Bana biraz gaz verir misiniz...

YEAYEA

Üye
Tepki
0
İsim
Yusuf
Herkese selam. Üniversitede nadiren kullandığım dede bisikleti ile tatillerde yine nadiren kiraladığım sıradan aletler haricinde bisiklet geçmişim yok. En geç bir iki hafta içinde bisikletimi alıp İstanbul içinde kullanmayı, antrenman yapmayı, Eylül ortasından sonra da günde 70-80 km gidip çadır veya pansiyonda konaklamalı şekilde minimum 15 günlük bir tura heveslendim.

Neden gaz istediğim kısmına geleyim :)

1. kafa karışıklığını bütçeme uygun bisiklet modelleri konusunda yaşadım. Çıkabileceğim maksimum fiyat 1500 tl. Nakit sıkıntım olduğundan kredi kartı/taksit şeklinde almayı düşünüyorum. O yüzden ikinci el baştan yalan oluyor. Araştırmalarım sırasında bütçeme uygun olan Carraro, Mosso, Sedona gibi markaların modelleri arasında gidip geldim. Ancak bisikletten anladığını! söyleyen birkaç arkadaş tarafından "onlara o kadar para vereceğine git marketten al" minvalinde yorumlar aldım ve hevesim kırılır gibi oldu. Bu markaların bütçeme uygun modellerini az çok biliyorsunuzdur. Bu bisikletlerle uzun yola çıkılmaz mı?

2. problemim köpek korkusu. Bu sevimli hayvanların en kendinden bezmişini bile görsem yolumu değiştirecek durumdayım. Uzun yolda hırlayan, havlayan köy köpeklerine falan denk geldiğimde ne yapacağımı bilemiyorum. "Sakin ol, bisikleti köpekle arana alarak yürü" şeklinde yorumlar okudum ama sakin kalabilir miyim emin değilim. Bir de köpek kovucu aletler işe yarıyor mu kullanan var mı?

3. mevzu adettendir. Hangi modelleri önerirsiniz? Direkt model sordum çünkü "o yorumlara aldırma, elbette o bisikletlerle de tura çıkılır" tarzında yorumlar geleceğini az çok biliyorum:)

Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

Scudo