Bandırma-manyas / erdek-ilhan (kamplı)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Kağan Ayan tarafından paylaşıldı.

 1. Kağan Ayan

  Kağan Ayan Üye

  Kayıt:
  13 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  80
  Beğeniler:
  29
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  Yunus Emre arkadaşım ile yaptığımız turumuz, kendisinin kaleminden;  02-03 Mayıs 2015 tarihli tur yazısı.
  1.GÜN
  Mountain Bike Ride Profile | Manyas near Bandırma | Times and Records | Strava

  Şehirden kaçmak değil bizimkisi. Şehir dediğimiz yer Bursa olunca egsoza boğunulan zamanlar daha az. Her yerin yeşil olduğu bu yerde bizimkisi daha fazla yeşil görmekten başka bir şey değil. Ve en doğal olarak da bisikletlerimize duyduğumuz özlem bir başka oluyor.
  Rotayı bu sefer biraz akışına bırakarak hazırladık. Ana hatlarımız belliydi ama arabayla Bandırma’ya gelerek Liman Avm otoparkına bıraktık. Buradan geldiğimiz yolda ters istikamette Bandırma çıkışına doğru pedalladık.İlk rotamız Manyas kuş cenneti idi.(buraya kadar 15 km) Kuş gölüne girmeden evvel artistik resimler çekmeyi de ihmal etmedik.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Manyas kuş cennetine ilk gelişimizdi. Ben bir egeli olarak marmara bölgesini öğreniyordum imkanımız yoktu gelemedik ama yan tekerdaşım Kağan da gelmemiş. İlk olarak parka bisikletleri “ilke”sel nedenlerle alamayacaklarını söyledi bilet kesen yetkili abi, biz de binmeyeceğimizi ortamlarda hava atmak için bir iki resim çekmek istediğimizi, çok takipçimiz olduğunu (yalan söyleyen şu reklamda figüran olsun.) onlarla paylaşacağımızı belirterek soktuk, ikna olmuştu yetkili abi. Sonrasında silahlı yetkili bir abi de gelerek yine aynı ilkeden bahsetti yine aynı şeyleri anlattık tamam dedi. Yani siz de iyi kalpli bir çocuk olursanız şirinleri görebilirsiniz. Çok zorlamayın yani efendilikten ödün vermeyin. Ayrıca bu da bonus ne kadar yapmak istersiniz bilmem ama bölgede kamp da yapabilirsiniz, izin verdiklerini söylediler.
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Kuş gölünden çıkıp en yakındaki köy kahvesinden gölü çevreleyen bir yol olup olmadığını sorduk. 25-26 nisan tarihli İznik gölü çevre turunda efsane yollar keşfetmiştik.Olmadığını öğrenince ( sular çekilince bir yol ortaya çıkıyormuş gerçi.) tekrar asfalta çıkıp Aksakal- Ergili köyünde çay molası verdik. Zaman kısıdı ve Ergili köyü sonrası yolların yokuşlu olması nedeniyle tekrar geldiğimiz yoldan Bandırma’ya döndük, meydanda güzel bir yemek yedikten sonra Erdek’teki kamp yerimize gitmek için arabaya döndük. Geceyi Kapıdağ Kamping‘de geçirdik. Burası oldukça güzel, herşey kampa uygun, güzeldi. Tavsiye ederiz.
  [​IMG]
  2.GÜN
  Mountain Bike Ride Profile | - İlhan Köyü near Erdek | Times and Records | Strava

  Güne güzel bir başlangıçla başladıktan sonra gerisi önemli olur mu sizce de ?
  [​IMG]
  Gece, bir önceki tecrübeme göre daha iyi geçmesine rağmen uykuyu yine de az almıştım. Gece hafif yağmurlu bir şekilde geçmişti. Kullandığım decathlon arpenaz 2 çadırı su yalıtımı konusunda başarılı ancak su buharını dışarı atamıyor.Bunu da ayrı yazacağım.
  Sabah erkenden eşyaları toplamaya başlasak da çıkışımız 9’u geçmişti. Erdek merkezde güzel bir kahvaltı yaptık. Benim afyon daha patlamadı tabi ki.
  [​IMG]
  İlk gün de dahil Kağan’ın ön tekerinde bir abdesti bozukluk vardı. Toplamda 3 iç lastik yedi.Kahvaltı yapılırken yeni 3.cü ve son lastiğini kullanmıştı rahattı aslında ama yusuf yusuftu, neyseki turu patlak bitirdi, kalbi temizmiş. Kahvaltı sonrasında Erdek-Ocaklar-Narlı ve İlhanköy rotasını izledik. Bu yol, sürekli inişli ve çıkışlı bir rota. 3 çıkıyorsun 1 iniyorsun sonra 2 çıkıp 5 iniyorsun filan. Ben böyle spekülatif yolları sevmem yol dediğin düz olacak arkadaş.Giderken 1.50 saat süren yol dönüşte 1.30 saatte bitebilirdi biraz sallandık.
  [​IMG] [​IMG]
  Pek bir aksiyonun olmadığı 2.günde yine aynı yoldan Erdek merkeze gelerek bisikletlerimizi arabaya yükleyerek Bursa’ya döndük. Toplam rotayı iki farklı programın ortalamasını kullanarak 115.60 km olarak ölçtüm.
  Rotanın haritası da aşağıda..
   
  Oktay Erkan bunu beğendi.
 2. fouray

  fouray Yeni Üye

  Yaş:
  27
  Kayıt:
  9 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  7
  Beğeniler:
  5
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Bianchi
  Çok güzel yerler görmüşsünüz. Pedalınız durmasın.
   
  sulyum ve Kağan Ayan bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-11-16_14-21-34.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
upload_2016-4-1_9-11-50.png
Guy Andrews ve Simon Doughty'nin kaleme aldığı The Cyclist's Training Manual kitabı, çalışıp kendini geliştirmek isteyen her tür bisikletçi için (yol, dağ, tt, cyclo-cross vb.) gerekli bilgiler...
upload_2017-2-15_10-48-23.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...