Bana uygun yol bisikleti araştırması.

Oğuzhan Kabaçalı

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Scott
Merhabalar. Öncelikle hayırlı ramazanlar. 2 - 3 ay içinde bir yol bisikleti almayı planlıyorum. Vereceğim en fazla 1000 - 1200 TL arasında bir ücret olur. Aradığım özellikler ultra hafif bir bisiklet olmasına gerek yok. Ama 20 kiloda olmasın. :) Ülkemiz yollarına uygun bisiklet önerileriniz varsa duymak isterim. Teşekkürler. :)

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bütçenize uygun alabileceğiniz en ucuz başlangıç seviyesi yol bisikleti: (link)
Tabi 2-3 aya kadar kalır mı kalmaz mı belli değil.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cok satilan bir bisiklet oldugundan cabuk bitebilir yani.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Berke Kazankaya
dostum Carraro 052 biter mi sence? ben 25 ağustosta alacağım. benim bisikletçi biter seri kalmaz dedi. ben atıyor gibi düşünmüştüm

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ilker özmüş

Bilmiyorum şans işi bitti mi biter sonuçta bu sene Şubat ayında piyasaya çıkan bir model daha üretileceğini sanmam 2015 modelleri beklemek zorunda kalırsınız. Bir de Adana'da yaşıyorsunuz bayiler daha kısıtlıdır.

ilker21

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Fuji
@Berke Kazankaya

olmazsa 1 ay erkene çekerim. yapacak bir şey yok. bugün gittim decatlondan jelli ve süngerli taytta aldım. yani bir nevi hazırlıkta yaptım. gerekirse beklemem. sürmesi zor geliyor bana ama bakalım. umarım iyi olur.cuma günü yine sürdüm 5-10 dk. kollarım baya ağrıdı. bu arada 052 selesi için bu ürün nasıl? (link) uyar mı seleye yoksa küçük mü olur? bugün alacaktım sana sormadan almak istemedim sonra.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selesi tas gibi bir sele degil tayt isinizi gorecektir.

Engin Öz

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Merida
Öncelikle sürüş yapacağınız parkurun yapısı nedir? Tercih ederken yol şartları kullanım sıklığı gibi değişkenleri dikkate almanızı tavsiye ederim. Yol - yarış bisikletleri çok çekici gelse de kullanacağız zemin engebeli ise sorun yaşama olasılığınız yuksek olabılır. Kendı adıma şehır ıcınde İzmir -Buca asfalt yollarının bile engebeli olmasını dikkate alarak yol bisikleti yerine hibrid şehir bisikleti almayı tercıh ettım ki 1 yılı aşkındır Merida Crossway 20hd kullanıyorum son derece isabetli karar vermişim....

Sonuçta bahsi gecen tutarlar ülkemiz şartlarında ortalama 1 aylık maaş tutarı. iyi düşünmeli mumkunse deneme sürüşleri yaparak karar vermenizi nacizane öneririm.