiş olsanız sorun olmazdı ama eksik yatırdığınız için(asgariyi bile) bir sonraki dönem tamamını ödemek zorundasınız, bilgi veren banka personeli doğru söylemiş, Aslan bey.
kısacası son ödeme tarihine kadar en az Asgarisini yatırmanız lazım aski taktirde sizden talep ettikleri gibi bir sonraki ay tamamını isterler.

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
@serkan hilal

Serkan bey,

Ben de merak ettim. Cevaplarsanız sevinirim.

Bir sonraki dönem tamamını ödemek zorunda olmak şu manada mı ? Dönem içi işlemler ve sonraki dönemlerin toplamı kadar, yani tüm taksitler v.s. Yoksa ödenen para tekrar istenmiyor heralde ? Ödenen ödenmiştir.

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
@krankmili

şimdi şöyle bir örnekle açıklayım...
Ext. borcu: 2800 tl.
asgari ödemesi: 900 tl.

siz bu kartınıza 700 tl. öderseniz, bir dahaki dönem 2800 tl. yazan rakamın yerinde olan tutarı (yani ext. borcunu) ödemek zorundasınızdır. anlatabilmişimdir umarım.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
O zaman en azından asgari ücreti ödemeye çok dikkat etmek lazım.. Çok sakat birşeymiş..

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@aslan asker

Sn Aslan bey ilk önce bu durumun hangi banka ile aranızda geçtiğini söylerseniz daha çık birşekilde yardımcı olabiliriz.Asgari ödeme tutarı aksini bildirmemeniz durumunda extredeki meblağın % 20 sidir.

aslan asker

Aktif Üye
Tepki
64
@Niyazi ALTUN
akbank işin tuhafı durumu izah dahi edemiyorum ne tlf nede banka personeline ama eğer tamamını istiyorlarsa son derece saçma ve müşteri kaybı zaten şubelerde benim extremi göremiyorlarmış.

krankmili

Forum Bağımlısı
Tepki
2.445
@serkan hilal

Evet gelecek dönemler değil, o ay için bakiyenin tamamı, anladım.

serkan hilal

Forum Bağımlısı
Tepki
669
@aslan asker

şube extre göremez doğrudur, sadece extre borcu ve asgari ödeme tutarını görebilir. Yani Şube içerisindeki personel size yardımcı olamaz o konu ile ilgili, kredi kartıyla ilgili problemlerinizi kartın arkasında yazan numara ile görüşebilirsiniz ve itiraz hakkınız vardır, itirazlarınız %75 olumlu sonuçlanır.
extre nizi şube içerisindeki BTM ye bezeyen internet bankacılığından alabilirsiniz ve onun üzerinden yorumlayarak derdinizi anlatabilirsiniz.

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
@aslan asker

Sn Aslan bey ilk önce bu durumun hangi banka ile aranızda geçtiğini söylerseniz daha açık birşekilde yardımcı olabiliriz.Asgari ödeme tutarı aksini bildirmemeniz durumunda extredeki meblağın % 20 sidir.