Balatayı sıyırmadan bir yardım edin :)

Tepki
26
Bisiklet
Cube
Uzun lafı sevmeyenler 1. paragrafı okumadan direk alttan yardımcı olabilirler :))
Arkadaşlar tanışma mesajımda uzun uzun yazdım aslında :) 3 haftadır bir bisiklet bakıyorum.. Okuyorum araştırıyorum.. Donanımhaberden sonra ilkkez bir foruma gerçekten ısındım :) Yeni taşındım fenerbahçe'ye ve işe gidip gelmek için bir bisiklet bakıyordum.. 9 yıl önceki tanker bisikletimi kullanırken çıkan gacırtılar ve çok ağır olduğu için yeni bir bisiklet bakmaya karar verdim.. Bütçem önce 200-300 idi sonra baktım araştırırken bakarken bu işin bnm gibi günde 30 km yol sürecekler için 300 ü 500 ü çöpe atmaktan ileri gidemeyeceğini anladım ve bütçeyi bir solukta 1000 e çıkarttım sonra yine daldım araştırmalara, Altusu, acerayı, alivioyu, deoru, Slxleri öğrendim, sonra yol bisikletleri derken eski anılarıda hatırladıkça bende bir tutkuya dönüştü bu :) yarım saat durduğum forumda saatler geçirmeye başladım bir anda ve neredeyse 4. haftaya girerken bugün dayanamadım üye oldum :) 2005den beri donanimhaber üyesiyim moderatörlükte yaptım hatta orada :) neyse uzun lafın kısası son olarak bütçeyi 1400-2000 e kadar çektim.. yakında 3000 olur demeyin :D 2000 üstüne çıkamam :) ztn 2000 harcayacağım diye gayem yok.. Kask ve giyim içinde bütçe ayırıyorum :)

Şimdi gelelim sadede: 191 boyum, 90-91 CM iç bacak boyum.. F-B Sahil Bostancı arası günlük süreceğim, haftasonları yada boş zamanlarda yeni tanışacağım insanlarla geziye katılmak istiyorum.. İlgilendiğim tip: Fitness - Cyclocross yada Kilitlenebilir maşalı City bakıyorum.. Merida Speeder T2 yi çok sevdim fakat kadro boyu 56cm üstü yok.. O yüzden alamıyorum.. Cyclocross bu bütçeyle olmaz farkındayım o yüzden onu sadece 2. el için yazdım..

Focus Arriba bakıyorum ama Sora-Claris ekipman tatmin etmedi o kadar paraya.. Sizden tavsiye bekliyorum.. Şuanki bisikletim 25 kg fln vardır tanker gibi birşey bu yüzden acele ediyorum ama doğru bisiklet olduğunu hissetmeden almayacağım :) Saygılar.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Merhaba. Yazdıklarınızı okuyunca bir an kendimi gördüm :) ben de böyle başlamıştım. Hikayemiz tıpatıp aynı :D bisiklet seçiminde araştırıp, tartışıp bir kaç model belirledikten sonra bayiye gittiğimde; ki almayı istediğim model yoktu, alternatifleri derken gözüme çok hoş gelen ve hiç aklımda olmayan bir modeli aldım. Ve hiç pişman olmadım :) o an beğendiğim alternatifler gözüme çok kötü göründü ve bebeğimin büyüleyici ışıltısı karşısında diz çöktüm O:)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.201
Bisiklet
Specialized
Foruma hoşgeldiniz.

Focus Ariba'yı beğendiyseniz ve size uygun kadro boyu varsa, donanımının Sora/Claris olmasına hiç takılmayın. Yol bisikletlerinde eşik daha yüksek, dolayısıyla giriş seviyesindeki bu seriler kesinlikle MTB giriş seviyesindeki Tourney ya da Altus muadili değiller. Fiyat olarak Sora, Deore ile aşağı yukarı aynı seviyededir; arazi için değil yol için tasarlanmış olduğu için de asfaltta performansı çok daha iyidir.

Focus Arriba gibi fitness bisikletleri sizin kullanım amacınıza en uygun bisikletler bence, ancak işe giderken çanta taşımanız gerekiyorsa bagaj takılabilen modellere bakmanızda fayda var.